Наздогнати Молдову

Експерти занепокоєні надто повільними темпами виконання Україною Плану дій щодо запровадження безвізового режиму з країнами Європейського Союзу. Попри оптимістичні прогнози влади, яка бадьоро переконувала, що наша держава семимильними кроками прямує до відкритих кордонів з ЄС, Україна виявилася єдиною країною, яка досі не впоралася навіть із першою фазою цього плану.

Простіше заплатити, ніж заборонити?

Простіше заплатити, ніж заборонити?

Після запровадження закону №4844–17 від 16 грудня, який повністю забороняє куріння у приміщеннях закладів ресторанного господарства, здавалося б, громадяни мали б забути про цю звичку. Проте, як з’ясувалося через три місяці, в нас багато де люди часом хворіють на «склероз», пов’язаний із куривом. Адміністрація ж закладів допомагає клієнтам підтримувати цю «хворобу».

Платна масовка революцію не зробить

Платна масовка революцію не зробить

Цього мітингу в Києві чекали. Від його масовості залежав висновок, чи може опозиція після виборів зібрати критичну масу людей на ключову маніфестацію, чи ні. Відповідь виявилася негативною. Вчора під Верховну Раду наполягти на своєму праві обирати міську владу вже цього року (конкретно — 2 червня) прийшло близько 5–7 тисяч осіб.

Криза протестного руху була дещо змазана антуражем, за умов якого масовка була затиснута у вузький простір на вулиці Грушевського між комітетами ВР, самим будинком парламенту та готелем «Київ». Далебі, на маніфестації й близько не було тих 20 тисяч осіб, про які говорили організатори з ВО «Свобода». Більшу частину масовки становили оплачені прапороносці та «майданарбайтери» тих партій, які прагнули показати свій вплив на вирішення питання щодо призначення виборів у Києві в червні 2013 року. Аби справити вирішальний вплив на владу, цього, на жаль, недостатньо.

Коротко, сильно, страшно...

Коротко, сильно, страшно...

У Києві нагороджено найкращих документалістів, переможців Х Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUA. Як зазначила «УМ» член журі Мрідула Гош, індійсько–українська правозахисниця, «цього року вибір, який представили нам конкурсанти, був колосальний, тому ми стверджено можемо сказати, що гасло фестивалю «Вибір є!» повністю підтвердилося». А ексклюзивну гантелю як символ фестивалю і винагороду в 1000 доларів одержав кожен iз переможців у всіх трьох номінаціях.

Строк, що складеться з епізодів

Строк, що складеться з епізодів

Однією з найскандальніших робіт цьогорічного DocudaysUA стала стрічка тріади документалістів iз Росії: Расторгуєв — Костомаров — Півоваров. Називається вона «Строк: вибрані епізоди». Кінематографісти Павєл Костомаров та Алєксандр Расторгуєв, які стали відомими завдяки гучним експериментальним фільмам «Я тебе люблю» і «Я тебе не люблю», об’єдналися з журналістом Алєксєєм Півоваровим iз метою створення фільму про лідерів російської опозиції та протести, що сколихнули країну напередодні президентських виборів у Росії позаминулого року. Утім повноцінний повнометражний фільм «Строк» наразі тільки у проекті, тож на фестивалі в Києві автори показали лише «напрацьовки» — відзняті епізоди.

Олесь Доній: Опозиція має висувати більш принципового, аніж ерудованого

Олесь Доній: Опозиція має висувати більш принципового, аніж ерудованого

Якщо в минулому скликанні ВР Олесь Доній, обраний за списком «НУНС» за квотою «Народної самооборони», мав формальні зобов’язання перед «своїми» політичними силами, то тепер він позафракційний опозиціонер у «чистому» вигляді. Він і тоді нікому не довіряв свою картку, а завжди голосував на власний розсуд, і зараз тим більше має власну позицію. В останні місяці вона — позиція — дедалі різкіша, коли йдеться про оцінки дій лідера «Батьківщини» Арсенія Яценюка. Кажуть, що іноді ця критика на руку «Регіонам». Однак Доній говорить лише про очищення та посилення опозиційних лав. Він ініціює нові форми об’єднання існуючих опозиційних фракцій та попереджає щодо програшних кроків, які дозволять Януковичу втримати владу.

Без натиску народу нічого не буде

Без натиску народу нічого не буде

Представники опозиції у Верховній Раді закликають не тільки киян, а й усіх небайдужих громадян України вийти 2 квітня під парламент для захисту права обирати владу. Адже вибори мера столиці в цьому році, за словами експертів, опинилися під великим питанням. Небажання «регіональної» влади йти на ви­бори накладається на дії самої опозиції, яка не може дійти згоди і відтягує рішення щодо узгодження єдиного кандидата.

Революційне кіно

Революційне кіно

Цьогорічний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA» фахівці кіномистецтва вже встигли назвати революційним — за всю історію його існування такої бунтівної програми журналісти та знавці документального кіно ще не бачили. За словами організаторів, головним завданням київського фестивалю є донести до людей, що кожен має право на вибір, і цей вибір не лише особистого характеру, а й державного.

«Влада посилає? Надішли їй запит!»

«Влада посилає? Надішли їй запит!»

Позавчора на кінофестивалі документального кіно про права людини Docudays.UA відбулася світова прем’єра українського альманаху «Відкритий доступ». Сюжет альманаху присвячено виконанню Закону України «Про доступ до публічної інформації». Завдяки історіям героїв можна побачити, що закон переважно не виконується, і лише завдяки винятковій наполегливості дехто досягає бажаного.

«Паличка Коха» — під контролем?

«Паличка Коха» — під контролем?

У неділю, 24 березня, світова спільнота відзначатиме Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Під знаком цієї події минає і нинішній тиждень в Україні. У кожній області діють пересувні флюорографи і пункти обстеження на туберкульоз, де люди мають змогу пройти діагностику й отримати безплатну консультацію фахівців.