Безсмертний «штабіст»

Безсмертний «штабіст»

Хоча «Народний союз «Наша Україна» ще не визначився, як він піде на вибори 2006 року, але вже достеменно знає, хто керуватиме його виборчою кампанією. Цим «щасливчиком» став віце-прем'єр Роман Безсмертний, який «штабував» «Нашою Україною» у 2002 році, а в 2004-му до приходу Олександра Зінченка опікувався штабом кандидата у президенти Ющенка. «Рішенням ради партії доручено мені здійснювати керівництво виборчої кампанії до Верховної Ради 2006», — зазначив на вчорашній прес-конференції сам Безсмертний. Керівником же центрального штабу партії, за повідомленням «Української правди», було призначено екс-міністра юстиції Романа Зварича. Таким чином, посадові регалії Безсмертного вкотре поповнилися. Читачам нагадаємо, що він очолює раду НСНУ та працює віце-прем'єром з регіональної політики, а у зв'язку з цим звернемо увагу Романа Петровича на те, що таке трилике сумісництво несе в собі чимало спокус застосувати адмінресурс.

А за PR платитиме ПР

Голова Партії регіонів Віктор Янукович сказав, що не допустить повторення Майдану і не дасть сфальсифікувати парламентські вибори 2006 року. «Ми цього не допустимо», — запевнив Янукович глядачів ТРК «Україна». При цьому лідер «регіоналів» зазначив, що тепер на парламентських виборах допустити фальсифікацію буде «дуже важко». «Ми зробимо все, щоб цього не сталося, — зазначив Віктор Янукович, — і в цьому плані наші дії будуть рішучими і принциповими». Видно, що є в людей досвід. Не в протистоянні фальсифікаціям тобто, а в знанні, як їх проводять.

«Такого ще не було!»

«Я жодним чином не перебільшую проблеми. Повірте, я пройшов не одну виборчу кампанію, мені довелось працювати не з одним виборчим законом, який, як правило, не відзначався досконалістю. Але такої ситуації із законодавчим врегулюванням ще не було». Це — оцінка закону про вибори до рад місцевих рівнів від голови Центрвиборчкому Ярослава Давидовича, яку він висловив під час парламентських слухань «Децентралізація влади в Україні. Розширення прав місцевого самоврядування». Пан Давидович вважає, що проводити вибори за цим законом неможливо і його негайно треба змінювати.

Хто кому i що надиктовував?

Хто кому i що надиктовував?

Тимчасова парламентська комісія зі встановлення участі Бориса Березовського у фінансуванні виборчої кампанії кандидата в президенти України Віктора Ющенка продовжить свою роботу в складних умовах. Ключова причина — ідеологічна та політична розбіжність у поглядах. Головою цієї комісії є комуніст Юрій Соломатін, а його заступниками — рухівець Михайло Поживанов та есдек Ігор Шурма. Саме ця трійця нещодавно літала в Лондон, щоб порозмовляти там із Березовським. І всі вони по-різному трактують слова БАБа.

Небермудський трикутник

Уже на початку наступного тижня глава держави підпише укази, які будуть регламентувати роботу двох найближчих до нього структур. Про це на вчорашньому брифінгу заявив голова СП Олег Рибачук. «Приблизно в понеділок, у вівторок, я думаю, вийдуть укази Президента про повноваження, про функції, можливо, навіть про регламент роботи секретаріату і Ради нацбезпеки», — цитує Рибачука УНІАН. Відзначимо, що значна частина політиків пояснювала конкуренцію між РНБО Порошенка, урядом Тимошенко та секретаріатом Зінченка (яка, зрештою, вилилася у кризу та низку відставок) саме тим, що простір для цього протистояння утворювала відсутність чітко прописаного розмежування функцій і повноважень.

Ющенкові треба з'їсти фунт солі,

Дивна річ. Подібно до того, як пару років тому Леонідa Кучму постійно запитували, чи він, бува, не збирається на третій президентський термін, так тепер Леоніда Даниловича питають, чи не піде він на парламентські вибори. А от відповіді Кучми, який уже начебто «зав'язав» із політикою, не змінюються. «Не збирався і не збираюся», — відказав він журналістам. Леонід Данилович зазначив, що вже визначився зі своїм майбутнім — це благодійницька діяльність.

«Пора» балотуватися

Партія «Пора» починає формувати блок для участі в наступних парламентських виборах. Про це «порівці» повідомили на прес-конференції, зачитавши меморандум про створення демократичної коаліції. «Політична криза, яка вразила українську владу, виявила неспроможність Президента бути авторитетним лідером, здатним поставити інтереси України над інтересами бізнес-груп та особистими амбіціями свого найближчого оточення, — зазначив один із лідерів партії Андрій Юсов. — А економічна криза, яка охопила Україну, стала наслідком непрофесіоналізму українського уряду, який заради політичного зиску вдався до дешевого популізму». Через це «Пора» «пропонує об'єднати чесні політичні сили у єдину коаліцію для перемоги на парламентських виборах».

Відповідальна — НСНУ

Відповідальна — НСНУ

Станом на вчорашній обід (а пiсля вiвторка нових призначень у Кабмiнi бiльше не було) в уряді працювало одразу десятеро членів партії «Народний союз «Наша Україна». До голови центрального виконкому НСНУ, Прем'єр-міністра Юрія Єханурова додалося ще дев'ять «НСНУшників». Причому посади в Кабміні здобули далеко не останні в партії люди: наприклад, віце-прем'єр Роман Безсмертний (голова ради НСНУ) або міністр Кабміну Богдан Буца (перший заступник голови виконкому). Ба більше, із чотирьох керівних посад в уряді (п'ятого, тобто «звичайного» віце-прем'єра наразі ще не призначено) члени НСНУ займають одразу три крісла — сам Єхануров, Безсмертний, а ще — перший «віце» Станіслав Сташевський (член ради партії). Міністрами стали також члени президії ради «Народного союзу...» Віктор Тополов (вугільної промисловості) та Юрій Павленко (у справах сім'ї, молоді та спорту) і члени ради НСНУ — Володимир Шандра (промислової політики), Іван Плачков (палива та енергетики України), Віктор Балога (з питань надзвичайних ситуацій) та Павло Ігнатенко (охорони навколишнього природного середовища).

Сам пiшов

Один урядовець фактично позбувся своєї посади на кілька годин швидше, ніж інші колеги по Кабміну. Йдеться про Миколу Томенка. Вночі з середи на четвер з'явилося повідомлення, що він подає у відставку. А вранці пан віце-прем'єр (фактично з часткою «екс-») дав прес-конференцію, на якій пояснив мотиви своєї «добровільної» відставки. «Я переконаний, що домінування олігархічного уряду Петра Порошенка суперечить настановам Майдану», — зазначив Томенко. Він назвав «цинізмом» тезу Президента, що разом із Порошенком у відставку мають піти близькі до Тимошенко (а саме таким є «гуманітарний» віце-) члени уряду. «На жаль, буде реалізовано принцип, що крали одні, а у відставку ідуть інші», — нарікав Томенко. Окрім того, він покритикував діяльність помічника Президента Олександра Третьякова. Він також зазначив, що буде «займатися організацією другого етапу Помаранчевої революції».

Силова реформа: 50 на 50

Понад сім годин тривало позавчора засідання Ради національної безпеки i оборони. Під головуванням Президента Віктора Ющенка члени РНБО обговорювали лише дві теми. Про першу, реформування правоохоронних органів, було відомо заздалегідь. Адже ще місяць тому секретар РНБО Петро Порошенко, не прислухаючись до думки інших повноправних членів ради — керівників силових відомств (СБУ, Міноборони, Генпрокуратури), запропонував своє бачення реформи. За що отримав неабиякий шквал критики від Турчинова — Гриценка — Піскуна.