Без Кучми та реабілітації

На тлі Майдану 2013—2014 років із його понад сотнею загиблих події «України без Кучми», звісно, блякнуть — різниця у смертях, покладених на вівтар теперішньої революції. Поза тим є споріднюючі фактори: кримінальні справи за статтею «масові заворушення», побиті й катовані активісти в райвідділках міліції, байдужість до доль окремих осіб.

Рада про Крим

Рада про Крим

Питання, чи правильною є стратегія офіційного Києва щодо подій у Криму, розкололо соціум на два табори. Одні ствер­джують, що регулярно витирати плювки з обличчя й не давати відсіч російським окупантам без шевронів та бандитам, які хазяйнують на півострові, є вкрай ганебною практикою.

Тіло як доказ

Тіло як доказ

За останній час пліткарі щонайменше тричі «ховали» екс–Президента Віктора Януковича. Хай там як, а «тіло, схоже на колишнього гаранта», вчора вже вдруге звернулося до «дорогих співвітчизників» з конференц–залу в Ростові–на–Дону.

«Введення іноземних військ збалансує російське нахабство»

«Введення іноземних військ збалансує російське нахабство»

Російсько–українська війна в Криму, власне кажучи, війною ще не є. Але може нею стати у будь–який момент. Після кривавої жертви Майдану, після поновлення крихкого балансу між сходом і заходом, що постійно ризикує обернутись новими протистояннями, Бог послав нам ще й сезонне загострення шизофренії у Путіна.

Новий трюк під «куполом»

Новий трюк під «куполом»

Головна вимога Майдану — оновлення влади — застрягла на півдорозі до виконання. Президентські вибори призначені, вибори київського мера (і ще деякі місцеві) — так само, міністерства та обласні адміністрації пережили де більшу, де меншу ротацію, не вистачає хіба що «перезавантаження» Верховної Ради.

ДоМОВИлись

ДоМОВИлись

Учорашнє засідання Ради було коротким: за дві години депутати впорались із кількома питаннями і розійшлися до 11 березня. Втім, за умови — Київ не залишати і за першої ж потреби зібратися знову. Тривожний наказ спікера Олександра Турчинова бути напоготові не всім припав до душі.

Чиновники затягують паски

На постанову Кабміну щодо жорсткої економії бюджетних коштів вплинули, безумовно, два фактори. Перший — наш (дякуючи Росії) де–факто передвоєнний стан. Другий — порожня скарбниця, яку лишив після втечі Янукович. Хай там як, а нині уряд заборонив бюджетним установам «придбання форменого одягу, автотранспорту, мобільних телефонів, ноутбуків, проведення ремонтів, оплату чартерних рейсів».

Олігархи в ОДА як сигнал Путіну

Олігархи в ОДА як сигнал Путіну

Переформатовуючи вертикаль Віктора Януковича, нова влада взялася й за голів обласних держадміністрацій. На цьому фронті — чимало знакових призначень. Особливо привертають увагу постаті дніпропетровського та донецького «губернаторів», котрими стали, відповідно, Ігор Коломойський і Сергій Тарута.

Без пільг і без буфету

Поточний тиждень Верховної Ради мав би проходити в роботі в округах. Проте депутати зі зрозумілих причин ухвалили рішення працювати в сесійному режимі. Оскільки всі важливі кадрові рішення (призначення Кабміну тощо) були ухвалені напередодні, в п’ятницю, 28–го, парламентарії «підчищали» дрібніші «завали».