«Мертвий півень» живіший за всіх живих

«Мертвий півень» живіший за всіх живих

Живішого і легендарнішого за «Мертвого півня» варто ще пошукати. Вони не шукають слави, регулярно не гастролюють, концерти дають вкрай рідко, живуть у різних містах, але без особливої реклами назбирують кількатисячні зали. Про те, для чого йому на сцені листочки зі словами, відколи під час виступів він почав роздягатися і хто був першим цензором «Мертвих півнів», Місько Барбара розказав у ексклюзивному інтерв’ю «УМ».

Мусульмансько–християнське порозуміння

Мусульмансько–християнське порозуміння

Київський симфонічний оркестр і хор нещодавно повернувся з гастролей Середньою Азією. 105 українських музикантів і співаків на чолі з американським диригентом Роджером Макмерріном протягом двох тижнів гастролювали в Узбекистані, Киргизстані і Казахстані.

Щит і меч для письменника

Щит і меч для письменника

Якщо провести паралель між літературними читаннями і колекціями провідних дизайнерів одягу, можна зробити висновок, що добре забуте старе із сучасним підходом сприймається на ура. Різноманітні постмодерні штучки як швидко притягують, так швидко і набридають. Тягне до випробуваного часом, первинного. Читаючи біографії класиків, легко запримітити, що вони хоч і не жили в достатку, але регулярно їздили за кордон, спілкувалися з колегами, перекладали їхні книги. Зараз таким плином подій теж може хтось похвалитися, але багатьом письменникам у рідній хаті життя не медом мазане.

Наперекір пафосу

Наперекір пафосу

Напередодні православного свята Покрови народна артистка України Валентина Степова презентувала новий, вже сьомий у своїй кар’єрі альбом. Як на теперішній ринок шоу–бізнесу, диск досить специфічний. У ньому 10 треків у сучасній обробці на музику всесвітньо відомих композиторів (Каччині, Бах, Сен–Санс, Верді...), але всі присвячені Діві Марії. Валентину Степову не лякає, що її нова робота не буде поміченою на радіо і музичних каналах, що їй там скажуть два звичних слова: «не формат». «Я його записала наперекір тому пафосу, який звучить звідусіль. Кожна людина у певний для неї час дійде до тої миті, коли зрозуміє, що все в руках Божих і від нього не втечеш», — каже Валентина Степова.

Я поведу тебе в Muse

Я поведу тебе в Muse

У суботу в київському Палаці спорту виступив легендарний англійський гурт Muse. Для українського меломана це — подія якщо не життя, то року точно. Вже звечора біля Палацу спорту було ніде голці впасти. Молодь, незважаючи на холоднечу, чекала на вулиці більш ніж годину. А музиканти не поспішали. Якщо була б запланована група на розігрів, то концерт розпочався б о 19.00 і ніхто б не підхопив застуду.

Біблія на тлі музики Верхоляка

Відтепер Біблія буде доступнішою. 26–годинний запис Нового Завіту і Псалтиря із Старого Завіту в перекладі патріарха Філарета на двох МР3–дисках можна буде придбати наприкінці жовтня в храмах, церковних крамницях і магазинах продажу компакт–дисків у всіх регіонах України. За словами прес–секретаря Київської патріархії архімандрита Євстратія, цей переклад найбільше відповідає сучасним нормам української мови, на відміну від тексту, написаного діаспорою. Тим більше що переклад патріарха Філарета визнали Греко–Католицька, Українська автокефальна церкви і протестанти.

Любов із левкасами і гуцулами

Любов із левкасами і гуцулами

Із 3 по 17 жовтня у галереї «Неф» на території Національного Києво–Печерського історико–культурного заповідника експонується виставка графіки, живопису і бронзи Сергія Іванова. На відкриття прийшли справжні шанувальники прекрасного: відомі мистецтвознавці, письменники і загалом люди, які з першого погляду впізнають левкаси Сергія Іванова.

Райська насолода Ніни Матвієнко

Райська насолода Ніни Матвієнко

Ким би жінка не була — матір’ю, артисткою, політиком, бізнесменом, вона ніколи не має забувати, що вона насамперед жінка. Скільки років справжній Жінці, ви не вгадаєте навіть з трьох спроб. Саме такою ніжною і свіжою, теплою і доброю, співучою і геніальною є всіма знана й улюблена Ніна Матвієнко. 10 жовтня вона святкує свій 60–річний ювілей. У Київській філармонії зберуться друзі та рідня. Ніна Матвієнко співатиме з камерним хором «Київська камерата» і хором Ревуцького. Для гостей буде сюрпризом виступ дочки іменинниці — Антоніни. Як каже чоловік пані Ніни, художник Петро Гончар, онука Улянка теж би не проти привітати бабусю піснею, але цього разу вона посидить у залі.

Інтертанці

Інтертанці

У восьмому павільйоні кіностудії ім. О. Довженка, де в понеділок презентували третій сезон суперпопулярного шоу «Танці з зірками», декорацій ніби й не розбирали. Все готове до зйомок, 8 пар з України, Польщі, Росії, Італії та Австрії змагатимуться за SMSки українських телеглядачів. Із знайомих нам членів журі залишився тільки Григорій Чапкіс. Він каже, що наших «зірок» знає як облуплених, а іноземців ще не бачив. Із колегами, які будуть у складі журі, теж не знайомий — вони всі з Європи. «Нашим треба буде добре повчитися. Адже тепер на них чекає значно складніший урок».

«Цейво» — тейво

Кам’янець–подільський гурт «Пропала грамота» нарешті переборов багаторічну лінь і випустив свій першенький альбом(чик) «Цейво». Назву можна тлумачити по–різному. За подільською говіркою слово «це» кажуть як «цейво». Однак не від говірки пішла назва, а від пісні «Цейво–тейво», себто «це — те». «З іншого боку, — каже вокаліст гурту Павло Нечитайло, — в усіх ще на пам’яті потішний відеоролик про «степлєра», популярність якого, мабуть, ще довго ніхто не перестрибне... Той, де диктор начитує новини, а йому заклинює телепідказка й він згадує про якогось «йо...аного цейво...»