А УНА, а УНА сидітиме сумна...

Позавчора о сьомій вечора під пам'ятником Тарасу Шевченку у Києві мало відбутися яскраве дійство. Хлопці з горезвісної Української національної асамблеї планували провести з'їзд на підтримку Віктора Ющенка, а потім пройтися з факелами центром міста. Жодних акцій, щоправда, не відбулося. О сьомій годині в парку Шевченка стояло лише кілька міліціонерів. До речі, їхня розмова є дуже красномовною у плані того, що мало коїтися в парку. Один із міліціонерів питав: «Що тут? Знову УНСО?». На що інший йому відповів: «Ні, тут буде УНА. УНСО — це «справжні».

ПУК уже не почуємо

ПУК уже не почуємо

Протягом двох останніх днів з парламентсько-урядової коаліції (у простонародді званої зрозумілою абревіатурою ПУК) вийшли або призупинили членство 47 депутатів з фракцій Народної аграрної партії, «Демініціатив-Народовладдя», «Центру». На їхній вихід із більшості вплинули різні чинники, починаючи з методів діяльності Медведчука і завершуючи бізнесовими інтересами. Проте очевидним уже зараз є той факт, що парламентської більшості, попри оптимістичні реляції повпреда Президента у ВРУ Олександра Задорожнього, просто не існує: у ній не вистачає 226 голосів.

За що ж сиділи, Вiкторе Федоровичу?

Нещодавно «УМ» детально писала про запит, який на ім'я Віктора Януковича надсилав нардеп Григорій Омельченко. Голова депутатського об'єднання «Антимафія», нагадаємо, закликав Прем'єра оприлюднити копії судових рішень та іншої документації, які стосуються загадкових судимостей Віктора Федоровича. Загалом таких звернень було два, проте досі Омельченко не отримав жодної відповіді. Хоча Янукович отримав у руки ці запити, про що свідчать розписки Кабміну. Нещодавно депутат-«антимафіозі» знову звернувся до Віктора Федоровича. Цього разу документи передавалися з рук в руки, коли пан Прем'єр навідався на відкриття шостої сесії Верховної Ради.

Протистояння, що застигло

Протистояння, що застигло

За прогнозами, поточна сесія парламенту заживе слави однієї з найбільш гарячих і конфліктних. Проте перше засідання ВРУ, що відбулося учора, було наподив спокійним. Наразі депутати думають над тим, як їм розібратися з більш як тисячею законопроектів, передбачених порядком денним. Серед них, до речі, знову не знайшлося місця для звіту комісії з розслідування «справи Гонгадзе».

Нардепкапремонт

Сьогодні народні депутати повертаються на свої робочі місця — у Верховну Раду. Їм доведеться не лише призвичаюватись до зали, дещо призабутої за час канікул, а й до її нового вигляду. Парламентарїї сидітимуть на інших стільцях, бачитимуть перед собою інше електронне табло і в геть іншому місці бачитимуть крісло Президента, навколо якого, вочевидь, цієї осені буде зламано не один спис. Такі результати ремонту Верховної Ради, який тривав з липня, відколи депутати роз'їхалися по відпустках. Наприкінці минулого тижня кореспондент «УМ» побував під склепінням оновленого парламенту і на власні очі побачив, як виглядає відремонтована споруда Верховної Ради.

Ющенку підготували кліп,

Сьогодні о 20.30 на УТ-1 буде продемонстровано перший рекламний ролик кандидата у президенти Віктора Ющенка, передбачений законодавством у рамках виборчої кампанії. Учора ролик побачили журналісти: його презентували у штабі Ющенка. Ролик вражає — він надзвичайно сильний, зворушливий , яскравий, життєствердний. Під урочистий марш, що символізує впевнену ходу вперед, закадровий голос кілька разів повторює: «Ющенко йде в президенти». Загальне враження від ролика (і в цьому, мабуть, полягає тлумачення його ключового слогану): Віктор Андрійович — це шанс для України. «Влада лютує, — звертається до виборців Ющенко, — але цього разу ми не дамо сфальсифікувати вибори. 31 жовтня ми винесемо вирок цій владі». Потім кадр, коли Віктор Андрійович цілує державний прапор,— «Ющенко йде в президенти».

«Вибухи на Троєщинi — це пiдпал рейхстагу по-українськи,

«Вибухи на Троєщинi — це пiдпал рейхстагу по-українськи,

Першу порцію «терористичних» «сповідей» уже оприлюднено. На суботній прес-конференції начальник столичного Главку Олександр Міленін і заступник керівника МВС Петро Опанасенко продемонстрували відеозапис, на якому 23-річний студент-«терорист» Олександр Пастух пояснював мотив свого злочину — бажання повалити державний лад. «Що мене спонукало до цих дій? Безсилля перед тим, що я не можу нічого зробити для своєї країни, — розповідав Пастух. — Я хотів спонукати суспільство задуматись». Пастух зізнався у тому, що виготовив вибухівку. Він, до речі, нібито є одним із членів УНП. Його партквиток, укупі з антисемітською літературою, агітками за Ющенка, «терористськими» роздруківками з інтернету, хімікатами Опанасенко та Міленін показували у суботу журналістам. «Якщо йти за логікою, яку пропонує влада, — зазначає лідер УНП Юрій Костенко, — то якщо терорист іде на теракт, він перед тим обов'язково має записатися в члени УНП і обов'язково взяти з собою на «справу» посвідчення».

Підрахунок за свій рахунок

У дні голосування, 31 жовтня та 21 листопада (якщо буде другий тур), в Україні буде проведено «екзит-пол» — опитування громадян на виході з виборчих дільниць. Подібне дослідження суспільної думки дозволяє встановити, наскільки чесними у своїх підрахунках були представники дільничних, окружних, Центральної виборчих комісій. На минулих парламентських виборах, скажімо, мало хто серйозно сприймав результати «екзит-полу», які показали, що Соцпартія та БЮТі (на той час – «аутсайдери» попередніх соціологічних опитувань) пройшли до парламенту з непоганим результатом, тоді як «Жінки за майбутнє» та зелені «залишилися з носом». Проте пройшло півдоби, і Центрвиборчком оголосив свої результати. Вони не набагато відрізнялися від дещо сенсаційних «екзит-польних»: максимальний «промах» — 1,4 відсотка. Подібне дослідження показало, що вибори-2002 в Україні пройшли вiдносно чесно. Тоді, до речі, було опитано 18 тисяч громадян. На президентських виборах планується дослідити думку аж 50 тисяч виборців! Україна таких опитувань іще не бачила. А це, звісно, має звести похибку до мінімуму.

«Динамо»-машина минула Україну

Частка держави у володінні ЗАТ «Футбольний клуб «Динамо» Київ» таки зменшилася. Позавчора, за повідомленням прес-служби клубу, на засіданні акціонерів ЗАТ було прийнято рішення про збільшення статутного фонду «Динамо» за рахунок додаткового випуску акцій. Як розповів «УМ» прес-аташе футбольного клубу Сергій Полховський, власники підприємства, як і очікувалося, прийняли рішення про додаткову емісію 172 тисяч акцій номіналом по тисячі гривень. В такий спосіб статутний фонд «Динамо» збільшився до 173 мільйонів гривень.