Ризику не уникали

Ризику не уникали

Щороку українська міліція несе непоправні втрати, адже боротьба зі злочинністю — це теж свого роду війна. 22 серпня традиційно вшановують тих міліціонерів, які віддали своє, почасти ще дуже молоде життя, у цій війні зі злом. Загалом iз часу здобуття Україною незалежності при виконанні службових обов’язків загинуло 988 та дістало поранення понад 7 тисяч працівників міліції. За сім місяців 2010–го склали свої голови 11 i були поранені 134 правоохоронці. Найбільше сімей загиблих міліціонерів проживає на Харківщині, в Одеській області й на Донеччині.

Поповни рахунок «інспектора»

Поповни рахунок «інспектора»

Доволі оригінальні шахраї об’явилися на Кіровоградщині: довірливим підприємцям вони відрекомендовуються по телефону працівниками органів податкової служби й під цією личиною намагаються розжитися. При цьому в очі жоден із підприємців їх не бачив, адже усе тим же телефоном їм пропонують поповнити мобільні рахунки «інспекторів».

Природа. Горілка. Секс…

Перехожий, який з першими променями сонця чимчикував на Південний Буг порибалити, випадково зачепився оком за багаття, яке залишили вчорашні відпочивальники. Воно викликало підозру, і коли чоловік підійшов ближче, то вжахнувся: у згасаючому вогнищі лежало напівзгоріле людське тіло.

На море — з пістолетом

Конфлікт стався в Голопристанському районі Херсонщини на місцевому курорті «Більшовик». Як повідомляє прес–служба обласної міліції, дізнавшись про стрілянину в автокемпінгу, оперативники негайно виїхали на місце. Тут їх зустріли четверо постраждалих киян — усі мали синці, подряпини та поранення від гумових куль. З’ясувалося, що чоловіки відпочивали тут разом із родинами й не знайшли спільної мови з сусідами —відпочивальниками зі Скадовська.

Як пирятинці Київ грозилися підірвати

Як пирятинці Київ грозилися підірвати

Цієї неділі співробітники СБУ спільно з міліцією затримали на Полтавщині п’ятьох телефонних терористів, які погрожували знести у повітря кілька столичних будівель та застосувати вибухівку навіть у транспорті, якщо їм не заплатять 600 тисяч доларів США. Що цікаво, один iз вимагачів у ніч iз суботи на неділю телефонував не абикуди, а на номери оперативних чергових СБУ! Мовляв, не буде «зелених» — будуть вибухи в різних районах Києва. Але оперативники спецслужби швидко встановили особу аноніма та його спільників.

«Розведемо» водіїв

Багатьом вихідцям iз регіонів, що намагалися працевлаштуватися в Києві, ця шахрайська схема з «працевлаштуванням» добре відома. Шахраї розміщували в газетах оголошення про гарну роботу з чималою зарплатнею, а коли безробітні «клювали» й приходили на співбесіду, виявлялося, що «фірма» знаходиться переважно у звичайній орендованій квартирі, до того ж є не роботодавцем, а посередником. Людей не працевлаштовували, а продавали інформацію про вакансії, як правило, така роздруківка інших оголошень коштувала 50—100 гривень.

Тримай віртуального злодія!

За даними МВС, Україна входить до десятки країн iз найвищим рівнем поширення кіберзлочинності. Йдеться, зокрема, про розповсюдження у всесвітньому «павутинні» дитячої порнографії, численні випадки шахрайства та порушення авторських і суміжних прав, електронне вимагання, втручання в комп’ютерні мережі вітчизняних хакерів, розповсюдження ними вірусів, спамів, здійснення злочинів, які несуть загрозу життю та здоров’ю людей тощо. У міліцейському відомстві стверджують, що у повсякденне життя українців стрімко входять нові комунікативні технології, зокрема, ті, що розширюють можливості реалізації товарів і послуг за допомогою мережі iнтернет, а відтак набирає обертів і проблема кіберзлочинності.

Не пастор, а мафіозі?

Крім шахрайства в особливо великих розмірах, пастору «Посольства Божого» Сандею Аделаджі висунули більш серйозне обвинувачення — створення злочинної організації. Санкція за цією статтею Кримінального кодексу передбачає до 12 років ув’язнення.