Підручник для мами

Жінка, яка хоча б раз переживала відчуття майбутньої мами, знає, що вагітність — цей дивовижний радісний стан — стає причиною цілого «букету» фізичних нездужань, емоційних перевантажень, а часом і депресії. Жінку хвилюють питання, чи нормально розвивається плід, чи не будуть болісними пологи, чи не зникне раптом молоко, чи вдасться їй порозумітися із малюком... Віднині вагітні зможуть краще підготувалися до материнства, відшукавши відповіді на ці та багато інших запитань у чудовому посібнику Елізабет Фенвік «Мати і дитина», яку підготував українкам у подарунок Фонд «Україна 3000», очолюваний дружиною Президента Ющенка.

Привіт, незнайомцю!

Оригінальну акцію під назвою «Від серця до серця», покликану відродити такий вид спілкування, як переписка поштою, в Одесі проводить Благодійний фонд імені Бориса Дерев'янка. За словами президента Фонду Олексія Костусєва, ідея полягає в тому, що будь-який одесит може написати листа незнайомій людині.

Щоб усі боялись, щоб не насміхались...

За останні кілька років кияни недоплатили столичним енергетикам майже 600 мільйонів гривень, причому більшість злісних неплатників мають непогані прибутки і спокійно могли б позбавити комунальників головного болю. Чому цього не роблять? А просто не хочуть... Як розповів «УМ» генеральний директор «Київенерго» Борис Ященко, в Подільському районі є такі квартири, які роками не платили за питну та гарячу воду і на сьогоднішній день мають заборгованість по 30 тисяч гривень! І це не пенсіонери чи інваліди, а цілком успішні бізнесмени... Питання, як із ними боротися, муляє комунальників уже давно: адже покарати злісного неплатника за воду чи тепло, не зачепивши при цьому інтереси мешканців усього будинку, раніше було просто неможливо. Не «відрубати» ж гарячу воду всій дев'ятиповерхівці тільки через те, що три квартири мають багатотисячні борги!

Потяг «із вітерцем»

Можливо, вже наступного року зі Львова до столиці можна буде дістатися залізницею значно швидше, ніж тепер: «Укрзалізниця» ствержує, що шість годин у дорозі замість сьогоднішніх дев'яти — цілком реальні цифри. Як розповіла «УМ» начальник прес-центру «Укрзалізниці» Наталя Півторипавло, рішення про пуск нового швидкісного експресу «Київ — Львів» буде найближчим часом прийняте на засіданні керівництва. Тоді ж і з'ясується, на якому з варіантів збільшення швидкості зупиняться фахівці. Поки ж триває підготовка цих планів та розробка шляхів фінансування проекту.

Опале листя нас зігріє?

Опале листя нас зігріє?

Осінній листопад щороку стає справжнім випробуванням не лише для українських двірників, які мусять прибирати різнокольорові купи, а й для перевізників сміття, чиї вантажі в цей час збільшуються мало не вдвічі, і для екологів, які полюють на порушників правила «листя не палити!», і для їхнього начальства, яке вимагає дотримання усіх норм. Втім якщо трохи постаратися, «підножну» проблему можна перетворити на корисний, екологічно чистий продукт, уникаючи при цьому як завалів осіннього листя на вулицях, так і димових завіс від його спалювання. Вже через кілька місяців столичні комунальники розроблять і затвердять проект щодо створення комплексу з переробки цього специфічного виду відходів.

Настя Овчар стала киянкою

Настя Овчар стала киянкою

Новенька двадцятиповерхівка на Дарницькому бульварі, 8 стала предметом пильної уваги столичних журналістів: у суботу представники міської влади влаштували для мас-медіа екскурсію по квартирі, в якій буквально через місяць поселиться маленька харків'янка з батьками та сестричкою. Будинок, зведений неподалік станції метро «Дарниця», вибрали невипадково: Настя, як ми повідомляли раніше, повинна перебувати під постійним наглядом фахівців у Київському опіковому центрі (ушкодження, які вона отримала, виносячи сестричку з полум'я, за один рік не вилікуєш), тому батьки дівчинки вирішили придбати квартиру якнайближче до цього медичного закладу. Гроші на покупку просторої трикімнатної квартири на п'ятому поверсі будинку (загальною площею майже сто «квадратів») родині Овчарів вдалося зібрати завдяки благодійному фонду, а фінансова компанія «Житлоінвест» вирішила продати квартиру за собівартістю. Ключі від нової оселі та всі супровідні документи, які підтверджують право власності на нерухомість, родині Овчарів вручив заступник голови КМДА Михайло Голиця.

Поки заразний пiвень не клюнув,

Поки заразний пiвень не клюнув,

Україна стоїть перед загрозою «чуми XXI століття». Вітчизняні ЗМІ щодня використовують це словосполучення у стрічці новин мало не щогодини. Але не завжди уточнюється, про який саме вірус iдеться, яка ймовірність перетворення його на пандемічний, від чого сьогодні вакцинують народ і, зрештою, яку користь приносять існуючі щеплення та де їх узяти. В пошуках відповідей на ці та інші питання кореспонденти «УМ» звернулися до провідних українських фахівців. І ось що нам вдалося дізнатися.

Кефірна справа

Джерелом розповсюдження інфекції, від якої постраждали майже півсотні українців, були працівники молочного підприємства, яке постачало однопроцентний кефір дитячим закладам міста. Про це на засіданні Кабміну повідомив віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко. За його словами, комісія, створена півтора тижні тому для розслідування причин масового отруєння дітей на Хмельниччині, виявила збудник шигельозу (дизентерії) Зонне у співробітників Славутського міні-молзаводу ТОВ «Агропрогрес», а також у продукті, виготовленому цим підприємством. Віце-прем'єр-міністр зазначив, що Генеральна прокуратура розслідує ці факти отруєння. Вже опитано 70 свідків.

Революції не буде!

Революції не буде!

Якщо пам'ятаєте, сьогодні, 20 жовтня, мав вступити в дію один із найбільш резонансних наказів МОЗ за номером № 360 — про рецептурний відпуск ліків. І вступив би, якби новий міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко, який буквально тиждень тому заступив на посаду, не призупинив дію документа. «Ви можете спокійно купувати ліки без рецепта, як і раніше, — запевнив Юрій Поляченко. — Єдине, що буде після 20 жовтня, так це більш жорсткий контроль за продажем сильнодіючих і наркотичних речовин».

Плата за цивiлiзацiю

Плата за цивiлiзацiю

Людство щоразу жахається, коли в тому чи iншому куточку нашої планети спалахують кривавi вiйни i вибухають тисячами жертв теракти, коли страхiтливi цунамi, повенi й землетруси руйнують цiлi мiста i забирають тисячi життiв... Ми боїмося катастроф i природних катаклiзмiв i не завжди помiчаємо тихого поступу нашого внутрiшнього ворога, який щороку вбиває бiльше людей, нiж гине в усiх катастрофах,разом узятих. Ворога, який руйнує нас зсередини, висмоктуючи з органiзму всi життєвi сили. Ворога, який не знає жалю i залишає жертвi шанси на спасiння тiльки якщо його вчасно помiтили. Цей ворог — рак. Так давайте хоч сьогоднi, у Всеукраїнський день боротьби з захворюванням на рак молочної залози, згадаємо про цього ворога i спробуємо розiбратися, у чому полягає його небезпека.