Що десять днів - крок назад

Що десять днів - крок назад

За свої перші сто днів роботи уряд Віктора Януковича таки багато чого встиг. На думку колишнього міністра фінансів, лідера партії «Реформи і порядок» Віктора Пинзеника, Кабмін за цей час зробив щонайменше 11 важливих кроків. Щоправда, не в одному напрямі: лише один із них, вважає Пинзеник, зроблено вперед, тоді як десять - назад.

Ще трохи «СОТових»

Верховна Рада забула про чвари і виявляє неабияку одностайність. Наразі, щоправда, тільки в одному питанні: несподівано всі фракції парламенту, окрім комуністів, усвідомили важливість вступу України до Світової організації торгівлі. А деякі з них, очевидно, ще й переконалися, що цього року ми до СОТ однак не встигнемо. Так чи інакше, за «СОТівські» законопроекти в першому читанні дружно голосують близько 400 нардепів.

А поруч із дружиною впала зв'язка арматури...

А поруч із дружиною впала зв'язка арматури...

Страшно й небезпечно жити депутатам усіх рівнів у нашій країні. Їх не лише ображають, а й переслідують, залякують і навіть убивають. Причому хоч би до якої фракції чи політичної сили народний обранець належав, вороги у нього знайдуться завжди. Принаймні таке враження склалося після вчорашніх виступів у парламенті як опозиціонерів, так і представників правлячої коаліції.

СОТ нас почекає?

Вступ України до Світової організації торгівлі вочевидь комусь дуже невигідний, хоча цілком очевидно, що вигоди від цього будуть значно більші, ніж можливі втрати, які можна фактично звести нанівець грамотною підготовкою законодавства. Власне, саме цим - необхідністю детально підготувати відповідні закони, аби якомога надійніше захистити українського виробника, зазвичай і пояснюється відтягування й гальмування в законодавчому процесі.

ВиСОТу не візьмемо?

Заплановані раніше парламентські слухання щодо вступу України до Світової організації торгівлі сьогодні не відбудуться. «Антикризова» коаліція вирішила, що ні вона, ні її уряд до розгляду такого серйозного питання ще не готові й силами 241 нардепа проголосувала за те, щоб перенести слухання на тему «Стан підготовки вступу України до СОТ, проблеми та перспективи» аж на 1 листопада.

Президент захистив Конституцію

Уперше (та чи востаннє?) Президент був змушений не лише словами, а й офіційно виданим указом нагадати Кабінету Міністрів, що головним законом у цій державі все ще залишається Конституція, а не продукти бурхливої життєдіяльності юридичної служби уряду.

Доженемо й переженемо Нью-Йорк?

Уже років, мабуть, зо п'ять у пресі регулярно з'являються чутки про те, що захмарні ціни на київську нерухомість незабаром почнуть падати. Нерідко в цих повідомленнях фігурують навіть терміни на кшталт «обвал». Хтось, читаючи такі прогнози, зітхає з полегшенням і відроджує надію колись таки придбати власне житло.

І знову ніхто нікуди не йде

І знову ніхто нікуди не йде

Основна інтрига вчорашнього засідання уряду - чи підуть у відставку ті міністри, які потрапили до Кабміну за квотою «Нашої України», обіцяла зробити політичну складову урядових «зборів» напруженою й цікавою. Але журналісти, які сподівалися на «перчик», були розчаровані - усе пройшло тихо-мирно й завершилося тим же, чим і завжди.

Багаті не поділяться з бідними. Але за газ платитимуть більше

Багаті не поділяться з бідними. Але за газ платитимуть більше

Газ, тарифи, мораторій — ці слова у Верховній Раді вчора знову лунали найчастіше. Напередодні фракція БЮТ грозилася влаштувати спікерові Морозу «веселе життя», якщо він не направить на підпис Президентові ухвалений парламентом закон про мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги. На Банковій закону так і не отримали, натомість у порядку денному ВР з'явилася постанова про скасування попереднього рішення нардепів щодо запровадження мораторію. Такий кульбіт неабияк обурив БЮТівців. Один із них, заступник голови парламентського комітету з питань регламенту Сергій Сас, виголосив з трибуни вимогу зняти з порядку денного постанову про скасування мораторію, оскільки вона з'явилася там внаслідок «такого цинічного порушення регламенту», якого депутатові зі стажем Сасу бачити ще не доводилося. Адже перед тим, як винести питання на розгляд сесійної зали, його обов'язково має розглянути профільний комітет. Чого, за словами пана Сергія, у даному випадку не трапилося.

ЗаМОРОЗка закону

ЗаМОРОЗка закону

«Я зараз, Олександре Олександровичу, попереджаю вас, якщо ви не підпишете і не відправите з листом Президенту закон про мораторій на підвищення цін на житлово-комунальні послуги, наша фракція буде застосовувати достатньо серйозні заходи, щоб не давати вам порушувати Конституцію і нищити народ України», — полякала Голову Верховної Ради Юлія Тимошенко. Але Олександр Мороз не з лякливих, тому, незважаючи на «погрози», заклики і кпини, на своєму стояв незворушно: не підпишу, каже, ухвалений парламентом закон (про подолання вето Президента на той самий мораторій), і квит. Мовляв, це питання належить не до його, спікера, компетенції, а до компетенції ВР. «Завтра це питання буде з'ясоване Верховною Радою. На себе брати цю місію я не маю права і не буду. Наперед скажу: я все одно не підпишу цей закон доти, поки Верховна Рада не визначиться відповідно до регламенту», — наголосив Мороз.