Депутати не ходять до слідчих

Генпрокуратура продовжує перевірку ймовірної причетності окремих народних депутатів до корупційної діяльності та контрабанди за матеріалами СБУ. Нагадаємо, що на початку листопада керівництво СБУ назвало чимало прізвищ обранців, які, на думку спецслужби, не дружать із законом. Щоправда, перевірити дані СБУ слідчим ГПУ важко, адже, за словами Генпрокурора Олександра Медведька, «виникають складнощі з опитуванням депутатів, які не реагують на запрошення в Генпрокуратуру». Тому й фактів причетності нардепів до корупції на Різницькій ще не знайшли.

Петро Лісний: Я вижив завдяки пресі

Петро Лісний: Я вижив завдяки пресі

Упродовж трьох років «Україна молода» неодноразово інформувала читачів про цю показову кримінальну справу. У славному народними промислами Петриківському районі на Дніпропетровщині після Помаранчевої революції Президент призначає головою РДА колишнього військового льотчика Петра Лісного, уродженця цих країв, який, демобілізувавшись, вирішив повернутися до рідного селища, став фермером. Лісний узявся за нову для себе справу рішуче — зокрема, відкрито став заявляти про зловживання у місцевих правоохоронних органах. У відповідь почалося широкомасштабне кримінальне переслідування Лісного — насамперед правоохоронці намагалися звинуватити його у хабарництві. Раз, вдруге, втретє... І хоч від самого початку ці звинувачення явно скидалися на такі, що неоковирно притягнуті за вуха, голова райдержадміністрації, який мав репутацію щиро «помаранчевого», опинився за ґратами майже на 15 місяців. Зрештою місцевий суд Царичанського району, де слухалася справа Лісного, дійшов висновку про неповне і необґрунтоване звинувачення, отож запобіжний захід змінив з утримання під вартою на підписку про невиїзд. Характерно, що це сталося через лічені дні після трагічної загибелі прокурора Дніпропетровської області Володимира Шуби. Петро Лісний відразу приступив до роботи на своїй посаді. З кореспондентом «УМ» він поспілкувався в перші дні після звільнення з­під варти.

Верховна «корупціада»

Верховна «корупціада»

Усе почалося два тижні тому: на засіданні РНБО Президент Віктор Ющенко обурився, що в Україні існують банди контрабандистів, яких «покривають» окремі депутати ВР. Перелік банд «Горобці», «Береги», «Добряки», «Хромого» тощо главі держави надала СБУ, керманич якої — Валентин Наливайченко — натякнув, що причетних до «контри» варто шукати в Комітеті ВР з питань боротьби з оргзлочинністю і корупцією. Комітет ВР не залишився у боргу й на минулому тижні розкритикував керівництво СБУ, вимагаючи звільнення заступника голови СБУ Тиберія Дурдинця, бо так вирішив суд. Натомість пан Наливайченко пішов далі й оголосив прізвища окремих нардепів, які, за даними СБУ, причетні до організованої злочинності. А днями список прізвищ «причетних» поповнив заступник голови СБУ Дурдинець. Учора стурбовані таким несподіваним висвітленням своєї діяльності парламентарії викликали під купол ВР Генпрокурора Олександра Медведька, який заявив, що в ГПУ немає підстав для внесення до ВР подань на притягнення окремих нардепів до кримінальної відповідальності. Водночас ГПУ перевіряє усі матеріали СБУ та депутатські звернення у відповідь. Документальних підтверджень злочинної діяльності окремих обранців на Різницькій поки що не мають, але і крапку ще не поставили.

Контрабандо, вперед?

Те, що ниточка злочинної удачі нашого головного «героя» мала ось–ось обірватися, в Могилеві–Подільському, здається, очікували багато людей — тільки не сам фігурант майбутньої кримінальної справи, який до останньої хвилини не вірив, що прийшли таки «за ним».

Мільйони «відмили» у спирті

Убозівці Тернопільщини провели спецоперацію, викривши потужний конвертаційний центр, через розрахункові рахунки якого пройшло майже сто мільйонів гривень. Як повідомили «УМ» у прес–службі ГУБОЗ МВС, оперативники встановили, що цей центр із «відмивання» грошей діяв протягом 2006—2008 років на базі чотирьох фіктивних товариств з обмеженою відповідальністю, зареєстрованих у місті Чернівці. Але насправді всі ці фірми знаходилися у Тернополі, ще й в одному приміщенні.

Як Меркурій у циліндрі

Як Меркурій у циліндрі

Коли прогуляєшся Херсоном, здається, що тут із мистецтвом, а тим паче contemporary art, геть скрутно. Але ж знайшли там провокативного художника Стаса Волязловського, який нині продається в Москві й за угодою з галереєю «Реджина» не має права зв’язуватися більше ні з якими арт–інституціями. Тут щороку проводиться ще й фестиваль футуризму, а це вже «не шо лібо как».

Рушники пішли в народ

Рушники пішли в народ

Черкаська художниця Олександра Теліженко, добре відома своїми вишивками не тільки в Україні, а й у Росії, Польщі, Бельгії, Канаді, США, Німеччині, Чехії та Індії, «пішла в народ». У Черкасах, у торговельно–розважальному центрі «Екватор», заслужена художниця України відкрила ексклюзивну виставку ручної та машинної вишивки від своєї «Творчої майстерні» і назвала її «Жива традиція». Вишиті рушники неймовірної краси, в тому числі і той самий, котрий називається «Роксолана», портрети Богдана Хмельницького, Тараса Шевченка, картини «Біле древо», «Озеро» та інші демонструються в холі центру.

Як я самооборонялася

Як я самооборонялася

Після того, як на мене напав якийсь мерзотник і сильно побив («УМ» писала про це минулого тижня), я всерйоз замислилася над тим, як захищати себе в аналогічних ситуаціях надалі. Лаври моєї улюблениці Хілларі Свонк не давали спати, тож заняття з рукопашного бою чи навіть якогось адаптованого під таких, як я, боксу здавались гідною альтернативою вечірнім урокам макраме. Але після того, як я ледь упоралася з відкриванням–закриванням затвора пістолета та й цілилась із кілограмового «макарова» обома руками, мене відрадили від подібних тренувань. Руки надто слабкі, сила удару — ніяка. Кремезного мужика хуком справа мені не відправити в нокаут. Тож «крихітки на мільйон доларів» з мене не вийде. Вийде хіба що надавати ніжними руцями старосвітських ляпасів. Але це малоефективно.

Від «Зайця» — до депутатів

Від «Зайця» — до депутатів

«УМ» нещодавно повідомляла, про викриття правоохоронцями банди «Капітошки», яка займалася здирництвом та рейдерством. Позавчора Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою одному з учасників цієї банди 40–річному Валерію Зайцеву («Зайцю»). До того ж Феміда відмовила у задоволенні клопотання адвокатів про звільнення затриманого під заставу в розмірі 140 тисяч гривень. Коли суддя Світлана Волкова читала рішення, «Заєць» помітно нер­вував, натомість один з адвокатів, який у тісному кабінеті №13 зазирнув у ще не прочитану сторінку з рішенням суду, прошепотів колезі: «Клієнта закрили». Витягнути його на підписку про невиїзд не вдалося.

А тепер — секретар Партеніта!

А тепер — секретар Партеніта!

Кілька днів тому, 31 жовтня було затримано секретаря Партенiтської селищної ради 44–річного Євгена Некрасова, якого обвинувачують у рекордному хабарництві. А позавчора в понеділок бійці «Сокола» на чолі з першим заступником начальника міліції АРК, — керівником кримського УБОЗ Олександром Москальчуком привезли затриманого секретаря в Київ — до Печерського суду. Феміда обрала Некрасову очікувану міру запобіжного заходу — утримання під вартою. Отже, він приєднався до своїх колег — мера Партеніта Миколи Конєва і депутата селищної ради Олега Бородая, які перебувають за ґратами вже близько п’яти місяців.