Не тільки продавали, а й дарували

Не тільки продавали,  а й дарували

Стародавній Бахмут (нині Артемівськ) не претендує на славу відомого ярмарку в Сорочинцях, однак теж має відповідні традиції. У ХIХ столітті ярмарок «Бахмутський шлях» проводився тут тричі, а в ХХ — чотири рази на рік і за обсягом продажу товарів вважався найбільшим в регіоні. Щоправда, останні 88 років про це тільки ностальгічно згадували. Втім, починаючи з нинішнього вересня, з'явилися сподівання, що кожної осені всі шляхи виробників сільгосппродукції та промислових товарів, як і колись, знову вестимуть на «Бахмутський шлях».

Школа з кнопкою

У Донецьку на драматичні події в Північній Осетії відповідно вже відреагували. На спеціальній нараді в обласній держадміністрації прийнято рішення про встановлення у всіх загальноосвітніх школах міста спеціальних кнопок для термінового виклику правоохоронців.

Стахановці не перевелися

Наступного року на вугільну галузь очікує знакова кругла дата — 70-річчя ударної зміни вибійника Олексія Стаханова, який, виконавши 14 з половиною норм, встановив рекорд видобутку палива і дав поштовх для початку однойменного руху. І дуже відрадно, що зустрічати цю подію є нагода не тільки «стахановськими» темпами закриття тих же шахт та зростання заборгованості із зарплати гірникам, а й вагомими здобутками. Приміром, авторами чергового підземного рекорду стали гірники шахти «Красноармійська-Західна №1», які у серпні відзвітували про видобуток з початку року вже 4 мільйонів тонн коксівного вугілля. Поліпшивши свій же власний показник відразу на два місяці, шахтарі встановили абсолютний рекорд в історії вітчизняного вуглевидобутку.

Терниста дорога в «Твою перемогу»

«Твоя перемога» — саме таку оптимістичну назву має обласний центр ресоціалізації наркозалежної молоді, що з вересня розпочав свою роботу в Ленінському районі міста. «Твоя перемога» — перший у нашій державі комунальний заклад, що має допомогти донеччанам віком від 17 до 27 років виборсатися із лабет небезпечної пристрасті. За інформацією директора центру Олега Штейна, реабілітаційна програма для молоді складається з чотирьох етапів і триватиме від двох місяців до півтора року. Нинішнього вересня психологи «Твоєї перемоги» почали відбирати перших три десятки учасників програми, а наступного року їх кількість збільшиться вдвічі (загалом наркозалежних громадян на Донеччині зареєстровано понад 10 тисяч осіб).

Де мої “сто грам” за знищене коріння?

Міфічний харч амброзія, споживання якого буцімто забезпечувало безсмертя завсідникам Олімпу, в реальному житті нині гарантує тільки головний біль у прямому й переносному значеннях. Приміром, на Донеччині, за інформацією головного державного санітарного лікаря області Віктора Денисенка, внаслідок різкого збільшення територій з амброзією кількість захворювань бронхіальною астмою та алергічним ринітом за останню п'ятирічку збільшилася на 22 відсотки.

Біда вівцям, де вовк чабаном

Резонансну крадіжку розслідують у Володарському районі правоохоронці Донеччини. З філії колишнього місцевого колгоспу імені Леніна невідомі зуміли поцупити не якусь сотню-другу овець, а всю отару — дві тисячі голів.

Електросвітло в кінці загазованого вибою

У липні столична компанія «Сінапс» розпочала монтаж на шахті імені Засядька перших чотирьох агрегатів для виробництва електроенергії з шахтного газу. І після початку експлуатації системи, що запланована в четвертому кварталі поточного року, отриману тепло- та електроенергію є намір використовувати для потреб виробничих комплексів шахти і навіть житлових масивів обласного центру.

«Гаряча точка» резонансних справ

Вогонь у приміщенні прокуратури спалахнув аж ніяк не через чиюсь банальну недбалість чи необережність. Досі фахівцям вдалося точно встановити два місця у коридорі та фойє, де зловмисники пустили «червоного півня» за допомогою розлитої запалювальної суміші.

Пального багато не буває

Більшість господарств Донеччини активно ведуть збирання ранніх зернових, які цього року займають площу 460 тисяч гектарів. Навантаження на комбайн складає в середньому 168 гектарів, отже, за сприятливої погоди є можливість завершити жнива в оптимальні строки — за два тижні. Втім нині темпи збиральних робіт залежать не тільки від погодних умов, а й від матеріально-технічного забезпечення, зокрема паливно-мастильними матеріалами. За інформацією заступника голови Донецької облдержадміністрації Кіма Берестового, поки селяни забезпечені пальним на 70—75 відсотків. Надалі проблем із постачанням не очікується.