П’ятий уп’яте

П’ятий уп’яте

Черговий захист Сергієм Дзинзируком звання чемпіона світу за версією WBO — уже п’ятий за ліком — видався непростим. 32–річному уродженцеві Криму, а нині — мешканцю Броварів протистояв молодий колумбієць Хоель Хуліо. Почавши кар’єру професіонала вже в 15 (!), до 23 років Хуліо провів 35 двобоїв, з яких 34 виграв.

Надія Бєлова: Біатлоніст має бути інтелектуалом

Надія Бєлова: Біатлоніст має бути інтелектуалом

Біатлон в Україні — провідний зимовий вид спорту. Із п’яти наших медалей, здобутих на «білих» Олімпіадах за часи незалежності, три — на рахунку «стріляючих лижників». Між іншим, тиждень тому Національна федерація біатлону відсвяткувала свій 45–річний ювілей. За ці роки представники України здобули 22 нагороди чемпіонатів світу і 74 відзнаки етапів Кубка світу.
Однією з тих, хто заробляв славу українському біатлону, є Надія Бєлова. Вона першою з наших стала чемпіонкою світу — в 1986 році, а на початку 1993–го на її честь вперше на етапах Кубка світу піднявся прапор незалежної України. За три роки спортсменка завершила кар’єру і взялася за нелегку тренерську працю. Найкращою її ученицею є сумчанка Оксана Яковлєва.
Зараз Бєлова разом із чоловіком Романом Бондаруком працює зі збірною Польщі. Але це не завадило Надії потрапити до «Золотої десятки» українського біатлону. На урочистій церемонії з уславленою атлеткою поговорив кореспондент «УМ».

Золото, слава й нові надії

Золото, слава й нові надії

Цього року український спорт відзначає одразу два знаменні ювілеї. Так збіглося, що 45 років виповнилося найкращому хокейному клубу «Сокіл», і стільки ж часу минуло з моменту зародження в Україні біатлону. Своє свято Національна федерація «стріляючих лижників», як і хокеїсти, відзначала в концертному залі «Фрідом». А перед цим провела прес–конференцію, де представила поважних гостей. Щоправда, анонсовані зірки норвежець Оле–Ейнар Бйорндален і німець Ріко Гросс так і не насмілилися перервати свою підготовку до нового сезону й завітати до Києва.

Валентина й Вікторія Семеренко: До Олімпіади мусимо попрацювати на «п’ять із плюсом»

Валентина й Вікторія Семеренко: До Олімпіади мусимо попрацювати на «п’ять із плюсом»

— Дівчата, як ви себе почуваєте на такому грандіозному заході?
— Наче б то знаходимося серед своїх, але ще не зовсім освоїлися. Ми перший раз на такій вечірці, тому трохи хвилюємося — можливо, навіть більше, ніж під час гонки. Усе ж таки це не зовсім спортивний захід і нам хочеться виглядати красиво (посміхаються).

Готуючись і приглядаючись

Готуючись і приглядаючись

На всі три ігрові дні розтягнулося українсько–португальське протистояння в єврокубках. Якщо в Лізі чемпіонів із «Порту» й «Спортингом» билися наші клуби — відповідно, «Динамо» й «Шахтар», то позавчора честь прапора в Кубку УЄФА проти піренейців захищав форвард національної збірної Андрій Воронін. Українські гранди обмінялися з суперниками мінімальними перемогами, а берлінська «Герта», за яку виступає одесит, розійшлася миром із «Бенфікою».

Крильця барбекю по–київськи

Крильця барбекю по–київськи

У нинішньому сезоні київська команда настільки привчила своїх прихильників до перемог, що ніхто й близько не припускав можливої поразки від одного з аутсайдерів російської «вишки». Завадити «Соколу» впоратися з «Крильями совєтов» могла хіба що втома, викликана напруженим календарем. Утім «біло–сині» вийшли з ситуації гідно, вигравши три двобої в Континентальному кубку й шість домашніх зустрічей у вищій лізі. А якщо взяти до уваги й перемогу в останньому виїзному поєдинку в Рязані, то успішна хода киян налічує вже десять ігор.

Раз на чотири роки й «Динамо» виграє

Раз на чотири роки й «Динамо» виграє

Перед відльотом «Динамо» до Португалії головний тренер команди Юрій Сьомін сказав, що позитивним результатом вважатиме й нічию. Справді, навіть одне очко виглядало б дивом, надто ж враховуючи статистику протистоянь киян із суперниками з західного краю Європи.

За своїх і за чужих

За своїх і за чужих

Останніми роками в Старому світі поруч із індивідуальними турнірами й чемпіонатами національних команд усе більшого поширення набувають клубні змагання. Із кожним роком число учасників зростає, й нинішній, 24–й, розіграш Кубка Європи вже з повним правом називають Лігою чемпіонів шахового світу.

Пролетіли, як «Сокіл» над Литвою

Пролетіли, як «Сокіл» над Литвою

Успішно стартувавши у вищій лізі чемпіонату Росії, минулого уїк–енду «Сокіл» отримав ще один шанс довести свою спроможність. У литовському місті Електренай українська команда почала виступ у Континентальному кубку — другому за рангом клубному турнірі Європи.

«Суха» плавка «Титану»

«Суха» плавка «Титану»

Минув лише місяць зі старту хокейного сезону в Україні, а київській команді майстрів час виходити на пік форми. Уже зараз на «Сокіл» випало серйозне навантаження — зіграти за два тижні, із 10 по 23 жовтня, аж дев’ять поєдинків! Минулого уїк–енду підопічні Олександра Сеуканда в рамках російської «вишки» провели два виснажливі двобої з ХК «Дмитров», а найближчими днями на них очікує випробування в єврокубках.