Прокинувся в обновках та наручниках

Цікаве правопорушення розкрила луганська міліція. Як повідомило Головне управління Міністерства внутрішніх справ у Луганській області, в обласному центрі 20–річний хлопець спробував вчинити крадіжку в магазині секонд–хенду.

Голий крос

Неймовірна пригода трапилася з чотирма жителями села Вотилівка, що в Лисянському районі. Їм довелося стати спочатку «моржами», а потім бігунами. Причому долали чоловіки дистанцію темного вечора та ще й у чому мати народила. І не з власної волі.

Мисливець під прицілом

Повідомлення про те, що неподалік райцентру в лісі було знайдено вбиту людину, надійшло до Городнянського райвідділу міліції вівторкової ночі. Як з’ясували у лісі члени оперативної групи райвідділу, убитим виявився їхній колишній начальник, підполковник міліції у відставці, 47–річний Микола Михайлович Половий. Він отримав смертельне поранення у груди, куля пошкодила аорту і ділянку серця. Причина та обставини трагедії досі з’ясовуються.

Так ви кажете, що є депутатом, а не бандитом?

Так ви кажете, що є депутатом, а не бандитом?

Нагадаємо нашим читачам, що ще 16 грудня близько 11.00 Генпрокурор Олександр Медведько направив до ВР подання про надання згоди на позбавлення недоторканності та арешт депутата від БЮТ Богдана Губського. Але вже за кілька годин керманич Генпрокуратури відкликав подання після жорсткої розмови з Прем’єром Юлією Тимошенко, яка стала на захист одіозного БЮТівця. Втім подання не було якимось «фантомом», його бачили як працівники апарату ВР, так і окремі нардепи. Так, депутат від БЮТ Григорій Омельченко ще тоді не лише надав «УМ» копію подання Генпрокурора, а й направив на ім’я Медведька депутатський запит, у якому цікавився причинами відкликання подання, просив повідомити, чи зверталася до нього Тимошенко з проханням залишити Губського у спокої тощо. Усі ці документи «УМ» оприлюднювала протягом грудня 2008 року, включно із повним текстом подання органу досудового слідства на п’яти аркушах. Цей додаток підготував слідчий з особливо важливих справ ГПУ Дмитро Павлюк, його підтримав власним автографом і Генпрокурор. Завдяки цим документам читачі мали змогу зробити власні висновки про те, у чому саме слідчі підозрюють нардепа Богдана Губського і чому хочуть його заарештувати. Але...

Банкомат на санчатах

Обломом місяця можна назвати злочин, який стався на початку цього тижня в Чернігові. Невідомі зловмисники викрали банкомат вагою півтонни, відтягли його за півкілометра, розламали і витягли касету ... без грошей!

Скільки літ, скільки зим…

У новий рік — з новими спецопераціями. Принаймні першою спеціальною операцією ГУБОЗ МВС, яку бійці спецпідрозділу «Сокіл» успішно провели, за інформацією Українського бюро Інтерполу, стало затримання 25–річного грузина, якого в рідній Грузії розшукують уже давно. Як повідомили «УМ» у прес–службі ГУБОЗ, агресивний молодик ще у жовтні 2002 року влаштував стрілянину біля одного з ресторанів Батумі та поранив двох громадян.

Захистіть від Кармазіних!

У розпорядженні «України молодої» опинилося колективне звернення селян Овідіопольського району, в якому вони наводять приклади «кришування» народним депутатом Юрієм Кармазіним осіб, які розкрадають землі та майно селян на Одещині.
Тему земельного «дерибану», який здійснюють окремі парламентарії під захистом свого мандату, неодноразово висвітлювала «УМ». Тож не дивно, що саме на попередні публікації нашої газети (стосовно земельних зловживань депутатів від БЮТ на чолі з Богданом Губським) посилаються овідіопольські селяни, коли пояснюють, чому написали відкрите звернення на ім’я глави держави. Але у цьому випадку селяни розкривають схеми загарбання земель та майна низки КСП за сприяння свого земляка, лідера Партії захисників Вітчизни, який пройшов до ВР за списками блоку НУНС, Юрія Кармазіна. Для «УМ» не важлива партійність обранця, — важлива сутність особи і те, як змінюється її світосприйняття, коли разом зі статусом недоторканного приходить відчуття вседозволеності. Тому подаємо окремі фрагменти звернення, що називається, «без купюр».

Землю — селянам, а не латифундстам!

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Ми, що нижче підписалися, прочитали статті в газеті «Україна молода» «Чия земля? Губського!!!» № 227 від 02.12.2008, «Богдана не чіпайте!» та «Куплю пайку у покійника» № 239 від 18 грудня 2008 року, в яких викривається «земельна мафія», очолювана народними депутатами від БЮТ Б. Губським та І. Савченком.

Як Богдан бандитів на штурм посилав

Нагадаємо, що 16 грудня Генпрокурор Олександр Медведько направив своє подання на арешт нардепа Богдана Губського до апарату ВР, але вже під вечір того ж дня спішно відкликав його. Із власних джерел «УМ» дізналася, що сталося це після жорсткої розмови Прем’єр–міністра Юлії Тимошенко з паном Медведьком, яка стала на захист одіозного БЮТівця. Відтак пан Губський поки що уник розгляду питання про позбавлення його депутатського імунітету і відповідно арешту. Як ми повідомляли, інший БЮТівець — Григорій Омельченко — не лише надав «УМ» копію подання Генпрокурора, а й направив на ім’я Медведька депутатський запит, у якому цікавиться причинами відкликання подання, просить повідомити, чи зверталася до нього Тимошенко з проханням залишити Губського у спокої тощо. Минулої п’ятниці цей запит Омельченка зачитав у парламенті голова ВР Володимир Литвин.

Микола Маломуж: Розвідка дає державі у п’ять разів більше, ніж на неї витрачають

Микола Маломуж: Розвідка дає державі у п’ять разів більше, ніж на неї витрачають

Потрапивши на режимну територію центральної бази Служби зовнішньої розвідки, трохи дивуєшся невеликому кабінету голови СЗР Миколи Маломужа. Робоче місце генерал–полковника доволі просте — невеликий стіл для нарад, прості меблі, карта світу на стіні. Водночас підслухати нашу розмову неможливо — спеціальна апаратура захищає кабінет від зовнішнього несанкціонованого зняття інформації. На робочому столі голови СЗР — телефонний пульт, який доповнюють окремі апарати урядового зв’язку, а також прямий телефон для розмови з Президентом. Згодом з’ясовується, що пальців однієї руки буде забагато, щоб порахувати кількість журналістів, яким в останні роки пощастило побувати на секретній території українських розвідників у лісовому масиві неподалік від траси Київ — Житомир. Тому ексклюзивність інтерв’ю з Миколою Маломужем отримує додаткову цінність. Напередодні 17–ї річниці української зовнішньої розвідки ми говоримо не стільки про її минуле, як про реалії сьогодення: робота розвідників за кордоном на упередження політичних та економічних загроз для України, престиж професії та... відсутність житла майже у кожного четвертого українського «Бонда».