Наталчині «козачки»
Першим блоком, який зареєструвала Центральна виборча комісія, стала «Народна опозиція» Наталії Вітренко. Прогресивні соціалісти, гордо відзначивши цей факт на своєму сайті, можуть відкорковувати шампанське (звісно, «Советское»). А на другий тост матимуть іще один лідерський факт — їхній список ЦВК почистила, як нiякий інший. Якщо досі в реєстрації відмовляти п'ятьом-десятьом претендентам, то «вітренківці» наробили у своїх документах стільки помилок, що аж 63-м із них було відмовлено в статусі кандидата. Вони, звісно, ще зможуть поновитися на дистанції, але все одно якось негарно вийшло. Загалом же Центрвиборчком зареєстрував 362 кандидати від БНВНО.
Чарівник країни — О. З.?
Учора Партію патріотичних сил перейменували на честь її нового лідера. Відтепер вона — «ППСУ Олександра Зінченка». «Патріоти» були змушені вдатися до такого кроку, бо відмовилися від вступу до Блоку Юлії Тимошенко (нібито через присутність у списку кучмістів, хоча в БЮТ кажуть — через надмірні «квотні» вимоги ППСУ), тож єдине, на чому тримається сякий-такий рейтинг їхньої політичної сили, — ім'я лідера. «Патріоти» сподіваються, що це підвищить популярність маловідомої партії. Хоча й авторитет Зінченка останнім часом падає. Його прізвище не звучить так гучно, як, скажімо, два місяці тому, та й судові баталії за обвинуваченнями президентського оточення в корупції О. З. наразі програє.
Рапорт пОДАвай
Найближчим часом буде змінено обласних голів Житомирщини та Кіровоградщини. Голови відповідних держадміністрацій — Павло Жебрівський та Едуард Зейналов — вирішили балотуватися до Верховної Ради за списком «Нашої України» і вже подали рапорти про відставку з посад у виконавчій владі. Про це «УМ» розповів сам пан Жебрівський. Цілком імовірно, що їх уже й звільнено. Принаймні на вчорашній прес-конференції Президент Віктор Ющенко сказав, що «підписав учора (в понеділок. — Авт.) низку указів на звільнення» і тепер чекає відповідних кадрових подань від Прем'єр-міністра.
Юлин «мішок» і його «котики»
Дивно, але Юлія Тимошенко, яка славиться своєю симпатією до телекамер, свій суботній з'їзд вирішила зробити закритим. У п'ятницю ввечері, коли «УМ» зателефонувала до прес-служби Блоку з питанням про те, чи взагалі буде з'їзд, там пригнічено відповіли: «На жаль, не можемо сказати». Один із політтехнологів БЮТу взагалі пустив «качку» і сказав: «У вівторок». Ні, з'їзд відбувся-таки в суботу. За зачиненими для журналістів дверима.
За «Україну в серці» чи «За союз!»?
Безпорадна Рада
Учора парламентарії пережили важкий день. Мало того, що розглядали бюджет, так ще й купа інших важливих питань стояла на порядку денному. Наприклад, обрання членів Конституційного Суду. Як відомо, з’їзд суддів і Президент свої вакансії заповнили, Верховна ж Рада нікого до Суду ще не делегувала. При цьому вона ще й не приводить до присяги тих служителів Феміди, яких визначили судді та глава держави. Відтак КС кілька місяців залишається недієздатним. Учора парламент міг вивести його з глухого кута: було призначено таємне голосування за кандидатури суддів, і до бюлетенів внесли три прізвища — комуністки Марії Маркуш, депутата-«регіонала» Івана Вернидубова та колишнього в.о. Генпрокурора Олега Литвака. Після їхнього затвердження можна було переходити й до присяг. Але бюлетені взяли тільки 62 нардепи, в той час як їх мали одержати дві третини парламентаріїв. Голосування визнано таким, що не відбулося. Скидається на те, що Верховна Рада оголосила КС блокаду.
Оце по-сусiдськи!
Президент України звільнив двох голів обласних адміністрацій: керманича Чернігівщини Владислава Атрошенка та «намісника» Сумщини Миколу Лаврика. Все б нічого, та пікантності цим ротаціям додає те, що на звільнене Атрошенком місце було призначено... Лаврика. Втім, як стверджують дані «УМ», цей крок є цілком закономірним.
Без шести перші
Комуністи можуть потішитися. Хоча КПУ поступово відходить із великої політики, і кількість голосів, які їм дають на виборах, невпинно зменшується, у чомусь вони таки мають першість. Наприклад, як цього разу, коли Компартія першою з-поміж інших зареєструвала у ЦВК свій список. Від понеділка (тоді Центральна виборча комісія прийняла відповідне рішення) Компартія може повноцінно починати свою виборчу агітацію.
Не вийшло об'єднати Україну,
Об'єднані соціал-демократи підуть на наступні вибори у складі блоку, який очолить Леонід Кравчук. Вони давно зрозуміли, що на чолі зі скомпрометованим Медведчуком їм нічого не світить, тож вирішили натягти на себе забрало у вигляді першого Президента України. Пан Кравчук свого часу навіть взявся розбудовувати свій форум «Об'єднаймо Україну», і очікувалось, що саме під такою назвою есдеки підуть на вибори. Чомусь від цієї ідеї невдовзі відмовились. Зате залучили до свого блоку кілька інших партій — «Жінок за майбутнє» Валентини Довженко, «Центр» Степана Гавриша, «республіканців» Юрія Бойка. Вся ця братія рішенням своїх з'їздів підтвердила намір іти у блок Кравчука. Есдеки прийняли аналогічне рішення вчора.