«А гдє оплески?»

«А гдє оплески?»

Поки заздрісники і недоброзичливцi щось там бурчать про повернення до керма України «бандитської влади», економічні успіхи першого з часів Помаранчевої революції «непомаранчевого» уряду прогресують із космічною швидкістю. І це, до речі, вже оцінили й міжнародні організації, які одна за одною підвищують Україну в рейтингах. Про успіхи з великим задоволенням на вчорашній прес-конференції розповів перший віце-прем'єр, він же міністр фінансів Микола Азаров.

Новi тарифи в Києвi дiють

Новi тарифи в Києвi дiють

Тарифи на житлово-комунальні послуги у Києві цілком законні, а отже, доведеться киянам платити за новими грудневими квитанціями, попри всі заклики опозиції цього не робити. Бодай тому, що законність розрахунків на послуги ЖКГ, які столичні мешканці отримали в новому році, підтвердило Міністерство юстиції. У свою чергу представник міської прокуратури також офіційно заявив, що нові тарифи в Києві діють. Про це позавчора ввечері йшлося на засіданні робочої групи з вивчення обгрунтованості розцінок на житлово-комунальні послуги у столиці.

Київ травневий буде вже без Черновецького?

Референдум щодо відставки міського голови столиці Леоніда Черновецького та Київської міської ради обов'язково відбудеться — принаймні в цьому переконані представники опозиції, яка, власне, й ініціює дострокові перевибори міської влади. Як заявив на прес-конференції лідер фракції «Наша Україна» у Київраді Дмитро Андрієвський, референдум пройде навесні — у квітні—травні. За словами Андрієвського, після того як Центральна виборча комісія затвердила необхідні документи, проблем із його проведенням у Києві немає.

Народе мій, що скажеш?

Народе мій, що скажеш?

Коли 8 грудня 2004 року народні депутати — кожен із різних міркувань — «гамузом», чи то пак «пакетом» голосували за конституційну реформу, їм було не до того, щоб поцікавитися думкою народу з приводу змін до Основного закону. А проте єдиним джерелом влади в Україні, якщо хто забув, згідно з цією самою Конституцією, є народ. А отже, вирішувати, яким повинен бути конституційний лад у державі, йому — народові. Тож цілком логічно, що у секретаріаті Президента розглядають можливість проведення всеукраїнського референдуму, аби поцікавитися позицією «джерела влади» з цього приводу. «Ми будемо звертатися до народу з проханням визначитися, який конституційний лад він хоче бачити», — повідомив про наміри СП постійний представник Президента у Верховній Раді Роман Зварич під час поїздки до Львівської області.

Мороз у законі

Мороз у законі

Спасибі нашим державним діячам — не дають журналістам занудьгувати. Поки депутати на канікулах, у політичному житті країни, здавалося б, мало бути затишшя й нудота, аж ні. Уряд, секретаріат Президента і Верховна Рада виконують «танець із шаблями» навколо закону про Кабмін. Цього разу головну партію виконує Олександр Мороз: протягом останніх кількох днів спікер не раз запевняв, що підпише багатостраждальний закон, якщо цього не зробить Президент. Щоправда, вранці цього останнього дня спікер таки доручив Комітету ВР із питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провести термінове засідання і проаналізувати правову основу для введення в дію закону про Кабмін.

Льоню — в космос!

Перший крок до відставки міського голови Києва Леоніда Черновецького зроблено. Минулої неділі відбулося одразу кілька зборів громадян, які ухвалили рішення створити ініціативні групи для збору підписів про проведення референдуму щодо відставки «Льоні-космоса», як називають свого мера змучені «оригінальністю» Черновецького кияни. В єдиному пориві звільнити столицю, якій так не щастить із головами, від нинішнього «щастя», об'єднуються різні сили. Зокрема, Форум порятунку Києва «Кияни», політичні партії «Реформи і порядок», «Яблуко», «Велика Україна» тощо.

Повернення «блудних синів»

Недаремно Юлія Тимошенко сподівалася на те, що ухвалений внаслідок ситуативного союзу з Партією регіонів закон про імперативний мандат допоможе її Блоку повернути до своїх лав «блудних синів» у місцевих радах. Як повідомила вчора на прес-конференції керівник фракції БЮТ у Київській міськраді Тетяна Меліхова, ті депутати, які раніше перейшли з Блоку Тимошенко до інших фракцій (читай — до більшості, що підтримує мера Леоніда Черновецького), тепер просяться назад. За словами Меліхової, станом на вчора у неї була вже одна заява депутата, який побажав повернутися до фракції, а також звернення ще 6 депутатів (їхніх прізвищ пані Тетяна не назвала). Ще б пак, адже, згідно із законом, ухваленим «в обмін» на підтримку подолання вето Президента на закон про Кабмін, ті депутати, які виходять із «рідних» фракцій у радах, узагалі втрачають мандат.

Завдання для профспiлок i Президента

Завдання для профспiлок i Президента

Зарплати, ціни, тарифи і доля профспілкового майна — ці теми завжди актуальні й болючі. І саме вони стали предметом обговорення під час зустрічі Президента з представниками всеукраїнських профспілок та профоб'єднань. Зокрема, Віктор Ющенко висловив сподівання, що уряд і Верховна Рада дотримають даного слова щодо перегляду прожиткового мінімуму і підвищення заробітної плати за результатами першого кварталу поточного року. Нагадаємо, саме ці два параметри були предметом основних зауважень Президента до Держбюджету на 2007 рік. І лише після того, як було домовлено, що з квітня і прожитковий мінімум, і мінімальна зарплата зростуть, глава держави підписав проект бюджету.

Що саме узурпує Кабмін Януковича

У Законі про Кабінет Міністрів, удруге ухваленому вчора Верховною Радою, яка подолала вето Президента, є чимало недоліків. Але головне, що в багатьох статтях цей нормативно-правовий акт прямо суперечить Конституції, яка, якщо хто забув, є в Україні ОСНОВНИМ Законом.

Земле моя, земле моя, лихо мені із тобою...

«Під ялиночку» Верховна Рада отримала від Президента чергове вето. Цього разу глава держави скористався своїм правом «завернути» закон щодо дуже болючого, важливого і двозначного рішення парламенту — продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2008 року.