Олександр Яворський: Литвин нам не конкурент

Олександр Яворський: Литвин нам не конкурент

Серед майже півсотні політичних сил на вибори-2006 іде і Селянська партія. Нещодавно вона пережила складний період. Парламентські перегони поставили її на політичне роздоріжжя: з Президентом чи проти Президента? Зійшлися на першому. І після Тетяни Засухи керівником СелПУ став Олександр Яворський. Це перший заступник голови об'єднання «За Україну! За Ющенка!» Петра Ющенка, приятель Президента та його брата, підприємець з івано-франківським корінням.

«Гратися з Конституцією — те саме, що з вогнем»

Конституцію України не можна змінити (чи то пак, виправити) шляхом опротестування в Конституційному Суді або ж через референдум, і єдиний спосіб її коригування — це голосування в парламенті. Так вважають лідери блоку Бориса Олійника та Михайла Сироти. «Жодної букви, жодної коми в інший спосіб, ніж розгляд цього питання парламентом, не може бути, — зазначив на позавчорашньому «круглому столі» «Конституційна комісія як вихід із політичної кризи», що його організував блок Олійника-Сироти, адвокат Андрій Федур.

Кличка вдарили

Центральна виборча комісія зареєструвала останню з політичних сил, які можна вважати якщо не фаворитом, то принаймні впливовим гравцем майбутніх виборчих перегонів, — блок партій «Пора» та ПРП. Невдовзі кандидатські посвідчення одержать 244 кандидати від коаліції, очолюваної Віталієм Кличком. При цьому майже півтори сотні «порівців»-пеерпістів одержали від ЦВК одкоша: 87 неналежним чином оформили документи, а ще 57 не подали заяви про згоду брати участь у виборах, повідомляють «Українські новини».

«За союз!», і щоб без націоналізму

Позавчора під вечір Центральна виборча комісія зареєструвала ще півдесятка виборчих списків. Зелене світло одержали блок «За союз!» на чолі з Володимиром Гошовським та Левом Миримським (зареєстровано 83 кандидатів у депутати, дюжині відмовлено в реєстрації), партія «Трудова Україна» Валерія Коновалюка (зареєстровано — лише 20, відмовлено — 16, не подали згоди на балотування — 14), партію «Відродження» Василя Гладкіх (зареєстровано — 65, відмовлено — 21, не подали згоди —14), блок «Держава — Трудовий союз», очолюваний Мирославом Якибчуком (259 стали кандидатами, 34 не подали заяви про згоду балотуватися), партію «Зелена планета» Наталії Зубицької (зареєстровано — 28, відмовлено — 13).

Трибуналу не буде. Буде півсотні списків

30 грудня минув останній день, коли партії та блоки могли подавати свої списки для реєстрації у Центральну виборчу комісію. Загалом свої документи на площу Лесі Українки занесли аж 53 політичні сили. Останніми з течками документів у ЦВК навідалися представники Блоку Юрія Кармазіна — аж о 23:40.

У тісняві, та не в образі?

В Україні розгортається нова мода: місцеві «парламенти» прагнуть збільшувати свій склад. Усе це діло «виправдовується» новим законом про вибори до органів місцевої влади. А він встановлює, що, скажімо, склад «сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради має становити при чисельності... до 1 тисячі жителів — від 12 до 15 депутатів включно... від 100 тисяч до 250 тисяч жителів — від 40 до 60 депутатів включно... понад 2 мільйони жителів — від 76 до 150 депутатів включно».

Так-от «пазиція»...

Так-от «пазиція»...

Чим ближче до виборів, тим голосніше кричать про тиск з боку влади у стані «апазиції». Причому іноді таке верзуть, що мимоволі подумуєш про доцільність існування навіть не дво-, а кількапалатного парламенту. Причому одна з палат, віддаючи данину класиці, звісно, №6... Саме на подібні нововведення наштовхують свіжі заяви деяких претендентів на мандат.

Віза для ревізії?

Національна комісія зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права (постійно діючий консультативно-дорадчий орган при Президентові України) заявляє, що є всі підстави для звернення до Конституційного Суду з приводу вивчення легітимності внесення минулого року змін до Основного закону. На пленарному засіданні Комісія, очолювана міністром юстиції Сергієм Головатим, затвердила «Висновок щодо дотримання вимог конституційної процедури під час внесення змін до Конституції України 1996 року шляхом ухвалення Закону України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року № 2222-VI та щодо відповідності його положень загальним засадам Конституції України 1996 року і європейським стандартам». Цей висновок базується на аналізі суті політреформи, схваленої під завісу Помаранчевої революції, рішеннях Конституційного Суду, резолюціях ПАРЄ та висновках Венеціанської комісії.

Як Ющенко лівійцем став

Харківське державне авіаційне виробниче підприємство спростовує інформацію про те, що в його цехах будується супердорогий літак для Президента. «Те, що такий літак на замовлення Президента Ющенка і його дружини збудований чи будується на заводі, є неймовірною вигадкою», — зазначив кореспонденту УНІАН заступник генерального директора Харківського авіазаводу Сергій Арасланов.

«Газують» без гальм...

«Газують» без гальм...

У газовому конфлікті між Україною та Росією Партія регіонів стала на бік останньої. На думку соратників Віктора Януковича, в охолодженні паливних стосунків винна насамперед «помаранчева» влада. І — щоб ви не сумнівались — не обійшлося тут без вражої руки США. «Ви знаєте, що недавно пройшла зустріч Президента Ющенка з директором ЦРУ Госсом у Криму, — міркує Янукович. — Після цієї зустрічі він (Ющенко. — Авт.) став заявляти про позиції влади, про те, що влада буде займати незалежну позицію в газовій проблемі, що вона ніколи не поступиться Росії. Ви розумієте, чиє замовлення вони виконують?» — запитує вiдтак лідер Партії регіонів. Його виступ, за iнформацiєю російської агенції «Новости», транслювався в ефірі телеканалу «Росія».