«За таку «компанію» повісити мало!»

Запланованих візиту в Донецьк Президента України Віктора Ющенка та проведенння тут же виїзного засіданя Кабміну чи не найбільше тепер чекають вугільники. Адже вугільна галузь нині знову перебуває напередодні серйозних змін і тому до концепції її розвитку нині прикута велика увага й фахівців, й усіх інших мешканців гірняцького краю.

Щось із пам'яттю жінок сталось

Вибори міського голови Харцизька 31 березня 2002 року стали своєрідною генеральною репетицією минулорічних президентських виборів, в ході яких місцева влада вкрила себе немеркнучою фальсифікаційною славою. Адже попри очевидну перевагу одного з кандидатів переможцем тоді «призначили» іншого. Проте порушена в листопаді того ж року карна справа за цим фактом із зрозумілих причин певний час вважалася безнадійною. І причетних до фальсифікації вдалося притягнути до відповідальності аж тепер.

Пікети з домовинами в руках

У Донецьку відбулася вже друга акція громадського протесту «Обридло», організована духовним центром «Нове покоління» проти продажу в аптеках міста без рецептів наркотичних препаратів «Трамалгін» і «Трамадол». Тиждень тому донеччани з ініціативи благодійного фонду «Пілігрім» пікетували одну з аптек, розташовану в центрі міста, де відбувається безперервний продаж згаданих наркотичних препаратів дітям та підліткам. Очевидці свідчать — за 10—15 хвилин тут обслуговують більше півсотні малих відвідувачів. Причому, аби їх більше заохотити, в аптеці подбали про додатковий «сервіс» — кожному, хто придбав препарат, люб'язно пропонується й стакан води.

Краще пізніше, ніж ніколи

За словами керівників обласної міліції, місцеві правоохоронці взялися ретельно перевіряти порушення у ході президентських виборів трохи пізніше, ніж колеги в інших регіонах. Однак уже порушено більше шести десятків справ — переважно за фактами використання «лівих» бюлетенів, підробки підписів виборців та залучення до голосування «мертвих душ».

Перегрілися?

Поки найвідоміший на сьогодні донецький затриманий протестує проти свого нинішнього становища більш-менш нормальними способами, його колеги по загратованих приміщеннях вдалися до радикальнішої акції протесту. Щоправда, вимагали таки не свободи земляковi, а поліпшення власних умов утримання. І чогось досягли — як повідомив начальник обласного управління міліції Михайло Клюєв, після цього інциденту Горлівському ізолятору тимчасового утримання виділили кошти для встановлення кондиціонера для ліпшого охолодження камер.

Керівники вже не боржники

Після виникнення реальної загрози того, що Донецьк уже на початку літа може залишитись без води, боротьба із боржниками вийшла на новий рівень. Керівники «Донецькміськводоканалу», вкотре повідомивши, що не збираються панькатися з неплатниками за воду, перейшли до діла. Приміром, від водопостачання відключили не тільки низку місцевих шахт та інших підприємств і організацій, а й гараж облдержадміністрації. А до самого будинку влади, згідно з попередньо отриманою там телефонограмою, постачання води мали припинити в останній день травня.

Дігер мимоволі

Дігер мимоволі

Місцеві крадії металу потрудилися на славу. Приміром, нині в Донецьку, за підрахунками фахівців, залишилися вiдкритими близько шести тисяч люків міськводоканалу. Через нестачу коштів комунальники спроможні щомісяця закривати тільки дві сотні отворів. Всі інші є серйозною небезпекою для донеччан. Свіже тому підтвердження — випадок на околиці міста, коли восьмирічного хлопчика вдалося відшукати й витягти з підступного підземелля аж через чотири години пiсля падiння.

На «сонце» із чистою совістю

У Донецьку з другої спроби таки вдалося підписати Меморандум про взаємопорозуміння та співробітництво між облдержадміністрацією, обласною радою та діловими колами Донеччини. Попередньо цей документ мали скріпити підписами ще 7 квітня, однак тоді довелося відмовитися від цих намірів через затримання напередодні голови облради Бориса Колесникова.

Боржників цькують ... «Тарганами»

Злісних боржників за воду в Донецьку намагаються вивести, немов, даруйте за порівняння, всюдисущих тарганів. Утім не виключено саме такі аналогії виникли і в інженерів, причетних до творення «ноу-хау», оскільки прилад отримав назву «Тарган».