Нуль із плюсом

Нуль із плюсом

Дніпропетровськ на початку березня жив футболом, і в середу 25 тисяч щасливчиків безпосередньо палко підтримували свою команду. Проте це виявився ледь не єдиний позитивний момент у повторній грі «Дніпра» з «Марселем». На «Метеорі» голів так і не було, що влаштувало гостей, які мали в запасі «неправильний» гол із пенальті, який Дідьє Дрогба забив на «Велодромі».
У рідних стінах гра у дніпровців не пішла, чому є чимало пояснень. Найголовніше, що за шість днів після першої зустрічі суперників французи зробили крок уперед, тоді як наша команда залишилася «при своїх» мізерних, за єврокубковими мірками, можливостях. І це при тому, що українці спокійно відновлювалися й готувалися на базі, а підопічні Жозе Аніго з'їздили на складне провансальське дербі у Ніццу. Даремно словам наставника «Олімпіка» після того поєдинку не надали належного значення. А він сказав, що захист марсельців показав найкращу (!) гру в сезоні.

Іменем Блохіна...

Іменем Блохіна...

Позавчора у конференц-залі стадіону «Динамо» ім. Валерія Лобановського в Києві відбулося засідання виконкому Федерації футболу. Безумовно, «цвяхом програми» зібрання футбольних чиновників став Олег Блохін. Яким він був цілеспрямованим форвардом, таким є й наставником національної збірної. Черговий «гол», який Блохін обіцяє забити, вочевидь, вартує того. «Я вам не обіцяю, що ми виграємо чемпіонат світу, але те, що Україна потрапить на ЧС-2006, я підтверджую», — офіційно оголосив Олег Володимирович.

Французам не до жартів Кучеревського...

Французам не до жартів Кучеревського...

На прес-конференції після першого матчу «Марселя» та «Дніпра» в Марселі місцевий журналіст був дуже здивований, коли Євген Кучеревський на запитання «Над чим працюватиме команда?» пообіцяв надіслати докладний факс. Французи далеко не відразу зрозуміли, що це жарт. Можливо, через це вони цілком серйозно ставляться до слів Євгена Мефодійовича про те, що він знає, як переграти «Марсель».

Снігова Шевченкіана

Снігова Шевченкіана

Досить розповсюджену теорію про те, що після пологів можливості спортсменок, принаймні у деяких видах спорту, зростають, багато хто сприймає скептично. Але черговий етап Кубка світу, що проходив у Норвегії, дав скептикам підстави замислитися. Так, росіянка Юлія Чепалова народила дитину в січні минулого року, а наша Валентина Шевченко — дещо раніше. І в Норвегії на 30-кілометрівці Юлія також була першою, а Валя з понад хвилинним відставанням фінішувала третьою. От і скажи після цього, що народження дитини не сприяє перемогам! Принаймні на норвезькому марафоні між мамами-лижницями змогла влізти лише італійка Сабіна Вальбуза.

«Срібло» без бою

У хорватському місті Пула завершився чемпіонат Європи, призери якого отримали іменні ліцензії на Олімпіаду-2004. Фактично те, що відбувалося у балканській країні, інакше як командною зустріччю Росія — Європа й назвати важко. Серед 11 вагових категорій до фіналу вийшли дев'ятеро росіян, і всі (!) вони у своїх двобоях перемогли. До того ж, як кажуть, без варіантів. Щоправда, міг би поборотися бодай за один бал у залік «збірної» континенту українець Ігор Пащук. Однак наш молодий боксер на фінальний бій проти росіянина Олександра Малетіна у вазі 64 кг так і не вийшов — через травму...

«Помста за брата» таки відбудеться

«Помста за брата» таки відбудеться

Понад тиждень тривали переговори щодо поєдинку за титул чемпіона світу за версією WBC. І коли до завершення відведеного для домовленості терміну залишалося три дні, президент Всесвітньої боксерської ради Хосе Сулейман дізнався, що супервагова категорія після відходу великого Леннокса Льюїса таки не залишиться надовго без чемпіона. Отже, українець Віталій Кличко та південноафриканець Коррі Сандерс зійдуться у титульному бою 24 квітня у Штатах. Щоправда, місце проведення поєдинку ще визначається, хоча відомо, що претендентами є Нью-Йорк, Атлантік-Сіті та Лас-Вегас.

За такі поразки не соромно

За такі поразки не соромно

Після осінніх матчів Кубка УЄФА у «Дніпра» з'явилося чимало прихильників у різних куточках України. Лише за те, що уболівальникам зняли з вух «локшину» про необхідність присутності в поважаючих себе командах легіонерів. Тренер дніпропетровців Євген Кучеревський покладається винятково на українців і при цьому вже створив команду євростандарту. Наскільки складно було Євгенові Мефодієвичу скласти свій перший зимовий іспит (у лютому його команда не грала ще ніколи), знають усі. Це й відсутність травмованого провідного форварда Олега Венглинського, й брак ігрової практики. Проте знаний фахівець — також вітчизняний — iз честю вийшов із ситуації. І настільки, що нам не повинно бути соромно за мінімальну поразку четвертої команди минулої першості України в Марселі.

Бий своїх, щоб чужі святкували

Бий своїх, щоб чужі святкували

Ще чотири поєдинки 1/8 фіналу Ліги чемпіонів відбулися у середу, й усі завершилися перевагою однієї з команд у один м'яч. Безкомпромісність цих зустрічей дозволяє стверджувати, що в боротьбі за путівки до чвертьфіналу ще нічого не з'ясувалося. Це стосується навіть «Ліона» і «Челсі», які перемогли в гостях. Прикметно, що самі вони не забили — їхні суперники забивали голи у власні ворота.
Лондонський клуб, який мріяв у Штутгарті реабілітуватися за останні невдачі на внутрішній арені, навряд чи стверджуватиме, що зробив крок уперед. Красномовно про це свідчить той факт, що команда Романа Абрамовича не спромоглася завдати жодного (!) удару в отвір німецьких воріт і взагалі лише тричі била в напрямку «рамки» Хільдебранда. Підопічні Раньєрі повинні дякувати гравцеві швабського клубу та збірної Португалії Фернандо Мейра, який під час спроби перехопити пас Глена Джонсона на Ернана Креспо надіслав м'яч у власні ворота.

Зимова гума для «Локомотива»

Зимова гума для «Локомотива»

Матч московського «Локомотива» з лідером чемпіонату Франції — «Монако» — був цікавим багатьом і в нас. Фахівці знають, що система підготовки «залізничників» нагадує ту, яку десятиріччями використовують у київському «Динамо». Ще за часів Валерія Лобановського шукали і не змогли знайти відповіді на питання: чи здатні клуби з СРСР показати свою кращу гру в лютому?
Команді Юрія Сьоміна майже вдалося це довести у першому матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів. Відзначимо, що москвичам не довелося червоніти за стан футбольної галявини у Черкизово. Залишалося лише показати свою перевагу в суто футбольних аспектах. Спочатку господарі ні в чому супернику не поступалися. Більше того, за перший тайм гості з Монте-Карло завдали лише один удар в отвір воріт. Кривдники донецького «Шахтаря» у кваліфікації на той час створили достатньо моментів у «володіннях» голкіпера Флавіо Роми. Але забили лише один гол завдяки фантастичним індивідуальним діям Марата Ізмайлова. Коли ж у другому таймі Мамінов подвоїв рахунок, здалося, що ім'я одного чвертьфіналіста вже відомо. Проте пострадянський синдром «весняного» футболу таки знову зіграв свою роль. «Локомотив» почав менше контролювати м'яч і фактично віддав ініціативу монегаскам, чим вони й скористалися — гол забив екс-реалівець Морієнтес. У підсумку — перемога росіян лише 2:1, що за єврокубковими мірками важко назвати успішним результатом домашнього матчу.

Голіруч і без Венглинського

Наш останній єврокубковий учасник — «Дніпро» — виробив не надто приємну традицію — програвати на зборах більшість контрольних матчів. І якщо пояснення Євгена Кучеревського, які він давав після розгромних поразок своїх підопічних у спарингах місяць тому, ще можна було прийняти (мовляв, футболісти перебували на піку навантажень і грали після двох тренувань на день), то дві поразки безпосередньо перед зустріччю з «Марселем» у Кубку УЄФА не можуть не насторожувати по-справжньому. Адже, до всього, дніпровці ще й не забили жодного м'яча. За відсутності Олега Венглинського команда Кучеревського має великі проблеми в атаці. Російському «Сатурну» «Дніпро» поступився «лише» 0:1, але звертає увагу на себе той факт, що під час цієї зустрічі наставники найбільше замін зробили саме на позиції форвардів — Костишин (Антонов, 46, Валяєв, 75). Залишається питання: хто забиватиме в четвер на «Велодромі»? Остання перевірка сил теж не обнадіяла: дніпропетровці поступилися данському «Оденсе» — 0:3. Тут уже не доводиться виправдовуватися міжсезонними «ефектами». «Марсель» сильніший за команди з Оденсе та Раменського, разом узяті...