Мокра експозиція
Підозрювані стають «стрілочниками»
Як «УМ» уже повідомляла, на лаві підсудних опинилися керівники ВАТ «Дніпрогаз» Ігор Іванков, Максим Сорокін та Сергій Бачурін. Слухання справи розпочалося жваво — місцем для цього обрали залу засідань Жовтневої районної ради в Дніпропетровську, оскільки лише потерпілих нараховувалося до 400 чоловік. Нагадаємо — внаслідок вибуху газу в житловому будинку по вулиці Мандриківській, 127 13 жовтня минулого року в обласному центрі загинуло 23 людини, не кажучи про численних поранених.
Cправа про «чорних» експертів
Ідеться про незаконне вилучення анатомічних матеріалів у померлих людей. Як повідомила криворізька міська прокуратура, посадові особи криворізького відділення Дніпропетровського обласного бюро судово–медичних експертиз допустили відразу сім таких випадків — щодо них уже зібрано необхідний доказовий матеріал. Судмедексперти брали у родичів померлих письмову згоду на вилучення частин тіл, як зазначається, «шляхом принуки та обману». Натомість немовби пришивали пластмасові «ручки–ніжки».
Петро Лісний: Я вижив завдяки пресі
Упродовж трьох років «Україна молода» неодноразово інформувала читачів про цю показову кримінальну справу. У славному народними промислами Петриківському районі на Дніпропетровщині після Помаранчевої революції Президент призначає головою РДА колишнього військового льотчика Петра Лісного, уродженця цих країв, який, демобілізувавшись, вирішив повернутися до рідного селища, став фермером. Лісний узявся за нову для себе справу рішуче — зокрема, відкрито став заявляти про зловживання у місцевих правоохоронних органах. У відповідь почалося широкомасштабне кримінальне переслідування Лісного — насамперед правоохоронці намагалися звинуватити його у хабарництві. Раз, вдруге, втретє... І хоч від самого початку ці звинувачення явно скидалися на такі, що неоковирно притягнуті за вуха, голова райдержадміністрації, який мав репутацію щиро «помаранчевого», опинився за ґратами майже на 15 місяців. Зрештою місцевий суд Царичанського району, де слухалася справа Лісного, дійшов висновку про неповне і необґрунтоване звинувачення, отож запобіжний захід змінив з утримання під вартою на підписку про невиїзд. Характерно, що це сталося через лічені дні після трагічної загибелі прокурора Дніпропетровської області Володимира Шуби. Петро Лісний відразу приступив до роботи на своїй посаді. З кореспондентом «УМ» він поспілкувався в перші дні після звільнення зпід варти.
Завітайте в українську хату
Чи встоїть суд перед грошима?
Жовтневий районний суд міста Дніпропетровська, який уже тривалий час слухає справу керівників ВАТ «Дніпрогаз» — генерального директора Ігоря Іванкова, його першого заступника Максима Сорокіна та головного інженера Сергія Бачуріна — мав учора відпустити усіх трьох підозрюваних з–під варти під заставу 8,4 мільйона гривень. Про таку перспективу начебто повідомила представник ТОВ «ГАЗЕКС — Україна» Марина Зубарєва. При цьому необхідні для застави кошти мали знайтися у ВАТ «Дніпрогаз». Нагадаємо: усіх трьох керівників підприємства звинувачують у службовій недбалості, що спричинила вибух побутового газу в будинку № 127 по вулиці Мандриківській в обласному центрі, який стався 13 жовтня 2007 року і спричинив загибель 23 людей. У зв’язку з тим, що по справі проходять близько 400 потерпілих, її слухають безпосередньо у приміщенні зали засідань Жовтневого райвиконкому Дніпропетровська.
«Свідок» на місці
Сенсаційна інформація про те, що зник карабін, який нещодавно спричинив загибель прокурора Дніпропетровської області Володимира Шуби у стрілецькому тирі спортивно–розважального комплексу «Беркут», учора заполонила ЗМІ. Проте у прес–службі прокуратури області її категорично спростували.
Фатальні стрільби на «Робін Гуді»
Одіозного керманича обласної прокуратури 55–річного Володимира Шуби не стало учора близько 11.30. Про його смерть пресі стало відомо вже через годину після інциденту, що спочатку породило чутки, ніби прокурор наклав на себе руки. Ясність внесла шокована керівник прес–служби обласної прокуратури Світлана Чорна. Вона повідомила «УМ», що причиною смерті керівника стала трагічна випадковість.
Наш «Пересвіт» вразив весь світ
Нинішній рік для українських майстрів фрі–файту виявився особливо успішним. На чемпіонаті світу в Португалії вони завоювали сім медалей на дев’ятьох учасників. Якщо зважити на те, що в турнірі брали участь майже сто представників 22 країн, такий результат не може не вражати. Найвищого результату досяг 21–річний дніпропетровець Андрій Лежнєв — у ваговій категорії до 63 кг він став найсильнішим на планеті.