Нічийний синдром гірників не стосується

Нічийний синдром гірників не стосується

Довгоочікуване відновлення національного чемпіонату принесло старі добрі емоції- є несподіванки, радість і розчарування, перші нарікання на суддів. Цієї зими вітчизняні клуби, мабуть, як ніколи активно працювали на трансферному ринку. Настільки, що в багатьох з'явилося зовсім нове обличчя. Характерно, що якість оновлення, як показали матчі 16-го туру, не обов'язково залежала від кількості та вартості запрошених гравців. Найбільше ж, на думку автора цих рядків, мають бути задоволені уболівальники «Таврії» та «Борисфена», хоча підхід до комплектування складу в них протилежний. Сімферопольці не прогадали з технічним і швидкісним грузинсько-бразильським десантом, а бориспільці - з досвідченими українськими ветеранами.

Золота лижня Валентини

Золота лижня Валентини

Упродовж усієї зими увага українських прихильників спорту була прикута до лижних перегонів на етапах Кубка світу. І «винна» в цьому лише одна жінка - Валентина Шевченко, яка стабільно «прописалася» серед світової еліти. Перепадів у готовності під час тривалого сезону не вдалося позбутися багатьом визнаним лідерам. Не всі погодилися розпорошувати сили на традиційні довгі дистанції та вперше введений у загальний залік «спринт». Наша ж броварчанка Валя вирішила спеціалізуватися на класичних відстанях і не прогадала.

Сказали «топ» - і перескочили!

Сказали «топ» - і перескочили!

Треба, вочевидь, переглянути питання щодо того, який ігровий вид спорту приносить більшу славу нашій країні на міжнародній арені. І не шукайте серед претендентів на лідерство в цьому питанні заполітизованого і фінансово підтриманого державою футболу. Принаймні майстри шкіряного м'яча лише мають на меті участь у чемпіонаті світу, Європи, Олімпійських іграх. Тоді як баскетбол, гандбол і волейбол там давно і не без успіху «прописалися». Гандболістки, скажімо, їдуть на Олімпіаду-2004 в ролі одного з фаворитів. І ось свято на вулицю «ігровиків» привіз волейбольний «Локомотив».

Про наших і «своїх»

Про наших і «своїх»

Пострадянські футбольні функціонери, вочевидь, цілком задоволені своїм престижним членством у різноманітних структрах УЄФА. Що зробиш, адже у тій системі, яка їх виховала, «висовуватися» не рекомендується. Можливості їхнього впливу обмежуються професійним ще з часів СРСР умінням хлібосольно зустріти «начальника», організувати з розмахом засідання чи вміло відрапортувати про «масовість». Можна й заявку подати на проведення того чи іншого фіналу. От лише жорстко стати на захист підлеглих, клубів і збірних, відкрито заявити про існування «подвійних стандартів» УЄФА і ФІФА пострадянські «боси» не поспішають. Хоча для мільйонів уболівальників уже давно стало очевидним, що для Східної та Західної Європи поняття «чесної гри» застосовується по-різному. Втім навіть у СНД діє розподіл на «старших» і «молодших» та відповідні критерії підтримки різних команд.

Без «Старої синьйори» та «червоних дияволів»

Без «Старої синьйори» та «червоних дияволів»

Після перших матчів 1/8 фіналу Ліги чемпіонів «УМ» звертала увагу на те, що жодному з суперників не вдалося забезпечити перед повторними поєдинками переконливу перевагу. Але навряд чи хтось міг передбачити, що мінімального гандикапу вистачить усім чотирьом переможцям. І вже точно ніхто не чекав, що дуель у рідних стінах стане останньою в цьому розіграші відразу для двох багаторазових володарів Кубка європейських чемпіонів. Як не прикро це для прихильників відкритого, атакуючого футболу, у вівторок на полях Манчестера, Лондона, Ліона і Турина домінував прагматизм та відновлене, уже не італійське, «катеначчо». Якщо ця тенденція збережеться й надалі, то на Євро-2004 нас чекає сумне видовище.

Нокаут у першому раунді

Нокаут у першому раунді

Напередодні старту сезону «Формули-1» у багатьох прихильників цього виду спорту з'явилася надія, що гегемонія «Феррарі» та її першого пілота Міхаеля Шумахера якщо не перерветься, то хоча б не буде настільки очевидною. На «оптимістів», вочевидь, справила враження презентація нового боліда «Уїльямса» та рекорди на зимових тестах команди «Макларен». У цих «стайнях» задіяли останні «ноу-хау» технічного прогресу, що дало підстави фахівцям говорити про «початок нової ери» в автоспорті. Натомість італійська команда до революційного новаторства не вдавалася. Більше того, її керівник Жан Тодт сказав, що не робитиме трагедії у випадку програшу обох титулів. А тут ще й фінансові аналітики розповсюдили інформацію, що «Феррарі» через коливання курсу американського долара зазнала фінансових втрат на 40 млн. «зелених»...

Фіналісти вже відомі?

Фіналісти вже відомі?

Добре, що в нас друга половина сезону розпочинається, як і в провідних футбольних країнах, з кубкових матчів. Приємно, що навчилися нарешті готувати у березні поля на пристойному рівні. Усе це підтверджує, що поняття «зимовий» чи «весняний» футбол поступово стають архаїзмами. Непокоїть лише, що деякі фахівці ще не готові підтримати ці прогресивні зрушення і, за звичкою, невдачі пояснюють саме відсутністю ігрової практики та іншими хибами «міжсезоння». Але, по-перше, ігри «Дніпра» з «Марселем» довели, що ця проблема надумана. А по-друге, готуючись в антракті між двома колами чемпіонату, як ніде в світі, аж два місяці й проводячи з дюжину контрольних поєдинків, недоречно нарікати на незіграність новачків. Тому загальна оцінка перших півфінальних матчів Кубка України повинна будуватися на суто ігрових параметрах футболу, а не на різноманітних «причинах». Навряд чи хтось буде сперечатися, що в Одесі й Дніпропетровську перемогли команди, які показали вищий клас.

Суперник Кличка-молодшого плаче ще до бою

Суперник Кличка-молодшого плаче ще до бою

Майже місяць тому з'явилася інформація, що Дон Кінг та Клаус-Пітер Коль, які очолюють промоутерські компанії «Дон Кінг продакшен» та «Юніверсум бокс промоушен», вступили у завершальну стадію переговорів щодо поєдинку Леймона Брюстера та Володимира Кличка за вакантний титул чемпіона світу у версії WBO. Утім і досі контракт на бій 10 квітня (ця дата влаштовує телекомпанію НВО) не підписано. Залишалося тільки гадати, що може не влаштовувати американця — гонорар, суперник чи час проведення поєдинку. Але прес-конференція, яка відбулася днями, дозволяє припустити, що в суперника українця просто не все гаразд із психологічною стійкістю.

«Шахтарю» — Дуляй, фанам — нові квитки

«Шахтарю» — Дуляй, фанам — нові квитки

Як і личить лідерові першого кола чемпіонату, «Шахтар» першим організував зустріч з журналістами перед початком нового сезону. Донецький клуб веде роботу в багатьох напрямках. Якщо інформація про відкриття офіційного сайту клубу, ще й англійською мовою, потішилa лише закордонних прихильників команди, то нова «квиткова» політика —цікаве і своєрідне «ноу-хау» для України. Як повідомив директор ФК «Шахтар» з маркетингу Володимир Зданевич, з російською компанією «Тікет софт» підписано контракт про впровадження нової автоматизованої квиткової системи. Основний принцип роботи чимось схожий на систему продажу квитків у кінотеатрах, де глядач у вільному режимі у будь-якій касі зможе вибирати місце, де він хотів би перебувати. Також уперше на території України буде відкрито так званий «TС-кіоск», схожий на цілодобовий банкомат. Ціни на квитки, як і раніше, становитимуть від 1 до 15 грн., а у VIP-ложу — 50 гривень. Мабуть, варто нагадати, що в цьому сезоні «Шахтар» гратиме на «Локо-мотиві», тим часом президент Рінат Ахметов повідомив уболівальникам, що прийнято рішення про будівництво нового стадіону — в парку Ленінського комсомолу, і бюджет цього проекту складає 150 мільйонів доларів.

Утішний реванш «Спартака»

Московський «Спартак» після домашнього фіаско в зустрічі з «Мальоркою» у гості їхав принаймні за відновленням свого славного імені. Мінімальну перемогу новий наставник команди Невіо Скала вважає нормальним результатом, адже після першого матчу його підопічним було дуже важко, перш за все психологічно. А його колега Луїс Арагонес визнав, що у нього було таке враження, ніби не його команда, а «Спартак» виграв 3:0 у Москві. Українці Парфьонов і Калиниченко у складі «червоно-білих», до речі, знову зіграли по 90 хвилин.