Тернопільський «павук»-месник

Управління СБУ в Тернопільській області порушило кримінальну справу за фактом втручання мешканця обласного центру в роботу комп'ютерних мереж одного з місцевих інтернет-провайдерів. Як виявилося, злочинні дії вчинив колишній системний адміністратор цієї провайдерської компанії , який після звільнення з роботи вирішив таким чином помститися керівництву.

Спонсор лавки — баба Фіма

Міський голова Тернополя Роман Заставний виступив з оригінальною ініціативою щодо благоустрою обласного центру. Коштів для цього в бюджеті хронічно бракує, а практика «випрошування-примушування» щодо підприємців довела свою низьку ефективність. Тому нова влада вирішила піти дещо іншим шляхом — взаємної зацікавленості. Найближчими днями вона звернеться до підприємців та фірм міста з пропозицією взяти посильну участь в облаштуванні тернопільських вулиць, площ, скверів та парків взамін на безкоштовну і безстрокову рекламу саме в місцях, так би мовити, прикладання зусиль. Тобто якщо котрась фірма, приміром, готова виготовити чи закупити лавочки для скверу, то вона матиме повне право розмістити на кожній iз них свою назву чи логотип, відтак вони красуватимуться, доки ті лавочки там стоятимуть.

А БЮТ — проти!

Даремно мешканці Тернополя сподівалися, що нарешті легітимізований новообраний мер та місцеві депутати нової каденції дружно візьмуться за вирішення численних проблем громади. Не встигла міськрада приступити до роботи після чотиримісячних політично-юридичних перипетій, як цьому почали заважати серйозні внутрішні суперечності.

Західноукраїнську «Хатинь» спробують відродити

Західноукраїнську «Хатинь» спробують відродити

Голова Тернопільської обласної ради взяв під особистий контроль ситуацію з меморіальним комплексом у селі Молотків Лановецького району. 29 квітня 1943 року фашисти живцем спалили 617 його мешканців — більше, ніж у легендарній білоруській Хатині. На пам'ять про це в радянські часи у Молоткові було створено оригінальний (чого вартує одна тільки стилізована вулиця спаленого села з будиночками-склепами) меморіальний комплекс загальною площею близько двох гектарів. Щоб побачити його, в село щороку приїжджало до п'ятдесяти тисяч туристів з усього колишнього Союзу і навіть з-за кордону. Під «західноукраїнську Хатинь» була підв'язана і вся інфраструктура населеного пункту. Так, Молотків — чи не єдине село в регіоні, облаштоване за містобудівною документацією.

Сказано ж: Заставний

Сказано ж: Заставний

Після більш як чотиримісячних перипетій з судами як місцевого, так і столичного рівня та перерахунку голосів виборців на восьми дільницях, який міську територіальну виборчу комісію зобов'язала здійснити виконавча служба, Тернопіль нарешті має законного мера та міськраду. Жодних змін до складу депутатського корпусу і кандидатури голови Тернопільської міськради згаданий перерахунок голосів не вніс. Відтак новообрані мер Роман Заставний та депутати V скликання, вдруге пройшовши необхідну церемонію, приступили до виконання своїх повноважень.

«Медобори» під кайфом

Незвичайних «туристів» затримали тернопільські правоохоронці на території заповідника «Медобори» поблизу села Рудка Кременецького району Тернопільської області. Двоє чоловіків і одна жінка, мешканці російського Ростова-на-Дону, спеціально приїхали в Західну Україну власною легківкою для заготівлі маку. В лісовій гущавині вони розбили намет, в якому обладнали цілу міні-лабораторію з виробництва екстракційного опіуму.

Батьки даремно спокійні за дітей, коли ті в школі

У Тернополі відбулося розширене засідання колегії Державної санітарно-епідеміологічної служби України на досить незвичайну і дуже актуальну перед початком навчального року тему — про створення безпечних умов перебування дітей у навчальних закладах. Озвучені на цьому засіданні результати цілої низки перевірок, проведених спеціалістами у сільських та міських школах різних регіонів, виявилися маловтішними і породили небезпідставні сумніви щодо того, чи можуть бути громадяни України справді спокійні за своїх дітей під час їхнього перебування в школах. Адже офіційно констатовано, що матеріально-технічний стан і оснащення наших навчальних закладів здебільшого не відповідають головним гігієнічним вимогам . За висновками технічної експертизи, наприклад, 102 школи визнано аварійними, більш як десята частина їх потребують негайного капітального ремонту. Кожна десята не має каналізації, централізованого водопостачання і опалення (така ситуація — у більш як половині всіх сільських шкіл).

Нахімічили у Маловодах

Екологічні і санітарні служби, управління Міністерства надзвичайних ситуацій та обласна влада вимушені були взяти під контроль екологічну ситуацію в селі Маловоди Теребовлянського району Тернопільської області, де два тижні тому з невідомих причин відбулося загоряння старих, безгоспних проіржавлених металевих ємкостей iз пестицидами ще брежнєвських часів. Пожежу «еменесники» тоді погасили.

Унiкальний український американець

Унiкальний український американець

Сьогодні вже нікого не дивує, що тисячі українців назавжди залишають рідну Україну і вбачають у цьому благо для себе. На цьому тлі багатьом абсолютно незрозумілий вибір американського волонтера Джона Звожека, який, пропрацювавши кілька років у Тернополі, твердо вирішив залишитися тут до кінця життя. У 68 країнах світу зараз працюють сім тисяч волонтерів відомого американського Корпусу миру. Близько трьохсот із них — у нас, в Україні, але саме 76-річний архітектор Джон Звожек став першим в історії організації, хто займався волонтерською діяльністю шість років безперервно і продовжує робити це далі. Втім, живучи і працюючи у західноукраїнській провінції, він і не думав про встановлення жодних подібних рекордів.

Даєш «п'яту графу!»

Тернопільська міська організація товариства «Просвіта» звернулася до Президента Віктора Ющенка з офіційною вимогою якнайшвидше повернути у паспорти та інші основні документи (свідоцтва про народження тощо) громадян України графу про національність.