Техталон уже не картон?

За словами начальника департаменту ДАІ МВС Сергія Коломійця, додатковим місяцем техогляду зможуть скористатися лише власники автівок непарного року випуску. Усі решта мають встигнути до 15 грудня. Але до кінця січня запізнілих автовласників не будуть штрафувати на 170–250 гривень — даватимуть шанс виправитися. В ДАІ кажуть, що все розуміють і кивають на Кабмін, мов­ляв, саме урядовці дезорієнтували водіїв: спочатку призначили кінцеву дату проходження техогляду на липень 2010 року, а потім повернули її на середину грудня. Очевидно, грошові кошти від автовласників потрібні керівництву Кабміну напередодні виборів, а не після.

«Альфа» проти «Веселого Роджера»

25 бійців елітного спецпідрозділу СБУ «Альфа» вже повністю готові узяти участь у військово–морській операції Євросоюзу з боротьби з піратами «Аталанта» в Аденській затоці поблизу Сомалі. Про те, що саме таку кількість «альфівців» наразі підготувала Служба безпеки України, днями в ефірі харківського телеканалу ОТБ повідомив керманич спецслужби Валентин Наливайченко.

«Бабай» не вгамувався

Позавчора працівники карного розшуку Києва затримали на Привокзальній площі банду «залізничних» рекетирів разом із їхнім багаторічним лідером — 52–річ­ним авторитетом на прізвисько «Бабай». Як розповіла «УМ» заступник речника столичної міліції Наталія Сторожик, загалом до тенет правоохоронців потрапило четверо здирників, їх підозрюють у намаганні підпорядкувати собі перевізників пасажирів. Проти кримінального «квартету» порушено кримінальну справу за ч. 2. ст. 206 КК (перешкоджання господарській діяльності), яка передбачає до п’яти років позбавлення волі.

У Феміди — порожні кишені

Конституційний Суд опинився у матеріальній залежності від органів виконавчої влади. В цьому переконані посадовці Рахункової палати, які днями оприлюднили відповідну заяву. «За відсутності законодавчо затверджених нормативів фінансового забезпечення КС він цілком залежить від Мінфіну, — йдеться у повідомленні Рахункової. — Такий порядок створює ризики адміністративного впливу на правосуддя шляхом обмеження обсягів фінансування заходів з організаційного забезпечення діяльності Суду та матеріального і побутового забезпечення суддів».

Прикордонні «спецрозборки»

Прикордонні «спецрозборки»

Про цей надзвичайний випадок, що стався на території прикордонної застави, що у селі Задеріївка Чернігівської області, ще на початку цього року лаконічно повідомили окремі ЗМІ. 24 січня 2009 року працівники військової контррозвідки та СБУ увірвалися на режимний об’єкт «зелених кашкетів» і затримали командира застави, майора Руслана Максимчука. Причина — командир нібито отримав хабар у півтори тисячі гривень від свого підлеглого. Оскільки бійці спецслужби, порушуючи власні відомчі інструкції, були у штатському, залишається лише дивуватися, як їх тільки не перестріляли здивовані прикордонники. Адже, на перший погляд, на заставу напали невідомі, а тут є зброя, техніка, секретна документація... «Зелені кашкети» мали повне право відкрити вогонь. Втім, кровопролиття не допустив саме командир — майор Максимчук не дав команди стріляти, лише оголосив тривогу. Наразі преса забула про це НП, натомість командир застави перебуває під вартою, а його справу розглядає Київський місцевий військовий суд. Про цю резонансну справу вже знають у Європейському суді й чекають на матеріали, які має передати депутат ВР кількох скликань Степан Хмара.

Хасан, Міраб і прокурор

Хасан, Міраб і прокурор

Майже два місяці минуло відтоді, як 2 жовтня в супермаркеті «4room» на столичній Кільцевій невідомі розстріляли власника Шабаба Алояна та двох його охоронців з «Титану». Тоді ж помер і один із кілерів, який пораненим потрапив у ДТП, а вже за два дні правоохоронці затримали в Житомирській області другого кілера — Давида. Наразі справу про вбивство Алояна розслідує слідче управління обласної міліції Київщини. Натомість, як стало відомо «УМ» із надійних джерел в обласному Главку, резонансну справу навіщось запросила для ознайомлення прокуратура Київської області.

Гетьман був готовий до жертв

Гетьман був готовий до жертв

Учора голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж передав голові Українського інституту національної пам’яті Ігорю Юхновському ще донедавна засекречені архівні оригінали документів канцелярії Гетьманської управи Павла Скоропадського для їх всебічного дослідження істориками. Водночас окремі оригінали документів для поповнення експозицій від розвідників отримали Музей гетьманства, Музей української революції та Національний музей історії України. Загалом СЗР передала науковцям понад 2200 документів (більшість — в електронному, а не в паперовому вигляді), які зосереджені в 19 томах архівної справи.

«На справу» — з марлею

В Україні спостерігається чергова хвиля нахабних пограбувань банків, пунктів обміну валюти та ювелірних крамниць. «Співучасником» грабіжників стала епідемія грипу та паніка, пов’язана з нею. Ще б пак! Грабіжникам не треба робити маски з прорізами для очей — вдягнув марлеву пов’язку чи перев’язав півобличчя шарфом — і «на справу»! Адже так виглядає нині чимало українців, тож загубитися у натовпі після нападу, не так уже й складно. Останнє пограбування сталося позавчора вранці у Києві: молодик у медичній масці зайшов до філії «Індекс–банку», що по вул. Фрунзе, дістав невеличку сокиру й розтрощив скло каси. Після чого перестрибнув через огорожу й украв близько сотні тисяч гривень. Кілька жінок–співробітниць нічим завадити не змогли (приватна охорона прибула на виклик, коли грабіжник утік), а камера відеоспостереження зафіксувала лише очі нападника, його маску та шапку. З такими «прикметами» його навряд чи вирахують.

«Фас!» по–ірпінськи

«Фас!» по–ірпінськи

Українських кінологів теж торкнулася криза. Йдеться не стільки про невеличку зарплатню професійних «собачатників» із МВС, як про те, що купувати за кордоном дорогі породи службових собак у міліцейського відомства вже немає можливості. За словами начальника кінологічної служби МВС Сергія Житняка, в середньому породисте цуценя обходиться міліції в тисячу євро, а дорослий непідготовлений пес із потрібним темпераментом та робочими якостями «потягне» на дві тисячі євро. Додайте сюди ще й витрати на утримання та підготовку песика до несення служби — це ще півтори–дві тисячі євро. І хоча це в кілька разів менше, ніж коштувала б підготовка спеціальної собаки на Заході, вітчизняна міліція вирішила в умовах кризи самостійно займатися племінною репродукцією особливо цінних пород собак. Тим більше що Євро–2012 на носі, а собак для гарантування безпеки учасників та глядачів чемпіонату не вистачає. Тож, в Ірпені, що поблизу столиці, посеред лісу лише за рік постав новенький Центральний кінологічний навчально–племінний центр МВС.

Збоченець науки

Нові вражаючі подробиці щодо банди педофілів на чолі з ректором Київської державної академії водного транспорту повідомив учора пресі під час відкриття кінологічного центру в Ірпіні міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Він, зокрема, підтвердив інформацію ЗМІ, що на чолі банди стояв очільник саме цього вишу, професор Михайлов. За словами Луценка, днями слідчі мають винести постанову про відсторонення Михайлова від займаної посади ректора академії, а Міністерство освіти — призначити виконувача обов’язків академії, аби скандал не завдав шкоди репутації відомого ВНЗ.