Швидко дiляться «портфелi»...

Швидко дiляться «портфелi»...

Формування влади у Криму в післявиборчий період пройшло швидше, ніж на загальнодержавному рівні. Від учора в АРК є і Прем'єр, і підлеглий йому уряд. За кандидатуру керівника Ради Міністрів Віктора Плакiди, яку, згідно з законодавством, попередньо було погоджено з Президентом, проголосувало три чверті депутатського складу Верховної Ради Криму — 75. Усього ж голосувало 93 депутати, повідомляють «Українські новини».

Не все можуть «царі»

Дніпропетровщина залишається єдиною областю в Україні, де ще не обрали голову обласної ради народних депутатів. Принаймні тоді, коли верстався цей номер нашої газети, ситуація залишалася незмінною. А з початком учорашньої сесії облради події набули несподіваної спрямованості. Голова територіальної виборчої комісії Анатолій Галка, який, згідно з чинним законодавством, веде сесію до обрання її голови, повідомив про ухвалу Кіровського районного суду Дніпропетровська за скаргою депутата від Блоку Юлії Тимошенко Дениса Борисенка про призупинення депутатських повноважень кандидата від Партії регіонів Олега Царьова. Підставою стало те, що він є ще й депутатом Верховної Ради. Найбільш інтригуючим є те, що Царьов вважався головним претендентом на посаду голови Дніпропетровської обласної ради.

Прем'єрська таКСа

Прем'єрська таКСа

Найближчим часом Україна, схоже, діждеться-таки розблокування Конституційного Суду. Він уже більш як півроку не має кворуму, бо Верховна Рада не обрала до КС своїх представників, та ще й не пустила до присяги тих служителів конституційної Феміди, яких призначили Президент і з'їзд суддів.

Пригоди угоди

Пригоди угоди

Майбутня коаліція знову розродилася на «погоджений документ». До цього часу їх було багато, тепер же йдеться про пакет паперів, погоджений спільно Блоком Юлії Тимошенко та Соціалістичною партією. Щодо цього документа дві політичні сили знайшли порозуміння ще в суботу.

Без восьми парламент

Без восьми парламент

На своєму позавчорашньому засіданні Центральна виборча комісія зареєструвала ще трьох народних депутатів. Щасливчиками стали два Володимири — Поляченко і Мойсик (обидва — блок «Наша Україна») та Дмитро Крючков (від БЮТ). Напередодні, в четвер, реєстраційні процедури пройшли екс-прем'єр Криму Анатолій Матвієнко, Олександр Горошкевич («Наша Україна»), Євген Зімін і Валерій Кальченко (БЮТ). Відтак загальне число зареєстрованих парламентаріїв — 442, тобто для заповнення Верховної Ради по депутатські вінця не вистачає лише восьми політиків.

Крим — Москалю, а Куліш смакуватимемо на Буковині

Черговою ланкою в кадрових ротаціях на рівні областей стало звільнення «губернатора» Чернівецької області Миколи Ткача. Судячи зі всього, таке рішення для облдержадміністрації. На сайті самої облдержадмiнiстрацiї новина про зміну керiвника названа якось відсторонено, так, ніби йдеться зовсім не про шефа: «На посаду голови Чернівецької ОДА запропоновано іншу кандидатуру».

Розсудіть їх, Президенте!

Переговорний тайм-аут «Нашої України» тривав не більше дня. Принаймні це випливає зі слів лідерів Блоку Тимошенко.
Як ми вже повідомляли, «НУ» вирішила призупинити участь у переговорах про створення коаліції. Вони вдалися до цього кроку, аби їхні союзники виправилися чи принаймні пояснили свою позицію з приводу розподілу посад, за якою Прем'єром мала стати Тимошенко, а спікером Верховної Ради — соціаліст Мороз.

Шукаю роботу... в парламенті

Шукаю роботу... в парламенті

Центральна виборча комісія зареєструвала майже всіх народних депутатів, обраних до Верховної Ради за результатами минулих виборів. Днями до гурту новоспечених парламентаріїв додалися й урядовці. Свою кабмінівську декаду — а вона, як відомо, тепер обов'язково завершується з обранням нового парламенту — вони майже відбули. Попереду — десять днів роботи, а потім ще трішки у статусі «в. о.». Й уже з парламенту вони продовжать будувати свою політичну кар'єру. Не виключено, що в тому-таки уряді.

Крапка від Президента

Крапка від Президента

На останніх зустрічах з лідерами партій, які перемогли на парламентських виборах, Президент чітко заявив, що не братиме безпосередньої участі у створенні коаліції. Відповідальність за це діло він поклав на самих переговорників. Попри це, без точки зору глави держави ця делікатна справа якось не мислиться. Тим більше, що й частина політикуму при створенні коаліції постійно озирається на думку Президента.

Як не дати померти молодій демократії

Травневі свята спричинили в коаліційних переговорах паузу. Політичні сили взяли тимчасовий тайм-аут. Проте час від часу порушують його своїми заявами, з яких можна судити про те, на якій стадії перебувають перемовини і чи рухаються кудись узагалі. А ці заяви інколи є доволі суперечливими.