Відсікання фаворитів

Повторні матчі 1/8 фіналу Кубка УЄФА стали останніми в цьому розіграші відразу для трьох фаворитів — «Барселони», «Роми» і «Ліверпуля». З тих команд, що залишилися, головними претендентами на трофей вважаються «Валенсія» та «Інтер». Проте слід звернути увагу на те, що традиційну гегемонію іспанських та італійських клубів здатні перервати французи. Вони, як і піренейці, зберегли у чвертьфіналах по дві команди. Загалом склад вісімки цілком звичний, хоча зовсім мало не вистачило для виходу в почесну стадію останнім представникам Туреччини та Португалії.

Трилер по-королівськи

Трилер по-королівськи

Чвертьфінальні матчі Ліги чемпіонів у середу мали чимало навколофутбольних «цікавинок». По-перше, завдяки жеребу, який звів на цій стадії «Арсенал» та «Челсі», у півфінал уперше в історії вийде лондонська команда. По-друге, «сині» за останні шість років не змогли жодного разу виграти у «канонірів», хоча й провели 16 матчів. Крім того, команда Арсена Венгера у трьох поєдинках цього сезону тричі перемогла клуб Романа Абрамовича з однаковим рахунком — 2:1. Щодо іншого поєдинку, то з особливими почуттями очікував виходу на поле стадіону «Сантьяго Бернабеу» Фернандо Морієнтес, якого «Реал» віддав у оренду саме до «Монако». Як виявилося, мадридці даремно не заборонили форварду грати проти колишніх партнерів. Фактично у себе вдома Фернандо забив свій шостий гол у матчах Ліги чемпіонів. Щоправда, це не врятувало монегасків від більш ніж відчутної поразки.

Дніпропетровське коріння Блохіна

Дніпропетровське коріння Блохіна

Ще у далеких 70-х роках минулого століття інтелектуальний тренерський дует Лобановський — Базилевич, розмовляючи про футбол, використовував театральну та загалом мистецьку лексику. Сьогодні до подібних екскурсів вдаються чимало фахівців. І це не повинно когось дивувати. Скажімо, суто музична фраза: ансамбль — це група гравців, які талановито володіють інструментом та мають єдиний погляд на відтворення твору з диригентом. У кого є ще сумніви, що це стосується й футболу? Тим більш цікаво, яким бачить черговий крок до створення національного оркестру-збірної її тренер-диригент Олег Блохін. Напередодні товариського матчу з македонцями, який відбудеться 31 березня у Скоп'є, наставник «синьо-жовтих» оголосив список кандидатів для другого в цьому році виходу на «сцену». Нагадаємо, що під керівництвом Блохіна збірна ще жодного разу не вигравала. Ось кого покликано перервати неприємну тенденцію.

Свято футболу на ім'я «Мілан»

Свято футболу на ім'я «Мілан»

«Свято без нас» — це весняна Ліга чемпіонів. Здавалося б, навіщо нам подробиці їхніх елітних проблем? Тут і так відверто нудить від засилля самозакоханих іноземних тренерів і гравців. Але саме тому й необхідно оцінювати наші спроби відповідати сучасним тенденціям у порівнянні з провідними європейськими зразками. З цієї точки зору фіаско іспанського «Депортиво» в Мілані нагадало провали «Шахтаря» у Кубку УЄФА. Паралель напрошуються не лише тому, що наставник гірників приїхав у Донецьк саме з Іспанії. Віце-чемпіони України, як і лакорунці, використовують схему з двома опорними півзахисниками та завжди єдиним форвардом. Першочерговість контролю м'яча і надійності оборони в обох клубах теж перевищує межу розумного.

Кам'яні гості

Кам'яні гості

Міжнародна федерація силового атлетизму (IFSA), яка «завідує» богатирями-«стронгменами», за останні роки вже встигла відчути особливу силу східноєвропейців, а найбільше — слов'ян. А якщо ще конкретніше, то — дворазового чемпіона світу, поляка Маріуша Пудзяновського та третього у світовому рейтингу, українця Василя Вірастюка. До того ж, збірна України, капітаном якої є прикарпатець, минулого року стала переможцем командного чемпіонату світу.

Заявка «Дніпра» на Лігу чемпіонів

Заявка «Дніпра» на Лігу чемпіонів

Напевно, сьогодні єдине, що об'єднує переважну частину вітчизняних шанувальників футболу, — це симпатії до «Дніпра». Це, звичайно, не стосується «печерних» фанатів «Динамо» й «Шахтаря», які за жодних обставин не погодяться визнати очевидного. І йдеться не просто про торжество принципів Євгена Кучеревського у кадровій політиці клубу. Наявність у дніпропетровській команді лише українських виконавців — не самоціль. Найголовніша перевага цього «патріотизму» — вища здатність цього колективу втілювати на полі задуми найкращого тренера країни. У підсумку, на початку сезону дніпровці не просто перемогли двох «записних» представників країни у Лізі чемпіонів, а й самі зробили заявку на вихід у елітний єврокубок. Адже кияни й донеччани поступилися «Дніпру» за всіма футбольними параметрами. До того ж у обох випадках наша «гордість нації» завершувала матчі в меншості.

Важко лідеру без мотивації

Яким би переконливим не був підбір виконавців, на одному класі усіх не обіграєш. Це «Азовмаш» мав би зрозуміти ще тоді, коли зазнав першої поразки у цій національній першості від молодого «Будівельника». Проте не можна не помітити, що у цьому сезоні практично усі команди з першої «вісімки» зробили крок уперед за якістю гри. А це обіцяє певну інтригу матчам «плей-офф».

Перший як діагноз

Оглядачі «Формули-1» поставили Міхаелю Шумахеру діагноз: булімія. Це така хвороба, коли людина ніяк не може насититися. Німецький пілот, схоже, справді не може втратити апетит до нових перемог. Принаймні сьомий титул чемпіона світу його приваблює не менше, ніж попередні. Це підтверджує й той факт, що останній раз виграшами двох перших гран-прі він розпочинав сезон у 2001 році, коли йому ще було що доводити опонентам.

Поєдинок кланів: новий раунд

Поєдинок кланів: новий раунд

Своєрідний «пакт про ненапад» між двома керівниками вітчизняного футболу першим порушив президент ПФЛ Равіль Сафіуллін, який дав інтерв'ю тижневику «Дзеркало тижня», видавши на-гора компромат на керівника ФФУ Григорія Суркіса. Розголосу, і не лише у світі спорту, публікація набула величезного. Перш за все, тому що один народний депутат звинуватив іншого у фінансових зловживаннях, при тому що обидва — колеги по парламентській більшості.

Із Суперкубком, зате без ліміту на легіонерів

Можна не сумніватися, що найближчий місяць шанувальники футболу обговорюватимуть не лише події на «смарагдових полях», а й у розкішних кабінетах футбольних керівників. «Запекла дружба» ПФЛ і ФФУ продовжилася напередодні відкриття другого кола. Як кажуть, «професіонали» обіцяли - «професіонали» зробили. Довгоочікуване введення ліміту на легіонерів обговорювалося на останньому засіданні ПФЛ. Керівник Ліги Равіль Сафіуллін запропонував iз наступного сезону обмежити кількість іноземців, які одночасно виходять у складі команди, до дев'яти і скорочувати цю цифру на одиницю щороку. За цією поступовою системою у 17-му чемпіонаті (2007/08) у стартовому складі можна було б заявити не більше шістьох легіонерів. Здавалося б, це мало б влаштувати більшість клубів, які підписали зі своїми «варягами» тривалі контракти.