В Одесі — гуморина, а Києву «не до сміху»

В Одесі — гуморина, а Києву «не до сміху»

Якщо розділити першоквітневі розваги, які пропонують нам із вами, на «дармові», тобто влаштовані мерією чи громадськими організаціями для народу, і «за гроші», тобто влаштовані театрами, ресторанами й нічними клубами для отримання прибутку, то стає очевидним — посміятися «за так» ніде, крім Одеси, українцеві не вдасться. Тільки керівництво цього приморського міста витратило бюджетні кошти для проведення веселих конкурсів та дурнуватих розваг на вулицях і запросило відомих гумористів, клоунів і співаків для виступу на велетенському майдані просто неба. Воно й зрозуміло — статус неофіційної столиці гумору зобов’язує мерію дбати про розважальну програму й трусити калиткою для її реалізації.

Берегти зіницю ока

Берегти зіницю ока

У свої дев'ять років Петрик чудово розуміє важливість операції на очах, якою б неприємною вона не була. Він хоче якнайшвидше позбутися своєї косоокості, а разом із нею — насміхання однолітків та старших хлопців, які часто «щипають» малого львів'янина, кепкуючи з його вади... Три роки тому хлопчик уже приїздив до Києва, щоб зробити першу операцію. Тоді його мама мусила розкошелитися на 250 гривень, у примусовому порядку віддавши гроші до каси «благодійних пожертвувань».

«Ніч» серед білого дня

«Ніч» серед білого дня

У далекому дитинстві ми коптили над свічкою уламки скла, щоб без шкоди для очей побачити картину поступового зникання сонця з ясного неба. Вчора ми з колегами скористалися звичайнісінькою дискетою, яку навіть не довелося ламати в пошуках чорної плівки — маленький шмат фільтра відкривався без шкоди для «тридюймівки». Земляни слідкували за затемненням сонця по-різному: хтось, як журналісти «УМ», дивився через вікно «курилки», хтось — із зали обсерваторії, хтось залазив на дах будинку чи піднімався в небо на повітряній кулі.

Гусячі лапки

Деякі вчені (і не лише вони) дотепер вважають, що у стрімкому поширенні пташиного грипу по світу винні перелітні птахи. Так, у Росії створюються спеціальні бригади, які будуть відлякувати дичину від водойм та птахофабрик, розганяти зграї птахів у містах і відстрілювати гав біля сміттєзвалищ. Однак гонконгівські орнітологи стверджують, що дикі гуси й качки, швидше — жертви зарази, а не її переносники, передає агенція REGNUM. Так, восени минулого року на озері Цинхай (західний Китай) загинули близько п'яти тисяч диких птахів, які заразилися від пернатих із комерційних птахофабрик регіону. Іноземні дослідники звертають увагу на те, що вірус перекинувся з Китаю у південний Сибір улітку, коли немає міграції птахів. До того ж вірус рухався зі Сходу на Захід уздовж залізничних колій, автомобільних трас і міжнародних кордонів, а не за стандартними шляхами перельотів водоплавних.

«Нафтусина» біда

«Нафтусина» біда

Коли п'єш «Нафтусю» вперше, цілюща вода здається вкрай несмачною — особливо якщо лікар прописав не холодне, а підігріте питво. Ти відразу розумієш, звідки у рідини з характерним нафтовим присмаком та специфічним запахом взялася така назва. Втім на цьому неповторні властивості мінеральної води не закінчуються — буквально через кілька днів її споживання ти пересвідчуєшся в ефективності гомеопатичного продукту, призначеного «витрусити» з нирок пісок або почистити печінку, поліпшити процеси травлення і нормалізувати обмін речовин в організмі. Зауважу, що справжню «Нафтусю» ви не знайдете ніде, окрім Трускавця. За ті 179 років, що місто офіційно існує як курорт, у мальовничій долині гірської річки Воротище покращили своє здоров'я мільйони людей. Люди пили «Нафтусю», «Софію» чи «Марію», приймали ванни з мінеральної води дуже високої концентрації (як на Мертвому морі), полоскали горло, промивали кишковик, ходили на масаж, виводили з нирок каміння... Журналістка «УМ» також вирішила перевірити на собі лікувальну дію курорту, приєднавшись до лав відпочивальників під час літньої відпустки. А для початку — з'їздити на вихідні до колишньої всесоюзної оздоровниці на розвідку, щоб дізнатися, де можна зупинитися, чим полікуватися і скільки буде коштувати це задоволення. Деякі факти з життя невеличкого курортного міста, які вдалося з'ясувати паралельно, кореспондента просто шокували...

Гама-ніж і все-все-все

Гама-ніж і все-все-все

Дуже прикро, але факт: незважаючи на те, що українські лікарі високо цінуються у світі, і наших «світил» час від часу намагаються переманити закордонні клініки, за своїми технологіями Україна на десятки років відстала від багатьох цивілізованих країн. Скажімо, в Японії практично всі лікарні відмовилися від ведення паперової документації (там кожен пацієнт має електронну карту, куди записуються покази термометра, тонометра, кардіографа та інших приладів), а в більшості наших поліклінік лікарі в очі не бачили електронного термометра, у Сполучених Штатах лікують практично все, що тільки можна (були б лише гроші), а у нас люди потерпають від патологій, з якими вітчизняна медицина не може боротися. І не тому, що немає кому (з фахівцями якраз усе в порядку), а тому, що немає на чому... Узяти хоча б фіксатор — елементарна, здавалося б, річ для лікування онкохворих людей, яка дозволяє опромінювати не весь організм, а конкретну маленьку ділянку, на якій, власне, і виросла пухлина. За кордоном фіксатор давно використовують, у нас же тільки нещодавно з'явився перший такий апарат...

Шанс на жит­тя

Шанс на жит­тя

До кіль­кох кор­пу­сів, роз­мі­ще­них на ву­ли­ці Від­по­чин­ку, 11, щод­ня при­хо­дять різ­ні лю­ди. Од­ні йдуть до Ки­їв­сьо­го місь­ко­го цен­т­ру бо­роть­би зі СНІ­Дом, щоб зро­би­ти ана­лі­зи на ВІЛ-но­сій­с­т­во, ін­ші — щоб от­ри­ма­ти «кай­фо­ву» пі­гул­ку за­міс­ної те­ра­пії, хтось ле­жить у бок­сі для важ­кох­во­рих, ко­мусь роб­лять уко­ли для очи­щен­ня кро­ві, ко­мусь — для галь­му­ван­ня бур­х­ли­во­го роз­вит­ку ві­ру­су іму­но­де­фі­ци­ту.

Інквізиція для папуги

Повідомлення ЗМІ про ситуацію з пташиним грипом у світі з кожним днем все більше нагадують зведення з поля бою, тільки тепер у глобальній війні, яку затіяла природа, летять не самі лише курячі й качині голови, як це було під час великого китайського наступу чи масованої кримської атаки. Учені світу б'ють на сполох: вірус, який забрав не один мільйон пташиних життів, активно атакує ссавців.

«Я жах, що летить на крилах ночі...»

Експерти ООН побоюються, що епізоотія пташиного грипу, яка так стрімко перекинулася з азіатських країн на Європу, протягом найближчих 6—12 місяців може досягти Південної і Північної Америки. На думку вчених, вірус у Штати принесуть перелітні птахи, які летять із Західної Африки в Арктику і на Аляску, передає агенція «Рейтерз». Дослідники не виключають, що вже через півроку пташиний мор охопить більшість країн планети, і вірус H5N1 навчиться легко переходити від людини до людини...

Мені марку й купе до Одеси!

Для того щоб зберегти позиції лідера на ринку зв'язку, «Укрпошта» повинна запроваджувати нові сучасні послуги та технології, переконаний міністр транспорту та зв'язку України Віктор Бондар. Як розповів «УМ» прес-секретар міністра Костянтин Жура, минулого тижня керівник галузі доручив «Укрпошті» та «Укрзалізниці» вивчити можливість реалізації авіа- та залізничних квитків через мережу поштових відділень.