Київська «білорусь»

Учора наметове містечко «Студентського братства», яке стоїть у Маріїнському таборі пліч-о-пліч із табором «регіоналів», поповнилося ще одним тентом. Однак те, що «братчикам» вдалося встановити в цій гарячій точці третій намет, зовсім не означає, що «СБ» стало дихати легше. Якраз навпаки: позавчора ввечері на них було скоєно зухвалий напад.

Союз вужа і їжака

Союз вужа і їжака

Церемонія вінчання Партії регіонів, СПУ та КПУ сягає свого апогею — формування уряду. Заповнення кадрових ніш в олігархічно-лівацькій конструкції обіцяє бути неабияким видовищем, зважаючи на різношерстість перелічених політичних сил і їхню попередню історію. З лідером коаліції — а таким є Прем'єр-міністр — КПРС уже визначилася, навіть двічі: це Віктор Янукович, ватажок найчисельнішої парламентської фракції. Його кандидатуру більшовики вкотре підтримали на вчорашніх зборах «антикризової» коаліції.

Тривожний дзвінок без урахування села

Розпуск Верховної Ради та проведення нових парламентських виборів, що для частини українського політикуму є чи не найбільшим сподіванням на повернення до владного олімпу, не підтримує народ. Принаймні такий висновок можна зробити, якщо опиратися на телефонне опитування, проведене Центром економічних та політичних досліджень ім. Разумкова серед мешканців шести обласних центрів та міста Сімферополь. З цього дослідження випливає, що розпуск парламенту підтримує менше третини опитаних — 32,7%. Шістдесят зі ста респондентів відгукуються про такий варіант негативно.

Удар по «олігархічних сицилістах»

Удар по «олігархічних сицилістах»

Соціалістична партія втратила чи не найяскравішого свого представника — Юрія Луценка. Ставши міністром внутрішніх справ, він призупинив членство в СПУ, аби формально опинитися поза політикою, а тепер прийняв рішення цілковито порвати з Соцпартією. Юрiй не мислить себе в політичній силі, що пішла на коаліцію з тими людьми, на яких у МВС назбиралися томи кримінальних справ. Чолівку Соцпартії Луценко звинувачує у зраді, а замість називати своє колишнє дітище «демократичним соціалізмом» дає йому нове ймення — «олігархічного сицилізму».

Час «антикризових» менеджерів

Час «антикризових» менеджерів

Для того щоб створити новий союз із Партією регіонів та комуністами, Соціалістична партія мала остаточно порвати з «помаранчевою» коаліцією. Цей розклад був зрозумілий ще минулого тижня (після обрання спікером Мороза, а потім — і з підписанням угоди з «регіоналами» та комуністами), однак процедура розриву, зважаючи на наявність угоди між БЮТ, «НУ» та СПУ, ще потребувала певного формалізму. Цей акт відбувся вчора: спершу голова політради «Нашої України» Роман Безсмертний попросив соціалістів дати відповідь, чи справді вони пустилися до іншого коаліційного берега. Через кілька годин «НУ» отримала відповідь від новообраного персека політради СПУ Василя Цушка: фракція Соціалістичної партії України повідомляє про свій вихід зі складу коаліції.

«Я не хочу бути керівником парламенту, де сектори ворогують»

«Я не хочу бути керівником парламенту, де сектори ворогують»

Четверговий ранок у роботі Верховної Ради почався доволі мило. Як уже писала «УМ», Партія регіонів зняла блокаду трибуни і заявила, що опозиції та коаліції вдалося домовитися. Тепер ясно, що їхній мирний тон був зовсім невипадковим...

ВР опритомніла

ВР опритомніла

Уже сьогодні Україна могла отримати і спікера, і Прем'єра, і навіть керівників парламентських комітетів. Це стало можливим після вчорашнього компромісу, досягнутого в будівлі під куполом. Опозиція та коаліція таки домовились і, в чомусь поступившись, у чомусь вигравши, вийшли на завершальний етап становлення нормальної парламентської роботи.

Єднайтесь навколо невдах?

Українська народна партія починає роботу над помилками і намагається укріпитися в політикумі за нових позавладних реалій. Про це багато говорилося на з'їзді «костенківців», який пройшов на минулих вихідних. «Я думаю, що результатом нашого з'їзду буде нова стратегія УНП, — сказав після форуму лідер Юрій Костенко, — щоб в Україні з'явилася правоцентристська сила, здатна боротися за владу, а не обслуговувати її».

На кін і на розмін?

У четвер лідери майбутньої коаліції знову зустрілися за одним столом. На порядку денному стояло питання про подолання протиріч, зафіксованих у протоколі розбіжностей. Цей документ тоненький і небагатий на пункти, однак саме він є одним із тягарів коаліційних переговорів. Утім не виключено, що вчора представники трійки торкнулися й теми кадрів.