Референдум через суд

Перевиборам мера Києва бути! У цьому впевнені члени ініціативної групи за проведення місцевого референдуму «За улюблене місто!», утвореної за ініціативи політичної партії «Велика Україна». Під час учорашньої прес-конференції в УНІАН її представники спростовували нещодавні заяви КМДА, що підписи, зібрані за проведення дострокових виборів, є недійсними. Заяви ж команди столичного мера називають не інакше як незнанням українського законодавства.

«Оголений» авіакордон

Після тривалої мовчанки таки стала відома причина різкого підвищення ціни на авіапальне двома монополістами на цьому ринку — ТОВ «Кредо-авіасервіс» і ТОВ «ЛУК-Авіа Ойл». Виявляється, у такий спосіб вони протестують проти заборгованості уряду Януковича з відшкодування паливним компаніям ПДВ, сума якого досягла вже 39 мільйонів гривень. Таким чином, не дочекавшись цих грошей від українського Кабміну, основні постачальники гасу для авіації вирішили надалі не сподіватися на добру волю когось із чиновників, а відігратися на національних перевізниках і збирати невідшкодовані державою кошти з них, заявивши про підвищення тарифів на 20—25 відсотків — саме на розмір ПДВ.

Наземний політ

Учора двом національним авіаперевізникам «Аеросвіт» і «МАУ» таки вдалося відправити рейси майже у всіх напрямках. Літаки цих компаній, за словами прес-секретаря «Аеросвіту» Сергія Куцого, здійснювали польоти за рахунок залишку в баках пального. Не було вильотiв лише з Києва на Львів, Івано-Франківськ та Чернівці. «Ми не маємо можливості заправлятися лише у аеропортах Львова, Івано-Франківська та Чернівців, де постачальником гасу є ЗАТ СП «Кредо», однак у інших аеропортах цієї проблеми не існує. Виліт усіх міжнародних рейсів нами забезпечено, — пояснив «УМ» Сергій Куций. Як уже повідомляла наша газета, 1 лютого у вітчизняних авіаперевізників закінчився контракт із постачальниками на заправку літаків пальним ЗАТ СП «Кредо» і ТОВ «ЛУК-Авіа Ойл». Новий не був підписаний через незгоду українських авіакомпаній з підвищенням заправниками тарифів на гас на 20 відсотків.

Дайте літакам «поїсти»!

Дайте літакам «поїсти»!

Уже з 1 лютого громадяни України та гості, які придбали квитки українських авіакомпаній «Аеросвіт» та «Міжнародні авіалінії України», цілком ймовірно, не здійснять посадку на борт літаків. Причина — відсутність пального у баках машин, що належать вищезазначеним авіаперевізникам. Річ у тім, що «Аеросвіт» і «МАУ» не зуміли досягти згоди із заправниками щодо ціни на авіапальне. Відповідну заяву, за результатами наради з постачальниками, повідомили на прес-конференції у Міністерстві транспорту і зв'язку України генеральні директори двох національних авіаперевізників Арон Майберг та Юрій Мірошников. «Компанії ЗАТ СП «Кребо» і ТОВ «ЛУК-Авіа Ойл», які здійснюють заправку літаків у аеропорту Бориспіль, висунули нові умови оплати за пальне. Вони поставлять національних авіаперевізників у становище, яке не дозволить конкурувати з іншими міжнародними авіакомпаніями і зроблять «Аеросвіт» і «МАУ» неконкурентоспроможними», — йдеться у спільній заяві керівників.

Передайте квиточок «даiшнику»

Альтернативу старій практиці викриття водіїв-порушників маршрутних таксі запропонували у Луганській області. Уже декілька місяців «даiшники» контролюють тут водіїв, не стоячи обабіч проїжджої частини, а безпосередньо їдучи в маршрутці. Працівники Державтоінспекції, одягнені як звичайні пасажири, фіксують усі нехтування правил дорожнього руху. За мікроавтобусом слідує оперативна машина, звідки паралельно ведеться відеоспостереження. А в кінці маршруту спійманих порушників уже очікують міліціонери разом із представниками ЗМІ. Тому «відкрутитися» водії навіть не намагаються, бо марно.

Як і коли можна купити Vista в Україні

На полицях українських магазинів «домашньої» версії Windows Vista — як окремого пакету програм — наразі немає. Фахівці прогнозують її появу не раніше весни — через півтора-два місяці. Хоча вже зараз замовити Windows Vista пропонує магазин «City.com». Щоправда, на руки операційну систему ви отримаєте через шість—вісім тижнів — саме стільки часу потрібно на доставку. Вартість «боксової» версії, тобто такої, яку можна придбати не в комплекті з новим комп'ютером, становить близько 1 130 гривень. Такий ліцензійний диск буде зроблений російською мовою. Тим же, хто має намір купувати лише українське, доведеться зачекати. Windows Vista рідною мовою з'явиться ближче до літа.

Храми «ідуть» у небо

Минулi вихідні пройшли не тільки під акомпанемент пізнього початку справжньої зими, а й пожежі вже котрої за ліком церкви. Цього разу трагедія сталася у селі Головецьк Львівської області, де полум'я знищило греко-католицький храм Богоявлення Господа Ісуса Христа.

Смажена ганчірка

Якщо ви не поливаєте кухню різними «убивцями мікробів» по три рази на день, не миєте посуд спеціальною антибактеріальною ганчіркою й не витираєте тарілки антисептичним рушником з іонами йодованого срібла, то у вас є всі шанси підхопити якусь інфекцію, дбайливо вирощену в домашніх умовах. Адже науковці давно довели, що кухонні засоби є прекрасним резервуаром для збереження (а головне — розмноження!) шкідливих мікроорганізмів.

У підземці — «ні» газетці!

Якщо ви користуєтеся «швидким та зручним транспортом» столиці й вже давно взяли за звичку купувати перед входом у метрополітен пресу, доведеться запасатися газетами десь на вулиці у спеціальних кіосках, тому що з 1 лютого придбати «чтиво» перед спуском у тунель стане неможливо: на думку Головного управління МНС у Києві, газетні рундуки загрожують безпеці пасажирів. На станціях метро станом на сьогодні працює 180 торговельних точок iз розповсюдження преси. Щодня послугами столичного метрополітену користується понад півтора мільйона пасажирів, а це означає, що більше половини мешканців Києва не зможуть придбати тут журнал чи газету.

Побиття Психей?

Побиття Психей?

Святошинський психоневрологічний інтернат — далеко не санаторій. Цей лікувальний заклад призначений для психічно хворих людей, які не можуть самостійно доглядати за собою і від яких відмовилися рідні та близькі. Він найбільший у Європі, а тому увага правозахисників до Святошинського інтернату особлива. Днями цей медичний заклад знову почали згадувати в пресі. Санітарка столичного інтернату Олена Сторожук побила тамтешню пацієнтку — саме це повідомлення, озвучене відомим правозахисником Едуардом Багіровим, шокувало багатьох. Пан Багiров очолює Міжнародну Лігу захисту прав громадян і запевняє, що звернення зi Святошинського психоневрологічного інтернату зі скаргами на персонал до нього надходять не вперше. За його словами, здебільшого йдеться про неналежне утримання пацієнтів і агресивність до них з боку санітарів. «Протягом останніх двох років я отримую від родичів скарги на умови утримання пацієнтів у цій лікарні. Незважаючи на те, що триває це вже не перший рік, що лікарню перевіряли відповідні органи, свавілля досі процвітає», — розповідає «УМ» Едуард Багіров.