Палати на замку

Комісія МОЗ закінчила розслідування причин захворювання немовлят у Білоцерківському пологовому будинку, що на Київщині. Як розповіла «УМ» головний неонатолог МОЗ України, доктор медичних наук, професор Єлизавета Шунько, малюки захворіли через недотримання санітарно-гігієнічних умов перебування вагітних жінок та породіль у пологовому будинку. Через антисанітарію по лікарні поширився стафілокок, і на шкірі в дітей почали з'являтися гнійнички та почервоніння. Лікарі встановили діагноз: гнійно-запальні захворювання з переважним ураженням шкіри. Після перших же ознак хвороби маленьких пацієнтів відвезли до лікарні й надали медичну допомогу, а через кілька днів 20 із 25 дітей виписали додому.

Удар у спину

Народити здорову дитину — задача не з легких, і навіть виважене харчування майбутньої мами, мінімум стресів під час вагітності й успішні пологи сьогодні не можуть дати абсолютну гарантію того, що немовля не знатиме про хвороби принаймні протягом перших місяців життя. Так, упродовж 24—29 квітня в Білоцерківському пологовому будинку було зареєстровано 25 випадків різних проявів гнійно-септичних захворювань серед немовлят. Малюків відвезли до Київської обласної дитячої лікарні № 2, дві дитини лікуються вдома за бажанням батьків, повідомляє прес-служба МОЗ.

Черновецький поза грою

Уже до середини червня багатотисячні лави «одноруких бандитів», якими сьогодні переповнений Київ, значно порідшають. Ігрові автомати зникнуть з підземних переходів та інших об'єктів комунальної власності. Не буде їх і поблизу дитсадків, закладів освіти і культурних центрів. Крім того, металеві ящики більше не зможуть витрушувати монети з дитячих кишень — доступ неповнолітніх до ігрових автоматів буде обмежений. Принаймні ці суттєві обмеження для представників грального бізнесу передбачає порядок розміщення закладів, затверджений рішенням Київради від 9 березня цього року. Про це на брифінгу в столичній мерії розповів заступник голови КМДА Микола Георгієвський.

Київ до дрібниць

Антени на дахах будинків та крани на будівельних майданчиках, машини, які рухаються по шосе, підземні переходи на майдані Незалежності та стежини в парках і скверах, розмітка доріг, назви станцій метро, вулиці і номери будинків — все це можна побачити на новітньому атласі Києва, створеному багатотисячною командою українських та іноземних фахівців. Як зауважив директор ЗАТ «Інститут передових технологій» Олександр Барладін, на космофотоатласі «Київ. Вигляд з космосу» можна побачити навіть тіні людей, адже це не просто карта, а спеціально опрацьований фотознімок з космосу, зроблений супутником. Фото, розділене на 216 сторінок, має масштаб 1:7 000, а в центрі міста — 1:3 500. Супутник фотографував Київ з висоти 450 кілометрів. Як пояснив керівник Інституту передових технологій, «щоб ви уявили якість і масштабність технологій, це ніби з Києва читаєш газету в Чернігові».

Доплата за шкідливість?

Новий мер Києва Леонід Черновецький укотре потішив журналістів оригінальними заявами. Цього разу він поділився з мас-медіа грандіозними планами щодо ощасливлення знедолених мешканців столиці, змушених ділити місто з мільярдерами-чиновниками та мільйонерами-підприємцями. Міський голова наполягає на запровадженні доплат для бідного населення (яке існує на зарплату чи пенсію, нижчу від прожиткового мінімуму) за шкідливість проживання поруч із багатими.

«Цифрові» рейки

Людині, яка часто подорожує нашою країною, важко, а якщо бути точним, практично не під силу постійно бути на зв'язку. Мобільний телефон мандрівника періодично «вирубається», інформуючи свого власника про пошук покриття, трубка починає шипіти, тріщати й «жувати» голоси під час розмови, а про нормальний вихід в інтернет годі й казати. Такі «мобільні неприємності» виникають не тільки у людей, які заблукали високо в горах чи вирішили відпочити подалі від цивілізації, а й у пасажирів швидкісного потяга.

Цензура для брехунця

Цензура для брехунця

«Помийте голову нашим шампунем — і лупа зникне без сліду!», «З'їжте 50 наших пігулок — і більше не матимете жодних проблем зі шлунком!», «Наші чудодійні біодобавки лікують від усього на світі!» — такими заманливими пропозиціями, спрямованими на українців різного рівня достатку, сьогодні переповнений теле- й радіоефір. Не відстають від «ящика» і яскраві журнали, газети й щити зовнішньої реклами, які йдуть у наступ на всіх, хто вміє читати: «Купіть — і врятуєтесь від пташиного грипу!», «Купіть — і рак вам уже не страшний!». Людині наобiцяють золоті гори, аби тільки вона потрусила гаманцем... Головне для рекламістів — змусити людину щось купити, а чи дасть пігулка чи мікстура обіцяний результат — це вже не їхній клопіт... І якщо солідні фармацевтичні компанії все ж таки слідкують за тим, аби реклама їхньої продукції була правдивою, то фірмочки-одноденки абсолютно не зважають на такі «дрібниці» і дурять народ — кваліфіковано й безжально...

Пiдступи «мирного» атома

20 років минуло від дня Чорнобильської катастрофи, а для більшості українців аварія дотепер залишається моторошною загадкою — явищем, якого всі бояться, але, на жаль, так мало розуміють. Хто з вас не погодиться, що розкурочений реактор приніс людям невидиму смерть? Хто заперечить, що перший рік після вибуху став для багатьох наших співвітчизників останнім — тільки тому, що вони, самі того не знаючи, отримали смертельну дозу радіації? Світ добре пам'ятає, як у муках вмирали опромінені люди, як лікарні не справлялися з напливом хворих, як ховався від звичайного сонця нажаханий народ, як селяни Полісся боялися їсти городину, вирощену на власній землі... Що ж змінилося за ці два десятиріччя? Які нукліди вже розпалися і не становлять небезпеки для людей? Які елементи прийшли їм на зміну? Яке покоління українців не постраждало від чорнобильського сліду і чи є взагалі такі люди? Відповіді на ці та інші питання кореспондентка «УМ» шукала у фахівців — фізика-ядерника та лікаря-радіолога.

Золотий «Телець»

Золотий «Телець»

Українці, які уважно слідкують за новинками вітчизняного монетного двору, можуть поповнювати свої золоті й срібні запаси за рахунок нових монет, відучора введених в обіг Національним банком України. Продовжуючи серію «Знаки зодіаку», НБУ випустив пам'ятні монети «Телець» номіналами 2 і 5 гривень. Ними вам ніколи не видадуть зарплату і не дадуть здачі в магазині, адже ці гроші виготовлені з золота 999,9 проби та зі срібла 925 проби. Втім будь-який магазин, банк чи ресторан із радістю прийме дорогоцінний кругляк за його номінальною вартістю, якщо раптом у власника «Тельця» не вистачатиме кількох гривень, аби розплатитися.

Божевільний стоп-кран

Кияни, які більше полюбляють поїздки у вагоні метро, ніж пересування в автобусі, тролейбусі чи маршрутці, пояснюють своє вподобання дуже просто. Вранці, коли люди поспішають на роботу, та ввечері, коли народ повертається додому, столичні дороги (особливо біля «пробкових» ділянок) вкрай перевантажені машинами. Наземний транспорт у «годину пік» повзе, мов черепаха, і пасажир, який розраховує дістатися до певного місця за 15 хвилин, може витратити на дорогу всі 40 — 50. Поїзди ж у метро їздять за графіком, через кожні 2-3 хвилини, і заторів там не буває, тож любителі підземного транспорту можуть вирахувати свій час у дорозі з точністю до п'яти хвилин. Утім віра в непорушність цього правила може зіграти з пасажиром злий жарт — тільки уявiть, як «радіє» людина, коли за кілька зупинок до потрібної станції її просять залишити вагон і вийти з метро... Сотні киян опинилися в такій ситуації у вівторок увечері, коли на станції «Святошин» під колеса поїзда кинулася божевільна жінка.