Вік для звершень

Вік для звершень

33 роки — цей вік Христа стає знаменним для нашої збірної з лижних гонок. Саме стільки було уродженці села Дергачі, що на Харківщині, Ірині Тараненко–Терелі, коли вона 23 лютого 1999 року принесла незалежній Україні першу нагороду світового форуму, ставши третьою в гонці на 10 км в австрійському Рамзау. Другої медалі ми чекали 10 років. І от минулої суботи, в останній день зими 2009–го, броварчанка Валентина Шевченко порадувала Україну «бронзою» в лижному марафоні на 30 км ковзанярським стилем.

Потрійним фронтом

Потрійним фронтом

Останніми роками на вирішальних стадіях «плей–оф» єврокубків ми частенько ставали свідками дуелей клубів з однієї країни. Уявити собі, що колись «на Європі» відбудеться українське дербі, було важко. І от можемо себе привітати — дожили! Шкода, що один з українських колективів у 1/8 Кубка УЄФА («Динамо» чи «Металіст»?) зійде з дистанції, зате приємно, що гарантовано матимемо свого представника у чвертьфіналі Кубка УЄФА.

Іспанія без Мексики

Місто Лінарес в іспанській провінції Хаен у шаховому середовищі користується особливою повагою й популярністю — саме тут щорічно відбувається один із найпрестижніших турнірів планети. Останніми роками до слави Андалусії приєдналися мексиканці, які взялися проводити в себе друге коло змагання. Утім фінансова криза далася взнаки й тут, тож 2009 року турнір відбувається лише в Іспанії.

Без легіонерів краще?

Без легіонерів краще?

Вівторкові матчі для обох українських чоловічих клубів на євроарені мали особливий характер. «Київ» мав показати уболівальникам і фахівцям, наскільки він конкурентоспроможний без легіонерів, а «Азовмаш» у Валенсії хапався за останню соломинку в надії потрапити до «фіналу восьми» Єврокубка. Підсумок — знову «один із двох».

Сніг є — медалей нема

Сніг є — медалей нема

На відміну від Південної Кореї, де позавчора відмучилися біатлоністи, на трасах Чехії снігу нині вистачає. Більше того — в місті Ліберець на півночі країни, де з минулого четверга триває чемпіонат світу з лижних видів спорту, снігопад тривав і у вихідні. З одного боку, це додавало спортсменам складнощів, з другого — привносило додатковий антураж і навіть казковість у перебіг подій.

Зоряне небо в Черкасах

Зоряне небо в Черкасах

Схоже, що Українська баскетбольна ліга має всі шанси перемогти в протистоянні з Національною федерацією, як недавно Спілка Європейських ліг (УЛЄБ) здолала офіційну ФІБА–Єв­ропа. Принаймні вже зараз видно, що УБЛ намагається максимально наблизитися до глядачів, тоді як чемпіонат України від ФБУ тримається на нестабільних фінансових потоках кількох клубів.

Постолімпійський синдром

Попри те, що на чемпіонаті України відбувався відбір до складу збірної на першість Європи, судді не зафіксували у залі Української академії банківської справи видатних досягнень. «Основа» нашої команди відпочивала після олімпійського року — дехто взагалі не вийшов на доріжки, а ті, хто змагалися, піку форми не досягли. Поки що не додає оптимізму й молодь.

Конкуренція не завжди приносить результат,

Позавчора, в другий день національної першості в Сумах, глядачі стали свідками захоплюючих баталій одразу в кількох видах програми. Водночас уболівальники відчули й певне розчарування — через те, що в манежі Української академії банківської справи не було кількох зірок «королеви спорту».

«Золото» не в своїй тарілці

«Золото» не в своїй тарілці

Головний легкоатлетичний турнір країни під дахом, за традицією останніх років, відбувається в Сумах. Тутешній манеж Української академії банківської справи не має собі рівних в Україні. На жаль. Бо хотілося б, щоб подібні спортивні споруди з’являлися і в інших містах. Але то вже зовсім інша історія. А наразі гостинні Суми стали справжньою Меккою для нашої «королеви спорту». Кількість учасників зимового чемпіонату України приємно здивувала навіть Федерацію легкої атлетики: очікувалося, що в турнірах дорослих і юніорів змагатимуться загалом близько 500 спортсменів, але на доріжки й сектори в ста номерах програми вийшло 866 атлетів. І це при тому, що державні гроші до спорту ще не дійшли (влада в регіонах вирішила підтримати своїх представників за рахунок місцевих бюджетів).

До Турина — через Суми

До Турина — через Суми

Зима 2008–2009 для «королеви спорту» є особливою з огляду на те, що найпрестижніший світовий форум — Олімпійські ігри — відбувся лише півроку тому. А оскільки більшість атлетів планували пік спортивної форми саме на Пекін–2008, нині не доводиться чекати від них видатних досягнень. До того ж чимало «зірок» вирішили відпочити від виснажливого минулого року й повернутися на доріжки та в сектори лише влітку. Таке ж розпорошення відбулося і в українській збірній. Але на чемпіонаті країни, що стартує сьогодні в Сумах, буде на кого подивитися.