Як Луценко Деркача виручав,

Як Луценко Деркача виручав,

У з'їзду Соціалістичної партії було три інтриги: Юрій Луценко, Андрій Деркач і Микола Мельниченко. Їх об'єднували високі шанси потрапити на козирні місця списку СПУ, і рівно такі ж за силою чинники, що перешкоджали цьому. Всі троє сиділи в першому ряду зали. Щоправда, Мельниченко — у другому секторі, а Луценко з Деркачем — у третьому, на сусіднiх місцях. І цій диспозиції ще належало відіграти свою роль у формуванні списку.

Сорок «сорок»

Сорок «сорок»

Трохи більше ніж через тиждень добігає кінця термін, протягом якого партії та блоки мали право висувати своїх представників у народні депутати. Хоча ця процедура почалася ще 5 грудня, учасники виборів чомусь не поспішають до Центрвиборчкому зі своїми заявами. Як завше, все відтягли до останніх днів. Хоча це не дивно, зважаючи на велику політичну невизначеність чималої кількості партій.

Розкол по лінії виборів

Розкол по лінії виборів

Українська народна партія потрохи вганяється у кризу. Намір піти на вибори у складі блоку Юрія Костенка й Івана Плюща і в такий спосіб вберегти націонал-демократичну нішу в українській політиці став авантюрним кроком. Адже шанси блоку потрапити у парламент залишаються невисокими. Зрештою, навіть якщо УНП пройде у парламент, то буде боротися за голоси «помаранчевого» електорату. Із протестом проти розпорошення голосів та роз'єднання демократичних сил і виступає значна частина уенпістів. Скажімо, депутати Володимир Мойсик, Валерій Альошин, Михайло Ратушний та Володимир Цибулько вчора вийшли з фракції Костенка й стали позафракційними.

Біжи, нардепе, біжи

Біжи, нардепе, біжи

Парламентські перегони сильно впливають на наших депутатів. Особливо на тих, які мають стосунок до «потрісканих» політичних сил. Iдеться про ті партії, які через нинішню передвиборчу ситуацію опинилися на роздоріжжі з риторичним питанням: «З ким дружити далі?». Один із них — Володимир Яворівський, який учора перейшов із фракції ПРП до БЮТу. Ще кілька місяців тому він входив до НСНУ. Потім подався у фракцію «Реформи і порядок» — бо їй не вистачало 14 нардепів для існування групи. Тиждень тому Яворівський з'явився на відкритті першого етапу міжпартійного з'їзду БЮТ. А тепер взагалі перейшов до однойменної фракції та, певне, саме з її списком пов'язує своє майбутнє.

Йосип Вінський: Мiж Януковичем i Литвином немає рiзницi

Йосип Вінський: Мiж Януковичем i Литвином немає рiзницi

В інтерв'ю «УМ» перший секретар політради СПУ розповідає про майбутню більшість, схожість між «ядиними» і «народними», те, чому виникають конфлікти між міністрами-соціалістами та «нашоукраїнцями», своє місце у списку й те, чи є СПУ «партією влади»

«Наша Україна»: перевантаження

Якщо раніше значна частина політиків, які вирішили ввійти до блоку «Наша Україна», закликала Віктора Ющенка очолити список коаліції, то тепер у «НУ» взагалі вирішили відмовитися від використання іменного президентського бренду. Прізвища «Ющенко» не буде в назві об’єднання, і тепер його офіційне ймення — «Виборчий блок «Наша Україна». «Але, хто б не очолив список блоку «Наша Україна», Ющенко для нас все одно завжди буде першим», — зазначив після підписання нової угоди голова ради НСНУ Роман Безсмертний.

«Я не нагодую хлібиною всю партію»,

З'їзд «уенпістів», які підуть на наступні вибори Українським народним блоком Костенка і Плюща, від початку був драматичним. Спершу голова «Просвіти» і нардеп Павло Мовчан заявив про вихід із партії. Бо вважає, що УНП треба було єднатися з силами, які підтримують Президента. Поки зал вигукував «Ганьба!», кореспондент «УМ» догнав пана Мовчана. «Я вважаю, що до сьогодні у нас був час об'єднатися з блоком «Наша Україна», — пояснив свій демарш голова «Просвіти». — Я не бачу доцільності ведення агітаційної роботи проти Президента. Це абсурд, це самогубство!».

Михайло РАТУШНИЙ: Історія не пробачить, якщо «помаранчеві» програють вибори

Михайло РАТУШНИЙ: Історія не пробачить, якщо «помаранчеві» програють вибори

Завтра Українська народна партія проводить свій з'їзд. На ньому має бути сформовано список, з яким націонал-демократи підуть на вибори. Як відомо, вони вирішили балотуватися окремо від двох «помаранчевих» лідерів кампанії — «Нашої України» та БЮТ. У них буде свій Український народний блок. Таке рішення майже одноголосно було прийняте на першому етапі з'їзду УНП.
Серед тих, хто не підтримав «самостійного плавання», був народний депутат Михайло Ратушний. Він утримався. Бо вважає, що наразі перед собою треба ставити інакше завдання — об'єднуватися. Причому в найширшу коаліцію — із «Нашою Україною» та Блоком Тимошенко. Тільки в такому випадку можна мати гарантії того, що реванш сил Кучми—Януковича—Медведчука не пройде.
Михайло Ратушний, розповідаючи «УМ» про ситуацію у «помаранчевому стані», є відвертим. Він критикує і «Нашу Україну», і БЮТ, і навіть свою рідну УНП. Хоча, закликаючи до єдності, Ратушний переконаний, що вона в будь-якому випадку пройде у парламент, і в разі чого готовий змагатися за це до кінця.

Бодiгард як голуб миру

Бодiгард як голуб миру

Указ Президента України Віктора Ющенка про призначення екс-міністра транспорту «губернатором» Запоріжжя з'явився на інтернет-сайті глави держави пізно ввечері у четвер. Область залишалася без голови цілий місяць. Зрештою, позавчора, після повернення з Чорнобиля, Віктор Андрійович прийняв остаточне рішення. «Для мене це було достатньо несподіваною пропозицією, — зізнався новопризначений «губернатор» у інтерв'ю газеті «Коммерсант-Украина». — Хоча не можна сказати, що я вже зовсім не чекав такого рішення, але... Ходили розмови про те, де я буду найбільш ефективним». Почувши нещодавно пропозицію Віктора Ющенка, Євген Червоненко довго не вагався: «Коли мені говорить Президент, у мене нема багато часу на роздуми, тому що в мене така натура — почуття обов'язку превалює над усім».

«Вишиванка» від Юлі

«Вишиванка» від Юлі

Позавчорашній міжпартійний з'їзд Блоку Юлії Тимошенко перетворили на шоу. Він не увінчався жодним формальним рішенням. Якщо, звісно, не брати до уваги процедури відкриття з'їзду і виконання Державного гімну. Офіційно на форумі БЮТу не було затверджено ні списку партії, ні його програми. Зате Юлія Володимирівна чудово використала відкриття свого з'їзду для презентації блоку. Цього в неї не відбереш: Юля любить підносити політичні страви на красивих тацях.