«Для паралізованих людей зйомки були неймовірною пригодою»

«Для паралізованих людей зйомки були неймовірною пригодою»

Артур Жмієвскі — сучасний мультимедійний митець: режисер, фотограф, чільний представник польського критичного мистецтва. Його концептуальні проекти беруть участь у найпрестижніших мистецьких форумах (касельська «Документа», венеціанськаська Бієнале, варшавська «Маніфеста»), їх показують чи не в кожній країні світу як зразок західного авангардного кінематографа. Днями він разом із куратором та координатором варшавського Центру сучасного мистецтва «Замок Уяздовський» Мареком Гоздзєвскі презентував свої роботи в українській столиці в рамках циклу «Відкритий архів» Польського інституту в Києві.

Безсоння в літню ніч

Безсоння в літню ніч

Кожен наступний дубль кінофестивалю «Відкрита ніч» проходить дедалі організованіше, крутіше і з більшими бонусами для переможців. Окрім традиційного екрана на горі біля замку Річарда, фестиваль уже другий рік поспіль транслював Перший Національний, показували у кінотеатрі «Київ», у кінозалі села Старі Петрівці Вишгородського району, на кіноекрані просто неба в рамках фестивалю «Трипільське коло» у Ржищеві Київської області. Та магічність гори від цього не зменшилася. Звечора, за годину до відкриття, всі місця на Андріївському узвозі були зайняті. У проходах натовп, за загорожею натовп, на деревах замість нічних птахів повсідалися кіномани.

Микола Жулинський: Ми можемо більше заробити на іноземних студентах, ніж Росія на нафті

Із Миколою Жулинським «УМ» зустрілася під час VII Міжнародного конгресу україністів, який сьогодні завершує в Києві свою роботу. Свого часу пан Жулинський був президентом цього конгресу.

Академік НАН України, директор Інституту літератури ім. Шевченка, автор численних наукових праць, голова Національної ради з питань духовності і культури при Президентові України у розмові з «УМ» розмірковує про те, як би в ідеалі держава мала піклуватися про україністів, розказав про загрозу закриття Українського вільного університету в Мюнхені, ліквідацію могили Володимира Винниченка в Мужені.

Україністи мізкують

Україністи мізкують

25 червня 400 україністів зібралося в Українському домі на VII Міжнародний конгрес україністів, щоб обговорити нагальні проблеми суспільства, поділитися успіхами і розказати про плани на майбутнє. До участі в конгресі запрошувалися аспіранти, молоді вчені, професори, доктори наук гуманітарного напрямку. Було подано понад 600 заявок, та багатьом довелося відмовити через неспроможність Міністерства освіти вчасно виділити обіцяні кошти. «Вони заявили, що дадуть гроші 20 липня, а конгрес проходить сьогодні.

Під знаком Скрипки і Мамая

Під знаком Скрипки і Мамая

Було сонячно і затишно, на фірі грала родина Тафійчуків, попереду всіх їхали дві трав’яні марени на кузові вантажівки, пішу ходу супроводжував духовий оркестр. Так щороку від Андріївської церкви починається «Країна Мрій». По дорозі на Співоче поле цікавлюся в прес–аташе фестивалю Юрка Зеленого, чи знову виникало вічне питання «а де гроші взяти»? «Збіднішали. На 150 тисяч євро. Гроші ніколи не завада. Тим більше такому фестивалю, як «Країна Мрій». Від спонсорства відмовився «Райффайзенбанк», інший спонсор цього року поскупився. А хотілося б мати сцену, як у Пола Маккартні», — відповідає Зелений.

Кіно під зорями

Кіно під зорями

Уже традиційно на Андріївському узвозі поблизу Замку Річарда впродовж ночі з 28 на 29 червня показуватимуть фільми молодих авторів. «Ми починаємо, коли сонце заходить, і закінчуємо показувати, коли сходить, бо далі неможливо дивитися», — каже «батько й мати» кінофестивалю «Відкрита ніч» Михайло Іллєнко.
Уже третій рік поспіль фестиваль транслюватиме Перший Національний. Щоправда, цього року вперше «Відкрита ніч» проходитиме ще на трьох майданчиках — у кінотеатрі «Київ» (квитки коштуватимуть 40—50 грн.) та безкоштовно у селі Старі Петрівці Вишгородського району. У кінотеатрах будуть показувати також кращі картини з попередніх років. В останню мить до «Відкритої ночі» долучився ще один екран на фестивалі «Трипільське коло» у місті Ржищеві. «На прохання канадської діаспори, яка цікавиться нашою культурою, ми вперше цього року також будемо транслювати «Відкриту ніч» по інтернету», — розповідає продюсер «Відкритої ночі» Андрій Урюмов.

Гроші знайшли, справа за шедевром

Гроші знайшли, справа за шедевром

«Коли я побачив Камалію на нагородженні «Людина року 2007», відразу зрозумів, що це зірка, під яку треба писати сценарій. Так, як робиться в Голлівуді. Є зірка, а під неї знаходять гроші, пишуть сценарій, шукають інших героїв, і виходить кіношедевр, який здобуває перемоги на фестивалі», — каже кінопродюсер Володимир Хорунжий.

Любов і революція Ленні Кравітца

Любов і революція Ленні Кравітца

У понеділок, 16 червня, у рамках масштабного світового турне на підтримку нового альбому It Is A Time For Love Revolution, який, між іншим, заслужив схвальні відгуки президента Франції Ніколя Саркозі, у київському Палаці спорту виступав Ленні Кравітц. Ленні збирається відіграти з півсотні концертів у 30 країнах світу. Турне розпочав 29 травня в іспанському місті Віго, а закінчить 6 серпня в Загребі, Хорватія.

Літня паризька історія

Літня паризька історія

Із 4 по 10 червня у невеликому затишному старому кінотеатрі La Filmotheque в Латинському кварталі Парижа відбулося 12 сеансів, на яких разом із «короткометражками» показали 16 фільмів: 4 стрічки — у програмі «Класика українського кіно», 6 — у програмі «Нове українське кіно» та 6 «короткометражок».

Найважливіше з мистецтв

Найважливіше з мистецтв

Фільми французькою мовою, тиждень італійського кіно, ретро, шедеври світової класики, останні володарі Золотої Пальмової гілки Канн, українські стрічки, яких ще ніхто не бачив... Переглянувши афіші київських кіноклубів, я склала список на цілий тиждень, куди можу піти безкоштовно. І ці фільми, знаю точно, навіть без рецензій і порад друзів будуть якісними. Навіть якщо я буду сидіти на твердому стільці чи підлозі, навіть якщо посеред сеансу зависне диск і доведеться перезавантажувати ноутбук, навіть якщо там зневажають вічні атрибути кінотеатрів — поп–корн і кока–колу.