Мобільний розклад

Одного разу мені довелося півтори години простояти в черзі до залізничної каси тільки для того, щоб дізнатися — у найближчі два дні жодного вільного місця на жоден потяг до Одеси не передбачається, і вирушити додому мені вдасться хіба що післязавтра. Якби ж то раніше знати, що в цьому напрямку буде такий «аншлаг»... А як його дізнаєшся? Телефон, за яким можна з'ясувати, чи залишилися квитки на потяг, постійно зайнятий — пробитися й отримати довідку практично неможливо. Зайти на офіційний сайт «Укрзалізниці», на якому постійно оновлюється така інформація, виходить не завжди — для цього треба мати постійний доступ до інтернету. Звісно, можна проглянути сайт зранку, але поки ти помотаєшся містом по роботі, поки поїдеш на вокзал, поки чергу вистоїш, ситуація десять разів зміниться...

Хеллоу, Нью-Йорк!

Донедавна «Аеросвіт» залишався єдиним авіаперевізником, який здійснював прямі безпересадочні перельоти з Києва до Нью-Йорка. Решта компаній пропонували рейси з пересадками в Європі, що збільшувало час у дорозі принаймні в півтора раза, тому «швидкі» рейси «Аеросвіту» користувалися неабияким попитом. Тепер у вітчизняної компанії з'явився серйозний конкурент — на український ринок прийшов найбільший світовий трансатлантичний авіаперевізник у США, який здійснює більше рейсів із європейських міст до Штатів, ніж будь-який інший перевізник. Ідеться про компанію «Дельта авіалінії», яка раніше налагодила пряме сполучення Москва—Нью-Йорк і Будапешт—Нью-Йорк.

Дощова тема

Кілька місяців тому іноземні синоптики обіцяли європейцям (і українцям зокрема) пекельно посушливе літо як результат діяльності теплої океанської течії Ель-ніньйо, тож народ почав активно запасатися сонцезахисними кремами й гелями, окулярами й панамами, модними купальниками і надувними матрасами. Але сьогодні в ці прогнози якось не віриться. Червень, як-то кажуть, «на носі», пора б уже ходити в майках і загоряти на пляжі, а тут через день треба брати з собою парасолю і вдягати куртки... Найприкріше, що на питання, коли ж закінчаться ці дощі, синоптики українського Гідрометцентру тільки руками розводять.

Війна за правилами

Війна за правилами

У мене від раку підшлункової залози помер дідусь. Я, хоч і була малою, добре пам'ятаю, як за кілька місяців змарнів цей кремезний чоловік, як нишком плакала моя мама, готуючи йому дієтичний супчик. Як він, стогнучи від нестерпного болю, сидів на лавці під вишнями, відмовляючись повернутися до лікарняної палати, бо там пахло смертю. Як лікарі розводили руками, а дідусь, незважаючи на невтішні прогнози, до останнього вірив, що одужає. І зміг би, напевно, якби медики раніше поставили правильний діагноз і вчасно почали лікування. На жаль, лікарі зрозуміли причини дідусевого нездужання надто пізно — на такій стадії раку його могло б урятувати лише диво. Дива не сталося...

Пташиний грип стане пам'ятником

У польському місті Торунь з'явиться пам'ятник лебедеві, який символізує боротьбу з пташиним грипом, повідомляє «Медпортал». Торунь став першим європейським містом, на території якого був зафіксований випадок загибелі птахів від небезпечного вірусу — мертві лебеді були знайдені в центрі міста в березні цього року. Доти заражених пернатих знаходили на берегах водойм, у полях та селах.

Наступ на рак

За словами головного онколога держави Ігоря Щепотіна, всі препарати для лікування онкохворих, які існують на ринку, умовно поділяються на три групи: «До першої входять найефективніші препарати, які найчастіше використовуються для лікування онкозахворювань. Препарати другої групи застосовують, якщо пацінт не переносить ліки з першої групи. Вони коштують дорожче. Третя група — супровідні, допоміжні ліки. В усьому світі лікування раку починається з першої лінії, і тільки якщо вони не підходять хворому, медики використовують більш дорогі препарати другої та третьої ліній. На жаль, донедавна в нашій країні цієї системи не дотримувалися — за державні кошти купували переважно дорогі брендові ліки, а їх вистачало тільки для 10—15 відсотків онкохворих. А це дуже мала кількість людей».

Пекельне задоволення

Пекельне задоволення

Для більшості людей рівна засмага — ознака краси й здоров'я, ось і записуються «блідолиці» чоловіки й жінки до солярію, а потім, з настанням літа чи принаймні теплої весни, здійснюють вилазки на пляж, аби гарно «забронзовіти». У гонитві за темною шкірою мало хто думає, що засмага — це ніщо інше, як захисна реакція організму на дію сонячного випромінювання, і ресурси цього захисту, на жаль, не гумовi. Меланін — пігмент, який не пускає до наших клітин «зле сонце» і надає шкірі бажаний темний відтінок — не зможе захистити людину, яка щодня лізе в «саме пекло», тобто загоряє в період від 11 до 16 години. Від такої форсованої атаки засмага не буде «краще прилипати», натомість пляжник може заробити сильні опіки, неестетичні пігментні плями і навіть ракові пухлини... Для того аби розібратися коли, де, як і скільки можна засмагати без шкоди для здоров'я, «УМ» звернулася до працівника Київського міського шкірновенерологічного диспансеру лікаря-дерматолога Євгена Васильчука.

Тендерна математика

Проаналізувавши результати закупівель ліків за державні кошти, тендерний комітет МОЗ України з'ясував, що протягом 2004 року і до осені 2005-го ліки для хворих на СНІД закуповували в 22-27 разів дорожче від їхньої реальної ринкової ціни. Про це на вчорашній прес-конференції розповів заступник міністра охорони здоров'я Валентин Снісар.

На островi — пташиний грип

Пташиний грип знайшли на Херсонщині. Поки зараза зачепила диких птахів, які гніздяться на невеликому острові в озері Сиваш (поблизу села Стрілкове Генічеського району). Як розповів «УМ» заступник голови Державного департаменту ветмедицини Олександр Вержиховський, 20 квітня місцеві ветеринари помітили, що на острові почали хворіти і гинути баклани. Обстеживши територію, фахівці знайшли близько 60 мертвих птахів. Матеріали відправили на лабораторне дослідження, і Центральна лабораторія ветеринарної медицини, розташована у Києві, виявила в крові бакланів вірус пташиного грипу субтипу Н5. За словами Олександра Вержиховського, повна формула вірусу наразі невідома — уточнення рівня вірулентності штаму грипу ще не закінчилося.

Бережiть заначку

Бережiть заначку

Нехай українці — не найбагатші люди на цій планеті, і більшості з нас можуть хіба що снитися «кругленькі» рахунки в швейцарському банку, але рано чи пізно перед кожною людиною, яка непогано заробляє, постає питання: у чому краще зберігати свої заощадження? Звичайно, якщо ця людина має «копієчку», яку абсолютно безболісно для родинного бюджету можна відкласти на «чорний день», не пропиває всю получку за три дні, не прогулює зарплату і не живе за принципом «витрать сьогодні те, що можна витратити завтра». Про те, що краще — тримати долари в матраці чи золотий злиток у банку — «УМ» дізнавалася у фахівців.