Тричі кандидат

Тричі кандидат

Лідер Партії патріотичних сил України Олександр Зінченко вирішив вести свою партію не тільки на парламентські вибори, а й стати першим номером у її списках до двох місцевих рад. «Я маю намір очолити список ППСУ до Київської міськради, і якщо дозволить ситуація, то хотів би піти на чолі нашого списку й до Чернівецької обласної ради, — зазначив колишній держсекретар, перебуваючи з візитом у рідних Чернівцях. — Про це я буду радитися зі своїми юристами».

Великi реформи чи велике протистояння?

Великi реформи чи велике протистояння?

Сотні тисяч щасливих усміхнених людей, помаранчеві стяги, величезні екрани й білосніжні голуби у блакитному небі... Майже нікому нічого не видно, бо Майдан і всі вулиці довкола забиті людьми, тіснява страшенна, але всі щасливі. Так проходила інавгурація народного Президента Віктора Ющенка. Мабуть, саме того дня, 23 січня 2005-го, багато хто з «помаранчевих революціонерів» остаточно зітхнув із полегшенням: ми таки справді перемогли. Відтоді минув рік, перемога віддалилася в часі й обернулася на проблемне сьогодення. Підсумував цей рік, прожитий у новій для нього іпостасі, і Віктор Ющенко.

Злука і «нерозумні діти»

Злука і «нерозумні діти»

Остуджені київськими морозами, «нашоукраїнці» вилітали на Західну Україну в повному «полярному» спорядженні: голова юридичного департаменту «НУ» Роман Зварич, скажімо, вдягнув теплий спортивний костюм, Микола Катеринчук — штани для катання на лижах (костюмні перевозив на вішаку). Хтось із штабістів узагалі вдягнув кожух, а ще один узяв про запас — на випадок, якщо хтось змерзне на тернопільському віче.

Ксенія Ляпіна: Деякі політики, спробувавши відставити уряд, зламали собі зуби

Ксенія Ляпіна: Деякі політики, спробувавши відставити уряд, зламали собі зуби

Народна депутатка з фракції «Наша Україна», голова Ради підприємців при уряді розповідає «УМ» про загрози політреформи, стосунки з «тимошенківцями», схожість між «НУ» та Іллею Муромцем, початок серії конституційних криз та перешкоди на шляху розвитку підприємництва

Шістка тузів

Шістка тузів

Учора, коли друкувалося це число «УМ», Центральна виборча комісія реєструвала списки Блоку Юлії Тимошенко та Соціалістичної партії. Зважаючи на те, що напередодні ЦВК «акредитувала» «Нашу Україну» та Народний блок Литвина, а півтора тижня тому — Компартію та «регіоналів», виходить, усі шестеро фаворитів майбутніх виборів можуть братися за серцевину виборчого процесу — агітацію. Як відомо, вона починається з того моменту, коли ЦВК зареєструвала кандидатів від партії чи блоку.

Двадцять «буків» для Шуфрича

Двадцять «буків» для Шуфрича

Позавчора ввечері Верховна Рада зробила перший крок назустріч тому, щоб реабілітувати активістів УНА-УНСО, які були засуджені за події багато в чому доленосного для нинішньої України 9 березня 2001 року. І хоча всі хлопці тепер уже перебувають на волі, а в Україні є нова влада, і вона (Україна) — «без Кучми», ті бунтівні унсовці все ще помічені тавром «судимий». Це означає наявність проблем при працевлаштуванні, а ще такий статус не дозволяє балотуватися до Верховної Ради.

«Мінсумісників»

Список блоку «Наша Україна», як і вимагав Президент, повністю позбувся «губернаторів». Ідучи назустріч розмежуванню роботи у виконавчій владі та балотуванню до парламенту, заяви на звільнення написали двоє керівників ОДА — Павло Жебрівський (Житомирщина) та Едуард Зейналов (Кіровоградщина). Всі інші «нашоукраїнці»-«губернатори» вирішили зосередитись на роботі в областях ще перед з'їздом «Нашої України». І хоча багато кому не сподобався ультиматум глави держави, вони похвалили Президента за принциповість: якщо вже поставив вимогу, то дуже ретельно її дотримується.

Падають «серпи», падають «ядинi»

Київ не любить голосувати за владу. Це яскраво підтвердили минулорічні президентські вибори та Помаранчева революція, коли столиця стіною стала на захист свого кандидата — опозиціонера Віктора Ющенка. У 2002 році Київ теж не підтримував керівне чиновництво. Блок «За єдину Україну!» на чолі з Володимиром Литвином набрав усього 3,97% голосів (це навіть менше, ніж тогочасний прохідний бар'єр — 4%). Лідером же на попередніх виборах стала «Наша Україна» Ющенка: за неї у Києві проголосувало 28,05% виборців.

Тi, що хочуть «пiдтримати вогонь»

Тi, що хочуть «пiдтримати вогонь»

На майбутні парламентські вибори блок «Наша Україна» не піде тією стежиною, що її в 2002-му проклала «ЗаЄда!». На відміну від попередників, «нашоукраїнці» намагаються позбутися костюма «блоку влади». І прагнуть відновити втрачене реноме «блоку Майдану». Щодо першого завдання, то від неділі «Нашу Україну» «блоком влади» і не назвеш. Перелік сановитих кандидатів-чиновників обмежується Прем'єром, міністром закордонних справ і секретарем РНБО. Iнших змусили робити вибір: або залишаєшся у кріслі, або балотуєшся на вибори. Відтак список «Нашої України» став «бiднiшим» на посади.