Генасамблея ООН проголосувала за проект резолюції «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», підготовлений Україною, повідомляє «Європейська правда».
Україна продовжуватиме докладати зусиль для того, щоб змусити Росію виконувати обов'язки як країни-окупанта в Криму відповідно до норм міжнародного права, та закликає всі держави ООН підтримати цю позицію.
Рада безпеки ООН ухвалила резолюцію про направлення міжнародних спостерігачів до сирійського Алеппо, яке потерпає від звірств солдатів режиму Асада і авіаударів його союзників, зокрема, Росії.
Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун натякнув, що може поборотись за крісло президента Південної Кореї після того, як спливе термін його повноважень в організації - від 1 січня 2017 року.
Представники Організації Об'єднаних Націй заявляють про масові вбивства і звірства, які здійснюють солдати сирійської армії та їхні союзники у захоплених районах міста Алеппо протягом останніх днів. Мешканці міста записують відеозвернення, в яких прощаються з людством.
Українські військові звертаються до міжнародних інстанцій через катування, які до них застосовували бойовики і російські окупанти під час перебування в полоні на Донбасі. Наразі відповідні позови і скарги подали 47 колишніх полонених. У тому числі і до ООН.
Колишній прем'єр-міністр Португалії Антоніу Гутерріш склав присягу генерального секретаря Організації об’єднаних націй, щоб офіційно замінити з 1 січня 2017 року на цій посаді нинішнього генсека Пан Гі Муна, який керував ООН упродовж десяти років.
Генеральна асамблея ООН винесе на голосування український проект Резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь», в якій уперше Росію названо державою-окупантом, 15 грудня.
Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко у третьому комітеті 71-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН представив на розгляд делегатів проект резолюції «Стан прав людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі». Росія голосуватиме «проти».