На-гора тільки через касу

До підземної акції протесту вдалися у Шахтарську на шахті № 20 ТОВ «Карбон». Намагаючись нарешті отримати борги з зарплати за останні місяці, вже кілька днів гірники відмовляються покидати вугільне підземелля. За словами голови профкому НПГУ шахти Віталія Канцурака, спершу відмовились підніматися на-гора 56 вуглекопів, потім їх кількість зменшилась до трьох десятків.

Хоч кілок на голові теши...

За поки неофіційною інформацією, вже з січня наступного року всі вітчизняні держслужбовці з'являтимуться на робочих місцях у спеціальній уніформі. Дизайнери потрудилися на славу і тепер пропонують однострої навіть двох фасонів: або взагалі без кишень, або з кишенями з прозорих матеріалів (целофан, пластик тощо). А одними з перших перевдягнуться в такі мундири, кажуть, посадовці Донеччини. Бо мають на це абсолютне право — з початку року за корупційні дії і, зокрема хабарництво, до карної відповідальності притягають більше 120 державних службовців. Причому добра половина з них (58) трудились на досить відповідальних посадах.

«Червоний півень» на дорозі

Рівно місяць минув після трагедії на автошляху Харків—Донецьк, коли після загорання автобуса, в якому подорожували «човники», загинули п'ятеро осіб. За цей час на неофіційному рівні навіть з'явилися були припущення, що автобуси з пасажирами тепер в обов'язковому порядку мають супроводжувати пожежні автомобілі.

«Завтра буде, як і сьогодні. Але краще!» —

«Завтра буде, як і сьогодні. Але краще!» —

Ознайомившись у Донецьку з роботою опікового центру Інституту невідкладної та відновлювальної хірургії імені Гусака, міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко назвав заклад з унікальними технологіями найкращим в Україні. А досвід, напрацьований донецькими медиками, за рішенням виїзного засідання Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства, буде врахований у подальшій роботі міністерства. За словами Юрія Поляченка, практика, коли якісь рішення «нагорі» приймалися без попереднього обговорення з медичною елітою, практикуючими лікарями та менеджерами, вже позаду. «Я вам доповідаю: завтра буде те, що було сьогодні. Але краще!» — пообiцяв мiнiстр.

Слизька тема

Наша газета вже повідомляла про перспективу спорудження в Донецьку, можливо навіть на центральній площі міста, ковзанки під відкритим небом. Із такою пропозицією звернувся до міського голови Донецька Олександра Лук'янченка радник посольства Австрії в Україні Крістіан Гессель. Однак, навіть попри готовність австрійських інвесторів розкошелитися (втілення такого проекту в життя вимірюється сумою приблизно 90 тисяч євро), міська влада після відповідних переговорів поки утримується давати згоду.

І в Донбас не будуть паливо везти!

Попри те, що вітчизняна вугільна галузь останніми роками дихає «на ладан», заяв про перспективи виведення її з глибокої кризи не бракувало ніколи. От і нинішній керманич Мінвуглепрому Віктор Тополов, побувавши на глибині однієї з донецьких шахт, таки теж побачив «світло» в кінці напівтемного вибою. «Мені здається, — зазначив міністр, піднявшись на-гора, — що сьогодні перспектива є більш очевидною, ніж це було два-три роки назад. До 2030 року вугільна промисловість України повинна видобувати щороку приблизно 115 мільйонів тонн товарного вугілля. Отже необхідно вдвічі збільшити рівень видобутку». Віктор Тополов переконаний, що вітчизняний вуглепром має привабливе майбутнє, оскільки більшість вугільних підприємств залишаються перспективними і рентабельними. За його словами, 80 відсотків українських шахт є цікавими для потенційних інвесторів.

«П'ятирічку» за спробу замаху

Мар'їнський районний суд, де розглядалася ця досить незвична карна справа, нарешті виніс свій вердикт — 45-річний мешканець Красногорівки наступні 5 років проведе за гратами. А позбавлений волі на такий строк чолов'яга за обіцянки влаштувати терористичний акт під час липневого візиту Президента України Віктора Ющенка в Донецьк. Він тоді нахвалявся підірвати або самого главу держави, або гамузом всю шахту ім. Скочинського, яку той мав намір відвідати.

«Нiмi» в степах України

Навіть у наші роки на дослідників непрохідних джунглів по той бік океану іноді чекають доволі несподівані відкриття. Час від часу, наприклад, там надибують на племена відлюдьків, які геть не розуміють жодної з мов, поширених у світі. І, схоже, лаври таких першовідкривачів довго не давали спокою народному депутату від СДПУ(о) Нестору Шуфричу. Причому його останнє «відкриття» цікаве ще й тим, що зробив він його не в далеких заморських землях, а безпосередньо в Україні. Про що й заявив, перебуваючи в Донецьку: «Для багатьох українців у південних і східних регіонах українська мова є незнайомою». Причому тепер складається враження, що для отих «двічі багатьох» вимальовується незавидна перспектива — спілкуватися жестами. Адже українська для них «незнайома», а російську тут... дискримінують.

На педалях — у засніжені далі

Після відкриття у 1820 році російськими мореплавцями Антарктиди нітрохи не бракувало бажаючих досягти Південного полюсу. Першими з усіх відчайдухів це вдалося зробити наприкінці 1911 року учасникам норвезької експедиції Руаля Амундсена. Місяць потому тут же побував і англієць Роберт Скотт, який загинув на зворотній дорозі. Саме його пам'яті присвячена українсько-грузинська експедиція, що має намір дістатися до Південного полюсу досі непротореним маршрутом. Причому, як і Скотт, наші сучасники теж відмовилися від їздових собак. А щоб не брести пішки, добрих півтора року конструювали велоковчег «Пінгвін — Мs».

173, і ні відсотка менше!

Часто кажуть, що вибори починаються вже наступного дня після завершення виборів попередніх. Однак подібний підхід узялися спростувати обласні осередки політичних партій у Донецькій області. Адже спеціальне дослідження, яке в жовтні провела обласна організація Комітету виборців України, засвідчує, що підготовка до парламентських виборів 2006 року тут поки дуже нагадує лежачий камінь.