П’єдестал для кого?

П’єдестал для кого?

Заступник голови КМДА Руслан Крамаренко, який на своєму офіційному сайті проводив голосування серед киян про те, кого б вони хотіли бачити натомість пам’ятника Леніну, оприлюднив результати цього аматорського дослідження.

«Не хочу бути рабом!»

«Не хочу бути рабом!»

Те страшне відео, оприлюднене в інтернеті минулого четверга, переглянули вже понад 2,5 мільйона людей. «Беркутівці» та бійці Внутрішніх військ на своїх позиціях перед урядовим кварталом збиткуються над роздягнутим догола чоловіком. Полоненого протестувальника на снігу й лютому морозі примушують кричати гасла, позувати для фотографій із дрючком у руках, стискають його за шию, поранену гумовими кулями, б’ють руками й ногами і, зрештою, відправляють у міліцейський автобус.

Найкривавіший мітинг за всю історію незалежної України

За вчорашніми даними Департаменту охорони здоров’я, після масових заворушень 19–20 січня на вулиці Грушевського до київських лікарень потрапили 103 постраждалі з боку протестувальників, із яких 42 — госпіталізовані.

Обідня перерва

Обідня перерва

Уперше з часів незалежності України в КНУ ім. Шевченка під час сесії завітала комісія з Державної інспекції навчальних закладів. Як пояснили «УМ» у прес–службі інспекції, причиною перевірки стали заяви студентів зі Студентської координаційної ради Майдану, мовляв, викладачі можуть чинити тиск на тих, хто пропустив пари, бо ходив на протестні акції.

Під крилом «Беркута»

Під крилом «Беркута»

Давня ідея супротивників чинної влади — похід до Межигір’я, — нарешті втілилася в життя. Радикали не раз закликали штурмувати Межигір’я з вилами, однак голос розуму переважив, і напередодні Нового року було організовано мирний автопробіг від центру Києва до президентської резиденції у Вишгородському районі — без застосування сили та без загострення протистояння з правоохоронцями.

Ходите на Майдан — сидіть голодні?

Ходите на Майдан — сидіть голодні?

Близько трьох десятків студентів учора зібралися в київському парку Шевченка з вимогами до міністра освіти Дмитра Табачника виплатити стипендії. Затримка з грошима триває вже більше двох тижнів, і, за словами спудеїв, «ніхто не може пояснити, чим це спричинено».

«Золота» молодь України

«Круглий стіл», який з ініціативи першого Президента України Леоніда Кравчука відбувся 13 грудня, приніс кілька організаційних несподіванок, які неприємно здивували громадськість. Перша — «перебої» у прямій трансляції. Як тільки на екрані закінчився виступ Президента і почалося «соло» опозиції — екрани згасли.

Побиті учасники Євромайдану подали заяви

Люди, побиті під час розгону Євромайдану, вирішили подати скарги на неправомірні дії «Беркуту» до Генеральної прокуратури України та прокуратури міста Києва. «Я роблю це тому, що не хочу, щоб били моїх дітей і людей, які нічим не завинили» — розповідає «УМ» постраждала 27–річна киянка Ірина Захарченко.

«Оккупай Хрещатик, 36»

«Оккупай Хрещатик, 36»

Такої кількості людей, як під час Євромайдану, будівля Київської міської ради та держадміністрації ще точно не бачила. Після того як 1 грудня Хрещатих, 36 зайняли учасники опозиційної маніфестації, тут організовано пункт ночівлі, обігріву, відпочинку та харчування мітингувальників. Зовні на стіні, під вивісками міської влади, величезними літерами написано: «Штаб революції».