Бандера повернеться?

Бандера повернеться?

В Україні неодноразово висловлювали пропозицію перевезти прах Степана Бандери з Мюнхена, де він жив останні роки та був убитий, на Батьківщину. Зазвичай такі ініціативи озвучували патріотичні та націоналістичні організації. Однак такого, щоб за це діло взявся конкретний градоначальник, здається, ще не було. Ініціативу виголосив мер Калуша, голова івано-франківської організації УНП Ігор Насалик. Саме в калуському районі, у селі Старий Угринів, народився у 1909 році Степан Бандера.

Сумо по-черкаськи:

До виборів мера Черкас залишається менше тижня. Проте деякі учасники цих перегонів переймаються не так недільним голосуванням, як участю в судових процесах. Така вже в Черкасах традиція — вирішувати питання влади в місті передусім у судах. До вчорашнього дня явний фаворит виборів Сергій Одарич цю суперечку програвав: за рішенням сумновідомого Соснівського райсуду, прийнятим минулого тижня, його могли зняти з реєстрації. Однак учорашній раунд — в апеляційній інстанції — Одарич виграв: суд міського рівня скасував рішення районного. Про це представниця команди Одарича повідомила «УМ» уже надвечір.

«Бюджетнула» — і забула

Учора на засіданні погоджувальної ради парламенту прийнято рішення розглянути проект держбюджету-2007 на вівторковому засіданні, тобто сьогодні. Він має проходити через «горнило» першого читання, повідомив учора перший віце-спікер ВРУ Адам Мартинюк. Такий розпорядок підтримує «антикризова» коаліція. Один із її учасників — спікер Олександр Мороз — у неділю, перебуваючи у Луганську, заявив, що бюджет на 2007 рік кращий за поточний, а якщо в ньому і є вади, то вони «будуть виправлені під час розгляду бюджету в сесійній залі».

Таращанська правда

У справі про вбивство Георгія Гонгадзе, що слухається в Київському апеляційному суді, триває допит свідків. Останнім поміж опитаних наразі є Ігор Воротинцев — експерт-патологоанатом із Таращі, який проводив першу експертизу знайденого в цьому селищі трупа. Поки силовики кучмівської влади розповідали про те, що «таращанське тіло» пролежало в землі більше двох років, Воротинцев засвідчував: тіло, виявлене селянами на початку листопада 2000 року неподалік лісової дороги й доставлене до моргу, належало саме редакторові «Української правди».

Янукович, «газуй» з посади!

Щоб порозмовляти з урядовцями на тему газових поставок із Росії, Президент Віктор Ющенко викликав віце-прем'єр-міністра Андрія Клюєва, керівника Мінпаливенерго Юрія Бойка та представників «Нафтогазу» в аеропорт «Бориспіль», звідки глава держави мав вилетіти на саміт до Фінляндії. Під час розмови Ющенко зазначив, що вважає за потрібне підписати двосторонній міжурядовий протокол між Україною та РФ, як того вимагає відповідна міждержавна угода. У нас же це питання звели до рівня «господарських об'єктів», себто «Росукренерго» та «Укргаз-Енерго», які вже начебто підписали відповідну угоду 24 жовтня.

У лапках чи в лапах?

Напередодні чергових роковин Голодомору російська сторона вирішила плюнути через кордон і висловила свій скепсис iз приводу тих страшних подій у радянській Україні. Відповідну заяву поширив позавчора департамент інформації й друку МЗС Росії — контора, яка фактично представляє думку офіційного Кремля.

Спроба ноМЕР три

Цьогорічні парламентські вибори були відзначені і всередині держави, і за кордоном численними компліментами. За оцінкою багатьох спостерігачів, виборчих кампаній із таким рівнем чистоти в Україні ще не було. Водночас після того ж таки 31 березня багато хто критикував місцеві вибори. Якщо центральна влада показала здатність проводити чесне волевиявлення, то на місцях виникли проблеми.
Найближчим часом місцева влада знову проходитиме випробування: у чотирьох обласних центрах відбудуться повторні вибори міських голів. «Вони стануть черговим тестом на демократичність українських виборів і покажуть, чи проведення вільних і прозорих парламентських виборів у березні 2006 року є відображенням системних змін в Україні», — наголошує у своєму звіті з цього приводу Комітет виборців України.

«Ми не ЗАТ, батьку!»

Як уже писала «УМ», усупереч певним очікуванням, Президент вирішив не відмежовуватися від «Нашої України» і, навпаки, проявив бажання взяти участь у подальшій побудові партії. Щоправда, спираючись на нових людей. Насамперед, на поважних працівників свого секретаріату — Арсенія Яценюка, Віктора Бондаря та їхнього шефа Віктора Балогу. Ці представники президентського секретаріату можуть стрімко злетіти щаблями партійної ієрархії вже протягом найближчого часу, коли відбуватиметься підготовка до другого етапу з'їзду НСНУ. Скажімо, Яценюк має всі шанси очолити оновлений передз'їздовий оргкомітет.

А не пішли б ви у відставку?

Результатом зустрічі лідера фракції «Наша Україна» Романа Безсмертного з «помаранчевими» міністрами стало запевнення, що останні підуть у відставку на початку наступного сесійного тижня. «Команда, яка представляє «Нашу Україну», дійшла висновку написати заяви про складання своїх міністерських повноважень.

І знову той Зінченко!..

І знову той Зінченко!..

Віктор Ющенко розпрощався з Олександром Зінченком трохи більше року тому. Тоді «помаранчевою» командою пройшлася немала тріщина, яка розвела по різні боки і екс-Прем'єра Тимошенко, і екс-главу РНБО Порошенка, й усіх, так би мовити, «співчуваючих» їм персонажів.