Повернення з льодів

З Антарктики щойно повернулася одинадцята українська експедиція дослідників. Перед від'їздом по домівках учені прибули до столиці, де мають пройти обов'язкове медичне обстеження. Незважаючи на важкий переліт (полярники подолали майже 20 тисяч кілометрів), вчора вони поспілкувалися з журналістами. Протягом року на острові Галіндес, де розташована база, 13 українських науковців досліджували атмосферу, властивості полярних грунтів, а також вивчали віруси і бактерії, які живуть в умовах Антарктики. Саме наші полярники першими знайшли такий різновид бактерій як мелоніми, які мають унікальнi протираковi властивостi.

«Канарейка» з газом

Неспокійним видався початок цього тижня для столичних рятувальників. Учора вранці у Подільському районі Києва в кафе «Канарейка» пролунав вибух, від якого повилітали шибки навіть у прилеглих до нього будівлях, повідомляє прес-служба Головного управління МНС України в місті Києві. Рятувальникам, які прибули на місце пригоди, вдалося витягти з палаючої будівлі обгорілу жінку. З опіками голови, рук і всього тіла, у вкрай тяжкому стані її забрала карета швидкої допомоги. Стан її здоров'я залишається критичним.

Згадаймо загиблих по-державному

Від 7 до 10 мільйонів українців — у середньому по 25 тисяч людей щодня — стільки наших співвітчизників померло всього за один рік унаслідок народовинищувальної політики колишнього Радянського Союзу та особисто товариша Сталіна. Лише через сім десятиліть по тому парламентом України трагедія була визнана Актом геноциду проти українського народу .

Одним — святкувати. Інших — у «Книгу пам'яті» вписати

Урочисті збори, присвячені 20-річчю створення Організації ветеранів України, які відбудуться в столиці 28 березня, вкотре продемонструють небажання чинного уряду в особі віце-прем'єра Дмитра Табачника сприяти об'єднанню суспільства, про що так багато волають представники правлячої коаліції, і примиренню ветеранів Великої Вітчизняної війни і Української Повстанської армії. Принаймні такого висновку можна дійти з відповіді віце-прем'єра на запитання, чи планує Кабінет Міністрів запросити на святкування ювілею Організації ветеранів учасників ОУН-УПА.

Руки замало — крадуть тіло!

Понівечені вандалами пам'ятники останнім часом стали явищем майже звичним. Однак випадок, що трапився в селі Барахти Васильківського району на Київщині, вражає нахабством і безбожністю. Минулого тижня вночі невідомі відтягли й намагалися вивезти вантажівкою з місцевого кладовища монумент жертвам Голодомору, але з якихось причин покинули бронзову скульптуру.

Пляшка з фантазією

Пляшка з фантазією

Киянам-автолюбителям є за що недолюблювати евакуатори. Не одному з них доводилося хапатися за серце, коли замість припаркованої на тротуарі автівки бачили порожнє місце. Бо перше, що при цьому спадає на думку, — вкрали! До того ж останнім часом у столиці ширилися чутки, що саме автомобілі-евакуатори стали чудовим знаряддям для злодіїв. За їхньою допомогою можна на очах у всіх «евакуювати» авто, яке потім марно шукати на штрафмайданчиках. Правда, компетентне джерело у столичній міліції повідомило «УМ», що жодного такого випадку в Києві ще не було. Але чутки — теж непоганий привід «мати зуба» на злощасні евакуатори.

Різали шини, труїли газом

Керівником державного підприємства «Керченський морський рибний порт» Микола Антипенко був призначений у травні 2005 року. А вже через рік навколо нього почали відбуватися дивні події. Проколоті автомобільні шини й розбиті вікна в машині наводили на думку, що його діяльність на цій посаді комусь заважає. Останні сподівання на випадковість тих подій зникли у лютому цього року, коли у службовому кабінеті Антипенка та приймальні невідомим вдалося розпилити високотоксичну отруйну речовину. Як підтвердили згодом висновки лабораторних досліджень хіміко-радіометричної лабораторії Головного управління МНС у Криму, в кабінеті виявлено високу концентрацію ціан-з'єднань (група ціанідів).

Ембріони з-під прилавка

Генеральна прокуратура закінчила перевірку щодо скандалу зі звинуваченнями України в можливому продажу немовлят задля отримання стовбурових клітин (цю інформацію наприкінці минулого року розповсюдила Бі-Бі-Сі). Внаслідок цієї перевірки, до якої залучалися фахівці МОЗу, як констатує прес-служба Генпрокуратури, з'ясувалося, що «дані про надзвичайну поширеність в Україні використання післяабортивного матеріалу не відповідають дійсності». Хвалити Бога, не дійшло до «надзвичайної поширеності».

Що дістанеш із широких штанин?

Зробити в Україні закордонний паспорт сьогодні і так проблематично. Особливо мешканцям сіл і райцентрів. Адже для цього треба поїхати в обласний центр, вистояти чергу, потім знову їхати, щоб забрати документ... Тому чутки про зміну закордонних паспортів на нові змушують народ нервувати. Ще в 2004 році Кабмін Януковича намагався протиснути ініціативу обміну паспортів через парламент. Тоді уряду це вдалося, а після Помаранчевої революції Президент Віктор Ющенко ветував ці наміри. Але під час другого «пришестя» Прем'єр і його команда рішуче взялися завершити розпочате три роки тому.

«Полтавська»? Це на Дарниці

Вже незабаром киянам, імовірно, доведеться відвикати від уже звичних у спілкуванні деяких назв вулиць і станцій метро. Комісія КМДА з питань найменувань, до складу якої входять учені-історики, мовознавці, краєзнавці та громадські діячі, запропонує депутатам Київради до розгляду доволі скромне «меню». Хоча окремі «перейменувальні» пропозиції, які надійшли на її розгляд останнім часом, викликають щонайменше посмішку. Наприклад, метро «Дарниця» (і кому ця назва заважає?) пропонували назвати «Фармацевтична». Однак після обговорення зійшлися на «Полтавській». Вона має символічно, за напрямком руху поїзда, вказувати дорогу на Полтаву. Як її «колежанка» на іншому кінці гілки — «Житомирська».