«Помаранчевий» сепаратизм

«Помаранчевий» сепаратизм

Відчайдушна Юлія Тимошенко першою з усіх «помаранчевих» позавчора підписала договір про створення Коаліції демократичних сил. Фактично — сама з собою, перебуваючи в Коростені. Робилося це нібито для того, щоб пришвидшити переговорний процес задля поновлення «помаранчевої» єдності та створення більшості в наступному парламенті. Насправді ж за поспіхом БЮТ читається бажання вийти з-за «круглого столу» взагалi.

На перший-другий розрахуйсь!..

Учора, коли друкувалося це число «УМ», Центральна виборча комісія затвердила форму та текст виборчого бюлетеня для парламентських виборів. Уже зараз можна казати, що в бюлетені є одна принципова новація: якщо раніше клітинка для «галочок» виборця розташовувалася після назви політичної сили, то тепер вона стоятиме на початку рядка, між порядковим номером та найменуванням партії/блоку.

МінФІНіта ля «комедія»

МінФІНіта ля «комедія»

Інформація про те, що лідер партії «Реформи і порядок» пішов із Міністерства фінансів, з'явилася учора вранці. Її поширила агенція «Українські новини». За цим повідомленням, Віктор Пинзеник нібито подав заяву про звільнення з посади десь між 13 та 16 лютого, і своє рішення пов'язав із газовими угодами, підписаними з Росією. Пинзеник, як відомо, відгукується про ті домовленості доволі критично.

Іван Заєць: Ще не було виборів, на яких Росія так сильно боролася б iз державністю України

Іван Заєць: Ще не було виборів, на яких Росія так сильно боролася б iз державністю України

Нині Іван Заєць почувається цілком нормально. Кореспондента «УМ» він зустрів у веселому, привітному настрої. Сказав, що йде не поправку. Вже хотів би виписатися зі шпиталю, щоб включитися в політичну боротьбу. Про аварію говорить неохоче. «Та чого, — каже, — про це писати? Здоровий чоловік, і все».

Але дещо Іван Олександрович таки розповідає. «Я, — пригадує, — повертався із зустрічей у Черкасах. Падав легкий сніжок, було десь три градуси морозу... І приблизно на 20-му кілометрі від Черкас я звіддаля побачив, що нам назустріч їде авто (джип — Ред.).

Юрій Рубан: Лідера нації в Ющенкові бачать навіть ті, хто ставиться до нього критично

Юрій Рубан: Лідера нації в Ющенкові бачать навіть ті, хто ставиться до нього критично

До вступу на посаду директора Національного інституту стратегічних досліджень Юрій Рубан працював спічрайтером Президента — допомагав главі держави готувати промови. Вже на новій посаді Рубан долучився до підготовки ще одного глобального тексту — першого щорічного послання Віктора Ющенка до Верховної Ради. Якщо бути точним — до експертної доповіді, яку роздавали нардепам і яка стала базою для промови Ющенка в парламенті. Щодо річного спічу Президента, то Юрій Рубан називає його важливою подією для України. В.Ю. озвучив чимало пріоритетів, поміж яких особливо виділилися ініціативи щодо політреформи та запропонований шлях до порозуміння.

«...Моє дружнє посланіє»

«...Моє дружнє посланіє»

Учора Віктор Ющенко вперше звернувся до Верховної Ради із посланням. Це спеціальна процедура, яка виписана Конституцією: глава держави зобов'язаний щорічно виступати перед парламентом. За часів Кучми такі акції часто оберталися різними перформенсами: то Кучмі дарували лапті (цим відзначився теперішній міністр внутрішніх справ Луценко), то масово «здавали» йому на трибуну брошурки з текстом послання.

Чи ахіллесова «п'ятірка»?

Переговори про об'єднання сил, які разом пройшли минулорічну революцію, продовжуються чи не щодня. Уже сьогодні очікувалися деякі конкретні домовленості. Принаймні напередодні голова ради блоку «Наша Україна» Роман Безсмертний висловив припущення, що «станом на середу можна сподіватися на якісь домовленості, які вже можна буде оприлюднити». Річ у тім, що вчора мали зустрітися представники «НУ», БЮТ і СПУ, і саме від цієї розмови багато в чому залежала доля коаліції. Відтак до діалогу мали приєднатись «Пора»-ПРП і УНБ Костенка-Плюща.

Чужий серед чужих

Воістину, політика — дивна річ. Усі ми добре пам'ятаємо мукачівські вибори 2004 року і битву, яка зчинилася між тодішньою владою та опозицією, між «Нашою Україною» і СДПУ(о), між Віктором Балогою й Ернестом Нусером. Але час iде. І зараз Ернеста Ернестовича запросили очолити список на виборах до Мукачівської міськради від... чи не найбільш «помаранчевої» партії — «Реформи і порядок». А ще два роки тому нардепи-«пеерпісти» вели активні баталії на боці Балоги. Так само, як їхні нинішні партнери ПРП по блоку — партія (тоді — неформальна організація) «Пора».

Чи бояться «яструби війни» пташиного грипу?

Від початку тижня «Наша Україна» і Блок Тимошенко почали вести переговори. Якісь домовленості велися й раніше, але, так би мовити, офіційний етап настав тільки зараз. Уже й визначено головних комунікаторів: від «НУ» — Роман Безсмертний і Роман Зварич, від БЮТ — Микола Томенко та Олександр Турчинов. Інформації про перебіг цих перемовин украй мало. Очевидно, ініціатори вирішили зберегти секретність до того часу, поки не вдасться вийти на якесь більш-менш узгоджене рішення.

Омельченкова багатопартійність

Омельченкова багатопартійність

Полку охочих підтримати Олександра Омельченка на виборах київського міського голови постійно прибуває. Кандидата, якого на мерське балотування благословила «Наша Україна» (О.О.О. минулого року формально перейшов до лав НСНУ), встигли підтримати і блок «Євген Марчук—«Єдність», і есдеки (про них трохи нижче), а віднедавна — ще й Народний блок Литвина. Позавчора політична сила голови парламенту підписала з Омельченком відповідну угоду. Коментуючи цей документ, Володимир Литвин сказав, що НБЛ не просто підтримує людину, «яка діє професійно, компетентно, яка має заслуги перед містом», а й виходить із того, що Омельченко реалізовуватиме ті політичні засади, які напрацьовані Народним блоком Литвина, повідомляє УНІАН.