«А тепер — Шарапов. Я сказав — Шарапов!»

Україна повільно, але невпинно перетворюється на східноєвропейський аналог Колумбії: постріли у серце серед білого дня стають буденними, а вище керівництво старанно зберігає спокій та монументальну незворушність. Втім нервуються не лише бізнесмени, а й деякі урядовці — ті, у кого є бізнес, а значить, можливий конфлікт інтересів. Сподіватися на охорону, навіть найелітарнішу, нині стає важко: замість КамАЗів на сцену виходять снайпери та автоматники.

Акценти на туалетах не зайві

Акценти на туалетах не зайві

Український дім давно не бачив такого представництва: сюди позавчора по обіді з'їхалися «губернатори» і керівники районних адміністрацій з усієї України. На цьому заході також побував Президент України.

Попуск для розпуску

Глава держави не має наміру розпускати парламент до того часу, доки не будуть використані усі можливості щодо врегулювання кризи шляхом переговорного процесу. Віктор Ющенко підкреслив, що не є прихильником силових варіантів розв'язання проблем. «Дуже хотілося, щоб всі шанси, які у нас є по переговорному процесу, були використані», — відзначив Президент. При цьому він розкритикував спосіб, у який поповнюється коаліція національної єдності. Ющенко наголосив, що коаліція має формуватися на базі фракцій, а не на індивідуальному членстві нардепів. Нагадаємо, дехто з опозиції вважає, що цієї норми достатньо, щоб вважати коаліцію нелегітимною, а відтак — розпустити парламент.

Зміни без змін

Позиції «Нашої України» на Донеччині, м'яко кажучи, не надто завидні. Після гучного провалу «НУ» на виборах до парламенту і місцевих рад регіону (де представників «президентської» політсили й з лупою не відшукаєш) логічно було очікувати відставки лідера обласної організації партії, молодого підприємця Антона Клименка. Щоправда, люди з близького оточення головного донецького «нашоукраїнця» в цьому сумнівалися: мовляв, так легко зі своїм партійним портфелем Клименко не розстанеться. Очевидно, зблизька їм було видніше, оскільки, як засвідчила звітно-виборча конференція обласного осередку «НУ», пан Антон і справді поки що не має жодного наміру залишати посаду.

Один у полі — не коаліція

Останні перебіги між парламентськими таборами викликали у скрупульозних читців українського права немале обурення. Річ у тім, що, за Конституцією, суб'єктом коаліції є цілі фракції, а не окремі депутати. Свою думку з цього приводу вчора висловив і Президент. «Конституція передбачає формування коаліції на фракційній основі. Другого способу формування коаліції немає і не буде. Ніякого групового членства, ніякого персонального членства», — зазначив Віктор Ющенко. «Те, що відбувається в парламенті з формуванням більшості», глава держави «не може інакше назвати, як фарс».

Із перебіжчиком — не по дорозі

Братання «другого номера» виборчого списку «Нашої України» з коаліціянтами Януковича—Мороза—Симоненка викликало обурення не тільки серед мешканців Івано-Франківщини, котрі традиційно підтримують національно-патріотичні сили українського політикуму, а й у середовищі місцевих однопартійців перебіжчика.

Знову виїзний

П'ять із половиною годин позавчора тривало судове засідання Подільського райсуду столиці, на якому Феміда з'ясовувала законність порушення Генпрокуратурою кримінальної справи проти Юрія Луценка нібито за зловживання службовим становищем. Судді оголосили своє рішення пізно ввечері — скаргу Луценка на дії слідчих ГПУ було задоволено.

Рейтинг БЮТ доганяє Партію регіонів,

Найпопулярнішими політичними силами в Україні залишаються Партія регіонів і Блок Юлії Тимошенко. Якби вибори до Верховної Ради проходили найближчим часом, то на них 18,6% твердо проголосувало б за Партію регіонів, а ще 18,1% — ймовірно, могли б відати їй свій голос. Трохи менше, 15,4%, точно голосували б за БЮТ, крім того, віддати «тимошенківцям» голоси могли б ще 19,8%.