Не упевнений — не ковтай?

Бідкання героя одного з вітчизняних мультиків: «Мабуть, якусь інфекцію я щойно проковтнув...» нині стали дуже доречними для 17 мешканців міста Часів Яр, госпіталізованих протягом останніх трьох днів до інфекційного відділення міськлікарні. Тим більше що 14 із них діти: четверо — вихованці дитсадка № 29, десятеро навчаються в середній школі № 15.

Спалах у лаві

Спалах у лаві

Перша підземна драма розігралася у виробках шахти «Красноармійська-Західна № 1» — на глибині 593 метри у другій південній лаві несподівано спалахнув метан. На аварійній ділянці в цей час перебували 45 гірників, 36 із них змогли покинути небезпечну зону і вийти на поверхню самостійно. Іншим знадобилася допомога гірничорятувальників та лікарів — на шахту прибули шість відділень бійців воєнізованої гірничорятувальної служби та три бригади медиків.

Страйкарі піднімаються на-гора, але не здаються

Два тижні гірники шахти №20 ТОВ «Карбон» відмовлялися підніматися на поверхню, вимагаючи погашення боргів по зарплаті. Спершу в підземних виробках днювали й ночували майже півсотні шахтарів, а потім їхня кількість зменшилась удвічі. Люди змушені були відмовитися від тривалого перебування під землею на вимогу медиків, які щодня оглядали добровільних бранців підземелля. А затим на-гора виїхали й усі інші гірники, які вирішили продовжувати акцію протесту на поверхні.

«Залізний» Кривий Торець,

... Якби посеред промислової Костянтинівки раптом приземлився НЛО і звідти вигулькнув триголовий гуманоїд, тутешній люд, мабуть, здивувався б менше. Бо те, що вони недавно побачили на березі річки Кривий Торець, дуже вразило й приголомшило. Ще б пак! Уявляєте: біля води примостився якийсь, м'яко кажучи, дивак із вудкою... А оскільки це не та водойма, де риба має бодай найменший шанс вціліти, подивитись на того оптиміста збіглося майже півміста. І по-хорошому радили йому відмовитися від цієї затії, і відверто кепкували з нього, а той — ні пари з вуст. А потім потягнув вудку із води і всі присутні оторопіли ще дужче. Адже «рибалка» замість гачка із приманкою припасував до волосіні ... магніт. Отой самий, до якого прилипає метал...

«Шахтар» — депутат!

«Шахтар» — депутат!

Життєвий принцип деяких вітчизняних товстосумів «Чому я багатий — бо не політик» (і навпаки) відразу захитався після недавнього повідомлення лідера ПР Віктора Януковича про те, що до партії і відразу до її виборчого списку приєднується відомий бізнесмен, президент ФК «Шахтар» Рінат Ахметов. Бо досі 39-річний олігарх усіляко відкараскувався від політики і сповна віддавався тільки улюбленому футболу та ще, звісно, бізнесу. Однак часи змінюються. І потенційний депутат Верховної Ради у зверненні, розповсюдженому його прес-службою, підтвердив свої наміри щодо участі у парламентських виборах.

«Перезимували?»

«Перезимували?»

Схід, як відомо, справа тонка. Однак кадрова політика, що тут донедавна велася, здебільшого товстелезна та груба. Приміром, у «ядиній» Донеччині раніше існувало неписане, проте залізне правило — якщо ти досі не член Партії регіонів, то не бачити тобі керівної посади, як своїх вух.
І все ж, враховуючи місцеві традиції та реалії, нова влада, позбавляючись від політично заангажованих керівників, таки не стала звільняти всіх гамузом. Тому й сьогодні тут перебувають на посадах персони, які недавно гордо походжали в шарфах «Янукович — наш президент» і публічно волали про загрозу для Донбасу з боку «помаранчевої чуми», «бандерівців» тощо. А ось ті особи, яким усе ж довелося звільнити керівні крісла, на добрих півроку були принишкли, як миші в соломі. Але з наближенням весни, а точніше виборів, вони потроху почали оживати і нині прагнуть повернутися навіть не просто до публічної політичної діяльності, а й на свої колись утрачені посади. Саме на такі «маневри» нині дуже схожа ситуація навколо намагання звільнити з посади начальника КРУ в Донецькій області Ігоря Балика.

Чорні дні кампанії

Схоже, окрім молодіжного крила, у Партії регіонів пора створювати ще й підліткове. Бо саме на слухачів цього віку розраховані примітивні «страшилки» на кшталт: «Стоїть чорна-чорнюща столиця, а в ній — чорна-чорна (місцями помаранчева) влада, і вона застосовує чорний-чорнющий піар...» А поки, за відсутністю партійної наївної юні, подібними жахами лоскотали нерви дорослим і бувалим у виборчих бувальцях делегатам конференції Донецької обласної організації Партії регіонів.

Свідчення оптом та вроздріб?

У ході візиту в Донецьку область міністр МВС України Юрій Луценко в цілому позитивно оцінив роботу своїх тутешніх підлеглих. Особливо це стосується протистояння організованим злочинним угрупованням, що донедавна для правоохоронців вважалися «недоторканними». Наприклад, вдалося затримати майже всіх основних членів угруповання «Люкс» та низку їм подібних персон. А кількість вилученої з початку року зброї взагалі дорівнює тому «арсеналу», який міліція виявляла в лиходіїв аж упродовж п'яти останніх років. Тому, закономірно, результат не забарився — рівень навмисних убивств уже зменшився на 20 відсотків.

«Швидка аварійна допомога»

Необхідність спеціальної техніки підтверджується різноманітними надзвичайними ситуаціями, яких, на жаль, не бракує і які ліквідовувати рятувальникам доводиться аж ніяк не голіруч. А тому кількість діючих у регіоні аварійно-рятувальних автомобілів до кінця нинішнього року буде збільшено з 19 до 32.

До 16-ти і старші...

До 16-ти і старші...

Ситуація зі зловживанням спиртними напоями в регіоні взагалі гнітюча– темпи захворювання на алкоголізм тут на 20 відсотків вищі, ніж у середньому по Україні. Від початку року в Донеччині від хвороб, спровокованих надмірним вживанням оковитої, померло 3 тисячі 283 людини. За підрахунками фахівців, це 8-9 чоловіків та жінок щодня... Такі невтішні факти оприлюднили учасники «круглого столу» щодо проблем незаконної торгівлі спиртними напоями та поширення пияцтва серед молоді, який був проведений в області.