Прощання «Слов’янки»

Дніпропетровськ переслідує якийсь фатум. Адже трагедії, небачені принаймні у вимірі всеукраїнському, тут виникають із вражаючою стабільністю. Вибух газу в житловому будинку по вулиці Мандриківській у 2007 році, позначений 23 жертвами; юні маніяки, що залишили після себе більше 20 трупів ні в чому не винних людей; недавній вибух у залі гральних автоматів з десятком смертельних випадків. Тепер же до переліку додався і ринок «Слов’янський». На щастя, цього разу обійшлося без смертельних наслідків. Проте спогади про небачену пожежу ще довго ятритимуть душі дніпропетровців.

Продам дитину в доброму стані

Інформація про надзвичайну подію, від якої справді стає моторошно, днями заполонила інтернет. Напередодні у мережі супутникового телеканалу «Інтер–плюс» з’явилося есемес–повідомлення про те, що подружжя — 32–річний чоловік і 30–річна жінка — за 7,5 тисячі євро готове продати спільну дитину 2008 року народження.

Нас не заборониш!

Нас не заборониш!

Підпільне казино в центрі Дніпропетровська, на проспекті Карла Маркса, вражає не тільки своїм нахабством (нагадаємо, саме після трагедії в одному з розважальних закладів Дніпропетровська, коли внаслідок пожежі загинули 11 людей, «накрився» весь ігровий бізнес у країні), а й масштабом діяльності. Коли минулої ночі сюди нагрянули правоохоронці, у приміщенні одночасно перебували близько 25 осіб персоналу та зо 20 власне гравців.

Чеченський слід у Касьянівці

Касьянівка — село невеличке. Розташувалося воно за якихось сім кілометрів від райцентру — Покровського. Отож нічого особливого тут зазвичай не відбувається. А коли й відбувається, то не далі місцевого масштабу.

Для кого подзвін?

Для кого подзвін?

Нинішній фестиваль «Дніп­ров­ський дзвін–2009» у Дніпро­петровську вже четвертий. За переказами, на Мо­настирському острові, де й проходить фест, перший дзвін зазвучав ще в VI столітті. Потім настали тривалі десятиліття мовчання. І тільки тепер вирішили відроджувати силу і велич церковного дзвону. Як пояснюють організатори фестивалю, а це Дніпропетровська єпархія УПЦ МП і міська влада, головною метою дійства є відродження духовності, залучення жителів краю до скарбниці православної культури, демонстрація вміння та майстерності дзвонарів.

В’язниця у... дитячому парку

Багаторічний міський голова Дніпро­петровська Іван Куліченко до кожного дня міста, який відзначається у вересні, не втомлюється придумувати, так би мовити, «фішку» — основний захід, що має стати «цвяхом програми». Торік, приміром, сюрпризом стало відкриття сучасного стадіону «Дніпро — Арена» за участі Президента України Віктора Ющенка. І тоді почали вважати, що Дніпропетровськ схопив бугая за роги — мовляв, поява футбольної арени, вважай, автоматично забезпечує йому роль одного з господарів Євро–2012. Проте згодом стався усім відомий конфуз — УЄФА виключила обласний центр із переліку міст, які прийматимуть матчі європейського футбольного форуму.

Сюрреалізм — це правда, зведена в куб

Сюрреалізм — це правда, зведена в куб

За зізнання Леоніда Гамольського, саме таку виставку він спеціально не готував — усі картини, що склали її основу, писав у різні роки. «Інколи хочеться висловити своє ставлення до того чи іншого політика, чи якоїсь події дещо в іншому ракурсі, так би мовити, підтекстовому», — пояснює художник. Саму виставку він називає треш–колекцією. «Часто тільки на самому дні падіння знаходиться нульова точка, з якої починається новий зліт. У «низьких» жанрах і предметах завжди черпали своє натхнення великі художники, з багна і сміття народжувалася справжня поезія», — пояснює призначення експозиції, яка відкрилася в Дніпропетровську.

«Безробітні» із зарплатою

Від початку нинішнього року кількість безробітних на Дніпропетровщині загалом зменшилася на 10 тисяч осіб. Що не може не засвідчувати згасання кризи. Проте на цьому втішному тлі виявилося й інше, діаметрально протилежне. Немалі кошти, які виділяє держава для боротьби з безробіттям, спокушають бажаючих банально наживитися. Саме цьому й приділила пильну увагу прокуратура Дніпропетровської області, яка наразі встигла «опрацювати» лише кілька районів. А от коштів, виділених державою для боротьби з безробіттям, посадовці з «липкими руками» вже «відтяпали» не за призначенням на суму близько 300 тисяч гривень.

Послизнулися на «травці»

Як повідомили «УМ» у прес–групі облуправління СБУ на Дніпропетровщини, слідчі порушили кримінальну справу щодо трьох підозрюваних у наркоторгівлі ділків із Кривого Рогу, ще у травні 2007 року. Тоді ж, при обшуках, у них було вилучено вогнепальну та холодну зброю, зокрема п’ять кастетів, пістолет із глушником, набої та гроші, виручені від збуту наркотичної продукції. Цікаво, що зловмисники поставили свій «промисел» на такий потік, що буквально в кожному районі Кривого Рогу, наче райкоми, утворили так звані «банки»! Так на кримінальному жаргоні називають місця збуту наркотиків — переважно марихуани та опію.

Засекречена сільрада

Засекречена сільрада

Орлівщина біля Дніпропетровська — це приблизно те ж, що Конча–Заспа біля Києва. Місця тут справді надзвичайно мальовничі. Отож Орлівщина здавна приваблює грошовитих людей, яким хочеться тут побудуватися.

Звісно, у таких пориваннях завжди виникає зваба половити рибку в каламутній воді. Відразу 23 депутати тутешньої сільської ради з 27 звернулися до Президента України, Голови Верховної Ради та інших у переліку найвищих посадовців нашої держави як до останньої надії. Зокрема, вони повідомляють про те, що 76 рішень вищого органу місцевої влади приймали від їхнього імені, але без... їхнього відома. І рішення не прості, а справді золоті — щодо виділення благословенних земельних ділянок.