Дрес-код нації

Місцем проведення цього яскравого і не бувалого досі дійства дуже символічно став тернопільський парк Національного відродження, де з самого ранку розбили наметове містечко майстри вишивання з різних регіонів України. Зібралися також ті, хто займається збереженням українського національного одягу, та художні колективи, які пропагують його у своїй творчості. Відтак учасниками фестивалю «Цвіт вишиванки» стали тисячі тернополян та мешканців області, які з цього приводу спеціально одягнули як сучасні, так і витягнуті з бабусиних скринь вишиванки. До речі, одягнутих у національне вбрання людей у громадському транспорті Тернополя було вирішено безкоштовно перевозити впродовж аж чотирьох днів — починаючи з 24 і аж по 28 серпня, коли обласний центр святкує День міста.

Я піду в далекі гори...

Після рідного Дніпропетровська передвиборчі стежки Юлії Тимошенко пролягли на Буковину. Свій тур лідерка БЮТ продовжила у Чернівецькій області. Торкнулася прекрасного, побувавши в музеї Василя Стефаника. А відтак перейшла до наболілого. Розповіла, як Рахункова палата України фіксує наростання темпів зловживань урядом Януковича, як 400 мільйонів шахтарських та 32 мільйони просвітницьких грошей були використані не за призначенням. Коли Тимошенко прийде до прем'єрської влади, вона не буде настільки толерантна, аби «пробачити» такі діри у бюджеті, тож «декому доведеться за це відповісти», пообіцяла Юлія Володимирівна на прес-конференції у Чернівцях.

Партія на всі груди

Партія на всі груди

Веселий салатовий галстук із символікою Партії зелених і топ із написом «Вийду заміж за БЮТівця», бандана, помережана написом «Регіони», та помаранчеві накидка і кружка з підковою та словом «Так!», футболка від «Свободи» та портфель від «Віче» — купу подібних речей можна побачити цими днями на виставці «Вироби та вибори», що відкрилася при тернопільському прес-клубі.

Із Пінзелем на плечі...

Із Пінзелем на плечі...

У Тернопільському краєзнавчому музеї нещодавно зроблено сенсаційне відкриття. Воно стосується однієї з найтаємничіших мистецьких постатей — скульптора вісімнадцятого століття Іоанна Георга Пінзеля, якого ще називають Мікеланджело українського бароко. Завiдуюча вiддiлом краєзнавчого музею Вiра Стецько помiтила на плечi скульптури «Алегорiя мужностi» дивне зображення. Фахiвець вважає, що це автопортрет Пiнзеля.

Лялька на щастя, лялька на гроші

Лялька на щастя, лялька на гроші

Педагог-психолог і майстриня килимарства, член Національної спілки майстрів народного мистецтва з Кіровограда Олександра Пренко стверджує, що володіє ексклюзивною технологією виготовлення ляльок. Тобто вона сама її придумала, і таких ляльок — килимових — в Україні точно, а може, і ніде інде у світі — не робить більше ніхто. Матеріал для цих оригінальних витворів (цікавих, до речі, ще й тим, що їх дуже зручно розміщувати на стінах, тож вони можуть слугувати чудовою прикрасою для приміщень) — такі ж самі нитки, що їх використовують для виготовлення килимів. А саму техніку Олександра придумала передусім завдяки тому, що, навчаючи дітей у гуртку килимарства, шукала ідеальний метод передачі їм знань. Ну а яку дівчинку, скажіть, не зацікавить можливість власноруч зробити ляльку?

Міліція зацікавилася бджолами

Міліція зацікавилася бджолами

Незвичайна табличка з попередженням про небезпеку з'явилася нещодавно у селі Богданівка Підволочиського району Тернопільської області. Поряд — поле, на якому стоїть близько сотні вуликів. Їхні крилаті мешканці якраз і почали останнім часом поводитись дуже агресивно щодо селян та їхньої худоби. Першим серйозно постраждав місцевий житель Ярослав Бомба. Коли чоловік проїжджав підводою повз поле з вуликами, ціла хмара бджіл раптом накинулась на нього та його коня.

Сорочку мати вишила мені...

Сорочку мати вишила мені...

Свого часу «УМ» повідомляла про рівненський рекорд з одночасного перебування в одному місці найбільшої кількості людей у вишиваних сорочках — його встановили торік на День незалежності. А цьогоріч 24 серпня побити його планують у Тернополі.

Луценко бере на озброєння не тільки фосфор

Луценко бере на озброєння не тільки фосфор

Дуже символічно розпочалося дводенне перебування в Тернопільській області лідера блоку «Наша Україна — Народна самооборона» Юрія Луценка. На унікальному, єдиному в Україні, козацькому цвинтарі в райцентрі Кременець він заклав перший камінь у спорудження Пантеону героїв України.

Страх, який чекає на кожного,

Страх, який чекає на кожного,

Бідні ви чи багаті, хворі чи здорові, маєте лише середню чи аж три вищі освіти, живете в селі чи столиці, працюєте продавцем на ринку чи зробили карколомну кар'єру,зовсім самотні чи одружені вп'яте і маєте купу дітей — це вас все одно не мине. І рано чи пізно у свідомість таки почне закрадатися ще не зрозуміла тривога. І раптом втрачатиме сенс те, що донедавна здавалося дуже важливим і цікавим. І ви мимоволі все частіше нагадуватимете собі, скільки вам років, і що життя так швидко минає, а ви так і не зрозуміли, для чого воно. І гидкою змією все частіше заповзатиме в душу страх старості і Кінця. Про надзвичайно складний життєвий етап, який називають кризою середнього віку, ми розмовляємо із відомим психологом, психотерапевтом та психоаналітиком, доктором медичних наук, професором кафедри психології Національного медичного університету імені Богомольця Олегом ЧАБАНОМ.

Скандал у «регіональному» сімействі

Тернопільська міська організація Партії регіонів висловила недовіру лідерові «регіоналів» в області, депутату Верховної Ради V скликання Оресту Муцу. Однопартійці звинувачують його у «приватизації» партійного осередку та перетворенні останнього на родинне підприємство (ключові посади в тернопільській організації ПР обіймають, зокрема, рідна сестра пана Ореста та її чоловік). Також Муцові вказують на те, що він займається самоправством при звільненні та призначенні керівників міської та районних організацій, перетворив прийом у партію на фікцію та використовує свій депутатський мандат винятково у власних інтересах.