В Ірак по «морозиво»

В Ірак по «морозиво»

Ще не відлунали запеклі парламентські дебати стосовно виведення з Іраку українського миротворчого контингенту, а Міноборони вже планує збільшити кількість наших бійців на чужій війні. Як повідомив журналістам Головнокомандувач Сухопутних військ Збройних сил України Петро Шуляк, станеться це внаслідок наступної ротації 6-ї механізованої бригади, яку замінить сьома. Адже в новій бригаді буде на 146 миротворців більше (загалом її особовий склад становитиме 1722 особи).

П'ятеро голодують за 57-му

Учора п'ятеро вчителів львівських шкіл розбили наметове містечко під стінами Львівської міської ради на знак протесту проти невиконання судових рішень за ст. 57 Закону про освіту. Освітяни, яких підтримує міська незалежна профспілка працівників освіти, оголосили безстрокове голодування — аж до повного виконання їхніх вимог. Щоправда, вчителі наголошують, що не будуть доводити себе до фатального виснаження і як тільки стан їхнього здоров'я погіршиться до критичної межі, вони припинять голодування. На думку вчителів, для повного виконання їхніх вимог (задоволення позовів щодо виплати коштів за 57-ю статтею) міській владі потрібно віднайти 5,5 млн. гривень (усього подано позовів на суму понад 8 млн. гривень).

Смерть над Ужем

Володимира Сливку, ректора Ужгородського національного університету, вчора вранці знайшли в його власному помешканні напівживого. У ректора були перерізані вени на руках і ногах, а в серце встромлено ніж. Невдовзi Сливка помер у реанімації. Попередньою версією цієї смерті, за інформацією Ужгородського міського відділу Управління Міністерства внутрішніх справ, є... самогубство.

«Узбецька кінохвиля» накрила Москву

У понеділок у Москві розпочався черговий, уже восьмий за ліком, Форум національних кінематографій країн СНД, Латвії, Естонії, Литви. Проводить його Конфедерація спілок кінематографістів тих самих країн (утворена ще 1990 року, до розпаду СРСР) та російські міністерства культури і закордонних справ. Цей фестиваль не має конкурсу, а відтак тут відсутній дух змагальності, конкуренції. З'їжджаються кінематографісти з усіх колишніх есересерівських республік, дивляться фільми один одного (разом із московською публікою, звичайно), дискутують. До речі, дискусії, так звані «круглі столи» відбуваються практично щоденно. Інтелектуали повинні думати про те, що відбувається в культурному просторі, вибудовувати якісь стратегії поступу... Комусь хочеться уперед, а комусь і назад, у світле комуністичне майбутнє, де так високо цінувалося (і відповідно оплачувалось!) кіно, де так носилися з кінематографістами.

Президентський серіал. Далі буде

Президентський серіал. Далі буде

Президент США Джордж Буш у промові, яка була виголошена в понеділок у військовій академії в Пенсильванії і тривала 33 хвилини, виклав план подальших дій США в Іраку, які мають на меті створення в цій країні дієвого, стабільного та демократичного уряду. Промову Буша транслювали в прямому ефірі три провідні інформаційні телемережі США: Сі-Ен-Ен, «Фокс Ньюс» та Ем-Ес-Ен-Бі-Сі. Президент представив так звані «п'ять кроків» на дорозі Іраку до повної незалежності та демократії:

А ти записався в агенти Моссаду?

Перефразувавши відомий вислів Джорджа Орвелла, можна сказати, що всі розвідки світу є таємними, але серед них є таємніші. До останніх належить ізраїльський Моссад, одна з найбільш ефективних та засекречених розвідок світу. Але в наші часи новітніх інформаційних технологій навіть Моссад вирішив «показати своє личко», принаймні частково вийти з тіні. Ізраїльська розвідка відкрила свою інтернетівську сторінку, через яку вербує людей «для спеціальних завдань», а також аналітиків, перекладачів і навіть кельнерів та водіїв.

Вєра — не для всіх Венера

Вєра — не для всіх Венера

Не надто теплий прийом влаштували кияни Андрієві Данилку, чи то пак усім відомій провідниці Вєрці Сердючцi вчора у Києві. Артист, повернувшись із гастролей додому, потрапив на пікет, влаштований «на честь Вєри» під під’їздом його ж будинку. Пікетники розгорнули плакати на кшалт «Геть Сердючку— гермафродита!» і «Ганьба п...м!».

Урядово-бензиновий піар

Ціни на пальне, зокрема на бензин, продовжують зростати. Так, на столичних заправках «ТНК» у вихідні літр А-95 коштував уже три гривні, «Лукойл» — 2,90 гривні. На думку екс-Прем'єр-міністра, лідера «Нашої України» Віктора Ющенка, причина такого зростання — недолугі дії теперішнього уряду. «Ситуація на ринку пального вкотре засвідчила, що влада не контролює ринок нафтопродуктів. Лише невеличке потрясіння спричинило обвал цін. Отже, в даній галузі відсутня ефективна державна політика, яка має на меті стримувати і упереджувати подібні ситуації», — сказав він, а також зазначив, що цьогорічна бензинова криза та минулорічна зернова мають спільні корені — відсутність цілеспрямованої цінової політики. «Кабінет Міністрів просто зобов’язаний був унеможливити такі різкі й непомірні стрибки на ринку нафтопродуктів. Однак уряд не зумів вирішити цю проблему, що свідчить про його непрофесійність», — наголосив Віктор Ющенко.

«Урал» чавить наповал

Відразу дві великі аварії сталися у суботу на дорогах України. Трагічну естафету розпочала Рівненщина: о 7.45 поблизу обласного центру на перехресті доріг «Київ-Чоп» та «Городище— Старокостянтинів» зіткнулись легковий автомобіль «Пежо» і маршрутне таксі. За інформацією прес-служби головного управління з питань надзвичайних ситуацій, в результаті ДТП загинуло троє чоловік: водій і пасажирка автомобіля «Пежо» та пасажирка маршрутного таксі, жителька Рівного, Віра Т. Ще 12 пасажирів маршрутного таксі отримали різноманітні травми і були доправлені до обласної та міської лікарень Рівного. Винуватцем аварії фахівці вважають водія «Пежо», мешканця Львівщини, який порушив правила проїзду перехрестя. Ця помилка коштувала життя йому і ще двом людям.