Сенсація в горосі

Сенсація в горосі

Лише похолодання зупинило нещодавно розкопки на фермерському полі неподалік села Швайківці Чортківського району Тернопільщини, де наприкінці літа було виявлено над­звичайно цінну археологічну знахідку. Впродовж багатьох років поле те орали і засівали, не раз ламаючи знаряддя об каміння дивного пагорба посеред рівнини, а старожили навколишніх сіл зовсім недарма, виявляється, називали те місце «могилою». Вже в роки незалежності державна інспекція охорони пам’яток історії та культури заборонила сільськогосподарські роботи на цій ділянці, де під землею «явно щось було», однак і цього року місцевий фермер проігнорував заборону, посіявши там горох.

Церква для ув’язнених та привидів

Каплиці чи невеличкі приміщення для молитви і сповіді сьогодні є майже в усіх слідчих ізоляторах України, а от перша справжня церква, названа на честь Івана Богослова, з’явилася днями в такій установі райцентру Чортків Тернопільської області. Церква невелика, але збудована згідно з усіма канонами. Ідея її спорудження належить капеланові СІЗО отцю Павлу Менлі, який також частково став спонсором, решту ж коштів було зібрано завдяки добровільним пожертвуванням парафіян, а в будівельних роботах брали участь і самі заарештовані. Цікаво, що свою духовну діяльність у новому храмі можуть здійснювати священики усіх конфесій. А коли правиться служба Божа, то завдяки сучасній аудіосистемі її чути в усіх камерах.

Золотих справ майстри

Золотих справ майстри

Тернопільським оперативникам вдалося досить швидко затримати злочинну банду, яка в ніч із 2 на 3 жовтня цього року здійснила резонансне пограбування «крутого» магазину «Золото» в самому центрі міста. Незважаючи на те, що торговий заклад охоронявся Державною службою охорони і перебував під сигналізацією, на ранок власники виявили зламані двері службового входу і те, що з магазину зникло 15 кілограмів золотих прикрас на суму понад мільйон доларів!

Хто кому давав?

Чергова сесія Тернопільської міської ради, що відбулася минулого тижня, поклала кінець донедавна начебто монолітній єдності найчисельнішої тут фракції Блоку Тимошенко. Семеро депутатів — Тарашевський, Андрейчин, Побер, Білик, Корнійчук, Дмитрук та Лазар — виключені з фракції, до того ж партійне керівництво погрожує взагалі позбавити їх мандатів.

Фортецю продано

Фортецю продано

Кілька місяців тому «УМ» писала про скандальчик, що розгорівся навколо старовинного Ягільницького замку, розташованого поблизу одноіменного села в Чортківському районі Тернопільської області. Тоді пам’ятку історії та архітектури сімнадцятого століття виставила на продаж одна з потужних місцевих агенцій нерухомості, оцінивши її в 950 тисяч доларів. Чомусь — в обхід обов’язкового в таких випадках погодження з управлінням містобудування та архітектури облдержадміністрації.

Нові керівники для Галичини

За підсумками «виступу» президентського блоку на виборах ухвалено перші серйозні кадрові рішення. Найбільше «Наша Україна» втратила на Івано–Франківщині. Тож учора глава секретаріату Президента Віктор Ба­лога за дорученням Віктора Ющенка представив івано–франківській еліті нового — сьомого за часи незалежності — зверхника виконавчої влади в області. Ним став успішний 36–річний мер курортного міста Яремче, уродженець гірської Ворохти, «нашоукраїнець» Микола Палійчук. Новопризначений «губернатор» наразі виконуватиме обов’язки у статусі тимчасового, поки узгоджуватимуть формальності, очевидно, уже з новим Кабміном.

Повстанській республіці

Серед сіл Тернопільської області є одне із справді незвичайною історією, що тісно пов’язана з діяльністю Української повстанської армії, — це Антонівці Шумського району. Навесні 1943 року біля цього села, розташованого серед величезних лісових масивів, було закладено повстанський табір, який за короткий час перетворився на потужну базу УПА. Тут були і продовольчі «цехи» (пекарня, чинбарня, м’ясопереробний),і майстерні для ремонту зброї, і школа військової підготовки та курси медсестер. Відтак Антонівці стали центром легендарної Повстанської республіки.

Будеш, доню, за дружину...

Днями тернопільські правоохоронці затримали 48–річного мешканця села Голгоча Підгаєцького району, якому пред’явлено обвинувачення у жахливому злочині — регулярному ґвалтуванні власної доньки. Мерзотник уже мав судимість за завдання серйозних тілесних ушкоджень. Останнім часом він ніде не працював, але регулярно заглядав у чарку й вершив свій батьківський злочин постійно, день у день, впродовж кількох років.

Прах — в озері, лик — на стіні

Позавчора виповнилася річниця від дня смерті американського ландшафтного архітектора Джона Звожека, якому за життя було присвоєно звання почесного громадянина Тернополя і про якого «УМ» свого часу вже розповідала. В Україні впродовж останніх років постійно працює приблизно три з половиною тисячі волонтерів цієї відомої організації, але саме 76-річний Джон Звожек став першим в історії організації, хто займався волонтерською діяльністю шість років безперервно, відтак вирішив назавжди залишитися в невеликому українському місті й продовжувати безоплатно працювати на його благо.