Тільки б не потеплішало

Тільки б не потеплішало

Лідери країн «Великої вісімки» домовилися домагатися скорочення шкідливих викидів в атмосферу як мінімум на 50 відсотків до 2050 року. Підписання низки документів, спрямованих на боротьбу з глобальним потеплінням, є одним із головних результатів 34–го саміту лідерів країн G8, який учора завершився на японському острові Хоккайдо. Традиційно це елітне зібрання супроводжували численні протести антиглобалістів. Утім цього разу з огляду на ізольованість курортної місцини, де проходив саміт, більшість протестантів були змушені збирати свої мітинги далеко — зокрема в Токіо.

Політичний пат і деградація

Перерви, консультації, блокада — цим уже звичним набором обмежилося і вчорашнє «засідання» парламенту. Блок Тимошенко міцно тримав оборону президії, заблокувавши всі входи до неї стільцями зсередини й оточивши трибуну. Спікер, уже також звично пройшовши до мікрофона з протилежних до президії дверей, повідомив усім про початок засідання погоджувальної ради і запропонував усім охочим попрацювати нардепам зайнятися справами в комітетах. Однак «на зовсім» не відпустив — ану ж бо парламентські лідери домовляться і узгодять порядок денний?

Кавказька спека

Абхазія припиняє всі контакти з Грузією. Про це заявив абхазький президент цієї невизнаної республіки Сергій Багапш, звинувативши грузинську владу в організації вибухів на території Абхазії. Нагадаємо, раніше звинувачення в тероризмі «режиму Саакашвілі» висунув і президент сусідньої Південної Осетії Едуард Кокойти.

Останніми днями й без того напружена ситуація на межі Грузії та обох невизнаних республік, сепаратні прагнення яких підтримує Росія, іще більше загострилася. Як уже писала «УМ», минулого тижня вночі з четверга на п’ятницю відбулася перестрілка між осетинськими сепаратистами і грузинськими правоохоронцями. А в неділю ввечері вибух пролунав у кафе абхазького міста Галі, розташованого неподалік кордону з Грузією. Четверо людей, серед яких були виконувач обов’язків начальника відділу служби держбезпеки Гальського району Джансух Муратія та перекладач місії ООН Ахра Лагвілава, загинули, шестеро поранені. Раніше, наприкінці червня, вибухові пристрої спрацьовували в курортному місті Гагри та абхазькій столиці Сухумі.

Там тільки тумани великі…

Там тільки тумани великі…

Цими днями увага всіх антиглобалістів світу прикута до японського острова Хоккайдо: там у невеликому курортному місті Тойяко на озері Тойя проходить триденний саміт лідерів країн «Великої вісімки (G8). Оскільки такі зібрання традиційно проходять під акомпанемент мітингів протесту, спокій лідерів найпотужніших промислових держав охоронятимуть понад 20 тисяч поліцейських. Ще стільки ж додатково патрулюватимуть вокзали й центр столиці Японії — Токіо, де, на думку правоохоронців, також можливі акції протесту й навіть теракти. Побоюючись нападу терористів, японська влада заборонила будь–які польоти у 46–кілометровій зоні навколо озера Тойя.

Кому війна — мати рідна?

У Південній Осетії оголошено загальну мобілізацію. Причиною для такого рішення президента невизнаної республіки Едуарда Кокойти став обстріл її столиці Цхінвалі в ніч із 3 на 4 липня. Як стверджують представники південно–осетинської влади, масований удар по Цхінвалі з мінометів та гранатометів був завданий із боку грузинського села Нікозі. За даними співголови змішаної контрольної комісії з урегулювання грузино–осетинського конфлікту Бориса Чочієва, в поле обстрілу потрапили дев’ять житлових будинків. Загинуло двоє людей, поранені одинадцятеро, повідомляє «Інтерфакс».

«І ніяких дострокових виборів»

«І ніяких дострокових виборів»

Керівники парламентської коаліції не хочуть дострокових виборів і не бачать підстав для їх проведення. Принаймні таке враження склалося після завершення «круглого столу» в секретаріаті Президента, у якому взяли участь Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк, Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко та лідери фракцій «НУНС» і БЮТ.

Пристрасті по коаліції

Пристрасті по коаліції

До завершення поточної сесії Верховної Ради залишився тільки один пленарний тиждень. І парламентарії, а разом із ними й увесь активний політикум, у душі вже давно переймаються не так політичними пристрастями, як підготовкою до відпустки та пов’язаного з нею літнього затишшя. Чи існуватиме демократична коаліція, як скоро піде у відставку уряд Тимошенко, скільки ще «проживе» парламент нинішнього скликання до позачергових виборів — над усіма цими питаннями більшість політичних діячів охоче подумали б уже восени, після відпочинку. Але доводиться «тримати марку» і якщо не розвивати, то принаймні імітувати бурхливу діяльність. Самими лише блокуваннями парламентської трибуни та гнівними протестами опозиції справа вже не обмежується — у трагіфарсі під назвою українська політика знову промайнули елементи детективного жанру.

Конвульсії перед винесенням трупа?

Конвульсії перед винесенням трупа?

Затягування агонії лише додає мук хворому, якому не уникнути побачення з вічністю. Такими або й значно менш красивими метафорами сипали вчора в кулуарах Верховної Ради «регіонали», іронізуючи з приводу неминучої смерті коаліції. Яку, мовляв, скільки трибуну не блокуй — усе одно не відвернути.

Європа за нас рада

Поки її фракція блокувала трибуну Верховної Ради, лідерка БЮТ Юлія Тимошенко перебувала з одноденним візитом у Брюсселі. У «столиці» провідних європейських інституцій Прем’єр–міністр України зустрічалася з Генеральним секретарем Ради Євросоюзу, Високим представником зі спільної зовнішньої політики й політики безпеки Хав’єром Соланою та віце–президентом Європейської комісії Гюнтером Ферхойгеном, а також брала участь у саміті Європейської народної партії. І, зокрема, пояснила Європі, що блокування трибуни — це «задля збереження демократичної коаліції».

Розмовляти з водієм не забороняється

Сказала — зробила: обіцяла Юлія Тимошенко разом з міністром фінансів Віктором Пинзеником зустріти вчора Президента в аеропорту після прильоту з Канади — і зустріла. Нагадаємо, у середу Прем’єр–міністр заявила, що прибуде до «Борисполя» разом із Пинзеником, аби переконати Віктора Ющенка «не руйнувати фінансову стабільність у країні» і підписати ухвалений минулого тижня Верховною Радою (силами винятково коаліції демократичних сил) закон про внесення змін до деяких законодавчих актів, або, за словами Тимошенко, «про відновлення дохідної частини бюджету і Пенсійного фонду». Раніше в секретаріаті Президента натякали на те, що підписувати цей закон глава держави не планує.