На чім дорога стелиться

На чім дорога стелиться

Столичне метро невтомно підкидає своїм пасажирам нові сюрпризи: оновлює вагони і збільшує кількість ліній, виганяє торговців зі станцій та веде затяжні війни з жебраками, анонсує поліпшення сервісу та лякає киян підвищенням тарифів. Чого нам слід чекати від рідної «підземки» найближчим часом? Минулого тижня начальник Київського метрополітену Микола Шавловський та начальник Головного управління транспорту та інформатизації КМДА Іван Шпильовий зустрілися із журналістами, щоб відповісти на це запитання. Принагідно торкнулися й інших тем, пов'язаних із транспортом.

Пробки геть!

Пробки геть!

Об'єкт, який називають наймасштабнішим будівельним проектом столиці, має розв'язати болючу проблему Києва та зменшити нескінченні пробки на дорогах. І тішитись із цього будуть не лише автомобілісти, а й ті пасажири, які більше звикли пересуватись у вагонах метро, — разом із авточастиною тут мають з'явитися 6 новеньких станцій столичної «підземки». Мостовий перехід довжиною близько семи з половиною кілометрів матиме два яруси: на нижньому буде прокладено нову гілку метрополітену, на верхньому — автомагістраль із шістьома смугами. Саме за допомогою цього мостового переходу місто планує створити четверту лінію метро, яка з'єднає всю схему «підземки» за допомогою двох пересадочних станцій.

Тримай зайця!

Статистика, яку веде управління Київського метрополітену, свідчить, що останнім часом «народні умільці» всерйоз узялися за фальшування магнітних проїзних та документів, які дають право на безоплатний проїзд під землею. Лише за перше півріччя цього року працівники «підземки» вилучили понад вісім з половиною тисяч підроблених документів, зокрема, 4522 студентські квитки, більше тисячі пенсійних посвідчень, 380 «ветеранських», майже 300 «чорнобильських», 240 посвідчень учасника війни і навіть півсотні — учасника добровільної народної дружини.

Літо в подарунок

Літо в подарунок

Ще у травні Україною відлунали останні дзвоники у школах, а місяць по тому міста та села накрила яскрава хвиля випускних балів, і ціла армія школярів та студентів опинилася без діла. Саме час прийти до тями після напружених ночей «медитації» перед екзаменом, відпочити від важких уроків, забути про погані оцінки та нотації вчителів і потроху набиратися сил до нового навчального року. А ще — підлікувати свої занедбані болячки, які так недоречно загострилися навесні і не дають сповна насолодитися сонцем, морем і морозивом. Літо, як стверджують медики, найкраща пора для оздоровлення дітей, тільки не в «кам'яних джунглях» великого міста, а на березі моря, в горах або в лісі, словом, у місцевості, де сам клімат лікує. І добре, якщо батьки спроможні зібрати 500—1000 гривень, щоб відправити свою дитину до санаторію чи бази відпочинку, а що робити тим сім'ям, які не можуть дозволити собі такого розкошу? Звертатися по допомогу до держави, яка повністю або частково оплачує путівки, каже начальник Головного управління у справах сім'ї та молоді КМДА Олександр Кулик.

Любов напоказ

Неймовірно, але факт — у деяких країнах світу за цілування у громадському місці закохана парочка може «загриміти» до поліцейського відділку та добряче потрусити гаманцями, щоб потрапити додому. На щастя, в Україні палкі обійми перед великою аудиторією не караються, а іноді навіть заохочуються схвальними вигуками натовпу та веселими призами від організаторів шоу — так, як це було на цьогорічний День молоді у столичному Гідропарку. Минулої неділі, з подачі компанії «Аквафреш», кияни спробували встановити новий рекорд України на наймасовіший поцілунок.

Джаз завжди перемагає!

Джаз завжди перемагає!

Відкриття експозиції відбулося ще 25 червня, але ви ще встигаєте помилуватися пірамідами та драконом із музою, Маленьким Принцем на своїй планеті, грибом та гігантською трояндою, яких виліпили із звичайного кар'єрного піску юні скульптори віком від 7 до 17 років.

Хто тут співає — злазь!

Хто тут співає — злазь!

Не так давно київський міський голова Олександр Омельченко з подивом дізнався, що у столичному метро повно набридливих торгівців, які ходять по вагонах і пропонують різні дрібниці за суперзнижками, музикантів та жебраків, які читають молитви і просять допомогти, хто чим може. Про це мерові розповіли журналісти, які й попросили керівника навести лад у «підземці». Реакція не забарилася. Камінь, закинутий «у город» начальника КП «Київський метрополітен» Миколи Шавловського, викликав неабияку активність останнього: по вагонах почали ходити міліцейські патрулі.

Головне на ринку — пісок і вогнегасник

Головне на ринку — пісок і вогнегасник

Інакше й не назвеш ситуацію, що склалася останнім часом на київських торговельних майданчиках: упродовж якихось трьох місяців горіли 4 ринки. Спочатку зайнялися намети на шулявському секонд-хенді, а потім невдовзi запалали радіоринок на Караваєвих Дачах, так званий «шпалерний» базар на Окружній і «китайський» біля станції метро «Либідська». Через недотримання техніки безпеки, порушення правил монтажу електропроводки та необережне поводження з вогнем постраждали десятки торговців (дехто позбувся всього свого товару), добре, хоч обійшлося без людських жертв. Пожежники, які виїжджали на місця подій, щоразу мали проблеми з гасінням вогню — десь не було проїзду для машин, десь після безрезультатних пошуків гідранта довелося брати воду за 200 метрів від ринку.

Що буде з Європейською?

Що буде з Європейською?

Річ у тім, що довгоочікуване підбиття підсумків нібито останнього туру конкурсу проектів знову не дало бажаного результату — журі вкотре не змогло визначитись із переможцем. Жоден із 9 представлених проектів не зміг здобути першість, тож друге місце розділили проекти компанії «Майстер груп Київ» та товариства «Основа — солсіф» (поляки та французи), третє дісталося нашим — творчій майстерні Андрія Пашенькова.

Сезон закінчився, але не КВН

На сцені Співочого поля відбувся фінал чемпіонату Київського клубу веселих та найкмітливіших. За перемогу боролися чотири команди КВН, які дійшли до фінальної гри. Чемпіоном стала команда НТУ КПІ «Політех», друге місце поділили між собою команди Міжнародного університету фінансів «Андріївський узвіз» та Національного аграрного університету «Голосієве», третє місце посіла команда Іституту народної медицини «XXI хромосома». Всі фіналісти отримали подарунки від депутата Київради Андрія Іванова.