Увага! На дорогах «Кобра»

Увага! На дорогах «Кобра»

Восьма година ранку, а у Державному департаменті автоінспекції працівники спецпідрозділу «Кобра» отримують рознарядку по районах столицi, де нестимуть патрульну службу в рамках всесвітньої акції під егідою ООН «Перший глобальний тиждень безпеки дорожнього руху». «Прошу вас перш за все звертати увагу на водіїв, які їздять без ременів безпеки, порушують правила при перевезенні дітей або нехтують швидкісними обмеженнями», — наставляє колег командир підрозділу Аркадій Борисенко. — Також закликаю бути максимально витриманими і толерантними». Досвідчений Аркадій Борисенко каже це неспроста, в чому пересвідчуємося за тридцять хвилин після прибуття до «місця несення служби».

«Біллі, заряджай!»*

«Біллі, заряджай!»*

Дороге шампанське, аристократичні закуски, оркестр і навіть особиста присутність акторів фільму «Нєваляшка», прем'єрний показ якого щойно відбувся у Росії, а тепер стартував і у нашій державі на екрані першого найбільшого за кількістю кінозалів кінотеатру, — саме так відкривали новий семизальний кінокомплекс «Сiнема Сiтi». Одеський торговий центр «Середньофонтанський», на території якого розміщені бутіки та магазини, поповнився тепер ще й відомим на всю Україну кінотеатром, в успіху якого його керівництво не сумнівається. Адже вже після першого візиту хочеться прийти сюди знову.

Закопчена Шулявка

Закопчена Шулявка

У понеділок близько сьомої години вечора вкотре горів «секонд-хенд» біля станції метро «Шулявська». Це вже п'яте займання на цьому базарі, де працюють здебільшого приїжджі з «країн третього світу». Однак таких масштабів ані вони, ані мешканці цього району досі не бачили. Після перших випадків адміністрація ринку навіть посилила охорону, оскільки розглядалися версії, що загорання не було випадковим. Однак у цей день надвечір працівників служби безпеки чергувало мало, адже на вулиці ще не було темно.

Заробітчан скосило

Лихо трапилося у селі Гурівщина Києво-Святошинського району в одному з готелів-гуртожитків. У дванадцяти людей середнього віку різко погіршилося самопочуття, і їх було доправлено до інфекційного відділення Боярської райлікарні, де медики констатували: харчове отруєння. За попередньою версією, всі потерпілі отруїлися домашньою їжею. Переважна більшість із них — заробітчани з Житомирщини. Після великодніх свят їжі залишалося чимало, однак, чи була вона придатна до вжитку, має з'ясувати слідство.

Вибухонебезпечна неправда про «Київську правду»

Позавчора близько восьмої години вечора добру порцію адреналіну отримали працівники одного з найбільших столичних видавництв «Київська правда», де друкується газета Верховної Ради «Голос України». Невідомий зателефонував на спеціальний пульт міліції лінії «02» і повідомив, що друкарня замінована. На місце ймовірного вибуху виїхали працівники Подільського райуправління разом із саперами, кінологами й працівниками МНС.

Блокпост

Блокпост

Історія із колишнім головою Печерського суду міста Києва Володимиром Колесниченком отримала продовження. Незважаючи на те, що Президент перевів одіозного служителя Феміди на іншу роботу, пан Колесниченко, схоже, вирішив, що українські закони нічим не кращі за рішення, які може штампувати він особисто.

Смертельне піке

Смертельне піке

Трагедія сталася на п'ятдесят п'ятому кілометрі від Одеси. Гелікоптер марки Ка-26, який виконував сільськогосподарські роботи на одному з полів поблизу села Воронівка Комінтернівського району, зачепився гвинтами за лінію електропередач. У результаті машина почала різко втрачати висоту. Впоратися з керуванням пілоту не вдалося. При падінні гелікоптер вибухнув, унаслідок чого загинув п'ятдесятирічний автомеханік Віктор Новосад, тіло якого повністю обгоріло.

«Під натиском» 120-річного ювілею

Своєрідний подарунок, щоправда, поки що на словах, зробили урядовці спільно з місцевою владою одеситам і працівникам сфери охорони культурної спадщини до Дня пам'яток історії і культури, який учора відзначали в Україні. Чиновники запевнили, що реставрацію Одеського державного академічного театру опери та балету, яка триває вже понад одинадцять років, буде завершено до жовтня цього року, а перші глядачі зможуть насолодитися виставою та оновленим інтер'єром у ювілейний для театру день — 120-річчя з дня його заснування.

Недитячий подвиг

Лихо трохи не спіткало молоду багатодітну родину в селі Недайвода Криворізького району. Коли після безсонної ночі — бо доглядала семимісячного сина Дениса — двадцятип'ятирічна Олена Угніч задрімала, від короткого замикання електропроводки загорілася дерев'яна прибудова до старенької хати. Інші троє дітей в цей час гралися в кімнаті. Коли шестирічний Дмитрик, трирічний Миколка і дворічний Микитка побачили полум'я, то спробували розбудити маму. Проте сонна жінка не одразу второпала, що відбувається. А як збагнула, було вже пізно — шлях до виходу перекривали язики вогню і чорний їдкий дим. Єдине, що вдалося зробити, — перебратися до дальнього вікна. Проте по дорозі мати загубила Микитку, а повернутися не наважилася — у диму, який огорнув дім темними сутінками, нічого не було видно.

Профспілкова панацея

За чим справді після розвалу Радянського Союзу можуть шкодувати наші громадяни, то хіба за зникненням колись потужної організації, яка відстоювала права працюючих, давала путівки в санаторії й новорічні подарунки дітлахам. Мова про профспілки. В Україні професійні спілки існують і сьогодні. Однак за 17 років вони так і не спромоглися стати достойним захисником прав найманих робітників. Здебільшого профспілки вели міжусобні війни, зокрема, доводячи, хто має більші права на майно (санаторні комплекси, бази відпочинку, землі), яке залишилося Федерації профспілок України у спадок від УРСР.