За що військовому госпіталю обрізали дроти?

За що військовому госпіталю обрізали дроти?

За несплату боргів за спожиту електроенергію компанія «Київенерго» 15 липня відключила від електропостачання Головний військовий клінічний госпіталь Міністерства оборони України. Про це, за повідомленням УНІАН, заявив черговий по Департаменту охорони здоров'я МО, і в «темряві» військовим медикам непросто було кілька днів професійно виконувати свої обов'язки. Крім головного військового госпіталю, від електропостачання, за словами чергового, також були відключені приміщення Центральної поліклініки Міноборони і Департаменту охорони здоров'я МО, який віднедавна очолив цивільний працівник Володимир Юрченко.

Була корова, а залишився злоякісний карбункул

Троє людей з буковинського села Маршенці Новоселицького району госпіталізовані з підозрою на сибірку (хворобу ще називають злоякісним карбункулом, оскільки одним з її проявів є гнійні висипи на шкірі). За попередніми даними, заразу селяни могли підчепити під час забою та обробки туші хворої корови. Що зі здоров'ям Лиски було не все гаразд, вказує те, що тварину господарям довелося забити — останнім часом годувальниця нездужала.

«П'ята графа»

«П'ята графа»

«Двома реченнями він заподіяв Ющенкові більшу шкоду, ніж Корчинський і Джангіров — двома роками програми «Проте», — таким був вердикт одного з активних прихильників лідера «Нашої України», лікаря з Києва, який зателефонував до редакції «УМ». Цей дзвінок був не єдиним – чітка негативна думка про народного депутата Олега Тягнибока (а саме його цитату взялися крутити провладні телеканали) склалася в багатьох учасників «інтерактивного» спілкування «читач – газета». Народ вимагає покарання винного і виключення його з «Нашої України».

Привіт від Британії Маврикіївни!

Привіт від Британії Маврикіївни!

Агентство «Інтерфакс-Україна» оприлюднило цікаві дані щодо фінансових «дахів» лідерів українського футболу. Як виявилося, 11-разовий чемпіон України — київське «Динамо» — контролюється (принаймні на папері) іноземними компаніями. Основними акціонерами ЗАТ «ФК «Динамо» Київ» на початку квітня, за даними ГКЦБФР, були Soccer Marketing International Ltd. (Лондон, Велика Британія) — 40 відсотків та Pacific International Sport Clubs Ltd (екзотична держава Маврикій в Індійському океані) — 18 відсотків. Варто зауважити, що 40 відсотків — це блокуючий пакет акцій, і його власник може завадити, приміром, зібранню акціонерів клубу. Фізкультурно-спортивному товариству «Динамо» належить лише 10 відсотків . Двом фізичним особам (зрозуміло, яким) — відповідно, 20 і 12 відсотків акцій.

Там б'ють, там наїжджають

Одразу два інциденти, у яких постраждали журналісти, сталися днями. У столиці уночі двоє невідомих побили і пограбували фотокореспондента УНІАНу Олександра Синицю. За його словами, коли він повертався додому після відвідин свого сина, на вулиці Щекавицькій (Подільський район) з темряви раптово з'явилися двоє і, нічого не кажучи, почали бити. При падінні на асфальт Синиця вдарився головою і знепритомнів, коли ж прийшов до тями, то з'ясував, що у нього зник мобільний телефон і 40 гривень. Фотоапаратуру, яка була в кофрі, нападники, на щастя, не забрали. В результаті інциденту фотокореспондент отримав легкі тілесні ушкодження, зараз стан його здоров'я задовільний, передає УНІАН. За фактом нападу на Олександра Синицю порушено кримінальну справу, нападників розшукують.

«Менти» себе перевірять

Міністр внутрішніх справ Микола Білоконь доручив провести службове розслідування щодо правомірності стеження за журналістом Георгієм Гонгадзе напередодні його зникнення. Це доручення було прийнято після того, як Генпрокуратура надіслала відповідне звернення до МВС, розповів заступник керманича МВС Михайло Корнієнко. За його словами, розслідування, як передбачає законодавство, триватиме один місяць, протягом якого буде вивчено документи, опитано людей, причетних до спостереження за опозиційним журналістом у 2000 році, у тому числі й колишнього керівника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача, який минулого року відсидів нетривалий час у СІЗО.

Лобійована свобода

Лобійована свобода

Максимальний термін, який колишньому Прем'єр-міністру Павлу Лазаренку доведеться відсидіти в американській в'язниці — 9 років. Про це в інтерв'ю газеті «Столичные новости» розповів Деніел Горовіц, адвокат лідера партії «Громада». «Що стосується термінів, то можливі варіанти: від 5 до 14 років ув'язнення», — зазначив захисник Лазаренка. Водночас пан Горовіц не виключає того, що на волю Павло Іванович вийде вже цього року: «Враховуючи те, що наш клієнт уже відсидів майже 5 років, ми віримо, що його випустять із залу суду». Своє рішення суд має винести 16 вересня. Зараз над обвинуваченнями, які висуваються Лазаренку, міркують присяжні. Потім свої висновки вони передадуть судді Мартіну Дженкінсу, і той винесе остаточний вирок.

Від Козака до Кінаха

Посвідчення кандидата в президенти отримав лідер Партії промисловців і підприємців Анатолій Кінах, який був попередником Віктора Януковича на посаді Прем'єр-міністра України. Як зазначено на сайті Центрвиборчкому, загальна сума сукупного доходу Анатолія Кириловича за 2003 рік (усе — заробітна плата) — 35419 грн. 11 коп. У колишнього глави уряду немає власного авто, гаражів, квартир і землі, а от на членів сім'ї (дружина й двоє дітей) записана земельна ділянка площею 600 кв. м., квартира (267 кв. м.) садовий будинок (35 кв. м.), гараж (50, 9 кв. м.) і «Тойота». Сума банківських вкладів пана Кінаха — 20581 грн. 42 коп.

«Волю» б'ють гривнею

Як там писав класик? Нема у світі щастя, а є спокій і воля? У «Волі-Кабель» (найбільшого оператора кабельного телебачення) воля, може, і є (в тому сенсі, що керівників підприємства Сергія Бойка та Валерія Салямова не так давно звільнив з-під варти Апеляційний суд Києва, про що вже писала «УМ»), а от спокою «Воля» вже точно позбавлена.

За втечу — у камеру

«Розбір польотів» після втечі шістьох затриманих із Дніпровського райуправління міліції продовжується. Позавчора, за поданням прокуратури, суд прийняв рішення про затримання двох правоохоронців, які чергували в ту злощасну для них ніч. Причинами втечі одразу зацікавилася прокуратура столиці, яка порушила проти співробітників райуправління кримінальну справу за «халатною» 367-ю статтею Кримінального кодексу.