«Пора» висновкiв?

Розкол у колись впливовій громадянській кампанії «Пора» набуває нових обрисів. Нагадаємо, нещодавно декілька провідних лідерів колишньої «жовтої» «Пори», серед яких Євген Золотарьов і Андрій Юсов, залишили лави партії, мотивуючи власний вчинок тим, що лідер Владислав Каськів отримав своєрідного хабара від віце-прем'єр-міністра Андрія Клюєва за лояльність «Пори» до Партії регіонів. Спочатку йшлося нібито про суму в два мільйони доларів. Проте слідча комісія, існування якої заперечує як пан Каськів, так і наближені до нього люди, з'ясувала, буцімто насправді грошовий еквівалент переданої суми значно перевищує раніше зазначену цифру.

Ялтинці просять українське

До кого апелюватимуть у майбутньому представники деяких політичних сил, маніпулюючи населенням у питанні запровадження другої державної мови, невідомо. Одне з найкращих курортних міст України Ялта, переважна більшість населення якого розмовляє російською, вже п'ять років просить центральну владу посприяти у відкритті другої за ліком школи, де викладатимуть українською. Про це у зверненні до глави держави клопоче мер міста Сергій Брайко. У зв'язку з цим Віктор Ющенко звернув увагу Прем'єр-міністра на важливість даного питання. Президент пропонує Віктору Януковичу розглянути клопотання і виділити на будівництво навчального закладу бюджетні кошти, оскільки, на переконання глави держави, україномовна школа є необхідною для міста.

Теракт чи необхідність модернізації?

Вибух, який трапився 7 травня, через кілька днів після аварії «Столичного експреса», наробив переполоху не тільки в Україні, а й за кордоном. Нагадаємо, внаслідок загоряння на магістральному газопроводі «Уренгой—Помари—Ужгород» поблизу села Лука Таращанського району Київської області було пошкоджено 30 метрів труби, без газопостачання залишилося 12 610 абонентів 33 населених пунктів. Зокрема, в Таращанському, Богуславському та Ставищенському районах Київської області, а також п'ять населених пунктів Черкаської області.

Легальна свобода забороненого руху

Більше півтисячі прихильників громадянської ініціативи «Об'єктивна реальність» у минулу суботу пройшли вулицями Києва. Мітинг розпочався зібранням на Михайлівській площі, після чого колона пройшла по вулицях Володимирській та Прорізній до Хрещатика. Учасники тримали в руках плакати «Легалізуй себе», «Свободу не дають — свободу беруть» тощо.

Дипломатія по-футбольному

Дипломатія по-футбольному

Згідно з опитуваннями, проведеними на замовлення Міністерства закордонних справ України, при оформленні візи для виїзду українців найчастіше не влаштовують величезні черги біля посольств і консульств іноземних диппредставництв. Невдоволених цієї проблемою виявилося найбільше — близько 60 відсотків. Третина наших громадян вважає неприйнятною кількість документів, які необхідно підготувати для отримання візи.

«П'ятивідсотковий» Рудьковський

«П'ятивідсотковий» Рудьковський

З 1 травня квитки на залізничні перевезення подорожчали ще на 5 відсотків. Сталося це у День солідарності трудящих, коли святкувати дату на вулиці міст вийшли здебільшого громадяни, які складають той останнiй відсоток підтримки соціалістів, що залишилися після створення партією Мороза коаліції з «антикризовиками». Відтак СПУ вкотре довела, що до неї входять, швидше, популісти, які замість соціального захисту кишень громадян проводять політику виманювання звідти залишків зарплатних подачок Кабміну Януковича.

Смолоскиповий псевдонаціоналізм?

Смолоскиповий псевдонаціоналізм?

Буремне політичне життя в Україні набуває небезпечних тенденцій. Щоденні пікети чи марші добряче набридли суспільству, зокрема мешканцям Києва. Адже саме столиця поневолі стала епіцентром, де всі прагнуть у той чи інший спосіб «засвітитися». Дійшло до того, що правоохоронні органи відмовляються гарантувати безпеку громадянам через неможливість практично здійснювати функції охорони порядку.

Руки геть від вітряків

Руки геть від вітряків

Під Київрадою вчора знову було людно. Тепер уже не через забудову парків чи зелених зон Києва. Учасники протесту довідалися, що під загрозою знову опинився Музей народної архітектури і побуту в селищі Пирогів.

Табуни тарпанiв

Табуни тарпанiв

Щороку Україна вкотре згадує тих, кого чи то доля, чи то халатність колишньої радянської влади змусила назавжди покинути рідну домівку.
Кожного року двадцять шостого квітня десятки тисяч людей, які залишилися живими після радіаційної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції, з болем згадують страшні дні, ночі й місяці після вибуху, відвідують милі серцю місця у тридцятикілометровій зоні й намагаються всіма способами назавжди залишити в пам'яті українців жахливу історію — як застереження майбутнім поколінням.

«Укрити» і відроджувати

Вiктор Ющенко про-гнозує, що роботи зi зведення укриття над четвертим блоком Чорнобильської АЕС будуть розпочаті вже за декілька місяців. Їх вартість складатиме понад вісімсот мільйонів доларів, а загалом заходи щодо ліквідації наслідків вибуху на ЧАЕС коштуватимуть майже 6 мільярдів гривень. Про це Президент розповів, перебуваючи із робочою поїздкою на Київщинi. Він також закликав усіх перестати зображувати Чорнобиль у «трагічних фарбах». Зазначивши, що така політика є хибною, Віктор Ющенко на підтвердження своїх слів повідав про тематичні проекти, які допоможуть повернути тридцятикілометрову зону до нормального життя.