Захистіть Сірка!

Захистіть Сірка!

Сьогодні в усьому світі відзначається Міжнародний день захисту тварин, і кожна організація, яка так чи інакше пов'язана з братами нашими меншими, підготувалася до цієї дати по-своєму. Так, уже стали доброю традицією акції, що їх проводить Молодіжна ліга захисту тварин. 7 жовтня, від 12 до 16 години, біля арки Дружби народів (за філармонією) відбудеться їхня благодійна акція під назвою «Захистимо тварин!». Як розповіли «УМ» організатори, мета акції — привернути увагу киян та гостей міста до проблеми безпритульних тварин та поінформувати людей про можливі шляхи її вирішення. У програмі акції — «калейдоскоп щасливих історій», учасники якого — власники колись безпритульних і нещасних тварин зі своїми улюбленцями, лотерея, виставка дитячих творчих робіт та цікаві конкурси з призами й традиційна акція «Знайди собі друга», на якій всі бажаючі зможуть забрати додому «нічийного» песика.

Право на «болючу» таємницю

Місяць тому вінницька лікарка Світлана Побережець перемогла державу й домоглася через столичний Печерський суд заборони вказувати в лікарняних листках діагноз пацієнта. Де-юре законне рішення набуло чинностi, але де-факто, як стверджує позивач, ситуація мало змінилася. Так, у Києві хворі продовжують отримувати старі бланки для «лікарняних», на яких медики продовжують заповнювати графу «діагноз». На Вінниччині та в низці інших регіонів хворим замість «лікарняних» видають незрозумілі довідки, які, з одного боку, містять повну інформацію про болячки пацієнта і порушують права людини, а з іншого – не гарантують виплату «лікарняних» грошей, бо за такими папірцями бухгалтерія відмовляється робити нарахування. Друкувати нові бланки без «совдепівських» граф теж ніхто не поспішає. Виникає питання: коли ж нарешті припиниться ця тяганина?

Гутен МОРГен, Києве!

Гутен МОРГен, Києве!

Про те, куди людська душа потрапляє після смерті — до райського саду чи на «довічне ув'язнення» до пекла, розчиняється у безкрайньому космічному «ніщо» чи реінкарнується у баобабі в одному з наступних втілень — можна сперечатися до нестями і все одно не дійти згоди. Щодо бездиханного тіла, то його подальша доля визначається залежно від місця й обставин, за яких людина скінчила свій життєвий шлях. І всі тіла самогубців та людей, які померли насильницькою чи раптовою смертю, небіжчиків, чия особа не встановлена, а також людей, які загинули за нез'ясованих обставин, перед похованням обов'язково потрапляють до моргів судмедекспертизи. Трупи людей, які потонули у водоймі чи потрапили під КАМАЗ, згоріли на пожежі чи випали з балкона, отруїлися пігулками чи отримали кулю в серце, замерзли на вулиці чи просто лягли ввечері спати, а вранці вже не прокинулися, зберігаються у спеціальних морозильних камерах, чекаючи своєї черги на розтин. Судмедексперти з'ясовують точні причини смерті й через деякий час віддають тіло родичам чи близьким загиблого...

Друге дихання

Друге дихання

Чотиримісячний британець Вільям Кейпхорн, який за своє життя вже двічі встиг побувати на операційному столі, цілком справедливо може святкувати свій день народження не один раз на рік, як більшість із нас, а принаймні тричі.

Добре хоч міст не упав...

Добре хоч міст не упав...

«Рийся, копайся, гарно вдягайся! Налітай, поки даю, усі речі по рублю!» Такими нехитрими віршиками продавці ношених речей на найбільшому в Києві ринку секонд-хенд ще в суботу привертали увагу покупців до завалів ганчір'я.

Мій телефон - 911?

Мій телефон - 911?

В Україні повинні бути центри екстреної медичної допомоги - таке завдання поставив міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко, відкриваючи в Одесі ХІV з'їзд ортопедів-травматологів. І вже невдовзі такi центри допоможуть зменшити рівень смертності та інвалідизації українців унаслідок травм.

Уколи гальмують

Уколи гальмують

За останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, сума збитків, що їх зазнає людство у разі виникнення пандемії пташиного грипу, може сягнути за трильйон доларів. Якщо, звичайно, вірус H5N1 або його рідний «брат» H5N3 після ланцюжка мутацій таки навчиться вільно передаватися від однієї людини до іншої як звичайний грип. Скільки залишилося чекати до того катастрофічного моменту, сьогодні не може впевнено сказати жоден фахівець. «Вірус живе за своїми законами, на які ми поки не навчились впливати, — констатує завідувач кафедри мікробіології, вірусології, імунології Національного медичного університету імені Олександра Богомольця, академік Володимир Широбоков. — Там своя «фабрика». Всі ми зараз сидимо на пороховій дiжці й чекаємо, коли почнеться глобальна катастрофа».

Гра у костi

Гра у костi

Із дитинства ми чули, що для зміцнення кісток треба їсти зелень і сир, пити молоко, йогурти й кефір, словом, насичувати організм кальцієм — головним будівельним матеріалом кістяка. Паралельно зi споживанням молочних продуктів або таблеток з мікроелементами терапевти зазвичай рекомендують вживати морепродукти, яєчний жовток та оливкову олію — джерело вітаміну Д, який допомагає клітинам цей самий кальцій засвоювати. Особливо, як стверджують медики, такої «дієти» мусять дотримуватись діти (їхній організм стрімко росте) та люди похилого віку (для профілактики остеопорозу — захворювання, в результаті якого кістки стають тонкими й крихкими, а тому ламаються за першої-ліпшої нагоди). Традиційна медицина розглядала дефіцит кальцію та вітаміну Д як основну причину виникнення переломів при остеопорозі, тому з профілактичною метою літнім людям і дотепер призначають препарати, що містять ці мікроелементи.

Брудний «Лотос»

Судно під назвою «Лотос», яке курсувало в Егейському морі під українським прапором, «вляпалося» в некрасиву історію. 19 вересня грецька берегова охорона поблизу острова Евбея затримала вщент набитий нелегальними мігрантами корабель, який прямував із Туреччини. Громадянам країн «третього світу» не вдалося зійти на грецький берег непоміченими.

Осінь у пір'ї

Осінь у пір'ї

Природоохоронці волають про те, що мисливський сезон треба закрити, але до їхніх слів мало хто прислухається. Як стверджує головний спеціаліст Управління забезпечення протиепізоотичної роботи Державного департаменту ветеринарної медицини України Дмитро Мороз, рішення про таку заборону було прийняте лише в деяких областях (Крим, Одещина, Миколаївщина, Полтавщина, Чернігівщина тощо). А щодо заборони полювання на птахів по всій державі поки не йдеться... Тим часом дикі птахи є потенційними носіями пташиного грипу.